Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) skatīs daļā sabiedrības bažas raisījušo situāciju, ka Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" konsultēšanu trīs gados saņēmis 75 000 eiro, pauda CVK priekšsēdētāja Kristīna Bērziņa.
Bērziņa aģentūrai LETA atbildēja apstiprinoši, ka CVK satrauc šī situācija, jo uzticēšanās vēlēšanu komisijai ir "pamatu pamats". Šajā gadījumā gan nav runa par kādu pārkāpumu vēlēšanu rīkošanā un juridiski vēlēšanu komisiju vadītāji drīkst strādāt citos darbos, ņemot vērā arī laika posmus starp vēlēšanām, norādīja Bērziņa.
Uzticamības jautājums ir būtisks, tāpēc šis jautājums tiks apspriests CVK sēdē, pauda Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem vietējo vēlēšanu komisiju ievēl pašvaldības dome, un Centrālā vēlēšanu komisijai ir tiesības aicināt atsaukt kādu pašvaldības vēlēšanu komisijas locekli, ja viņš nepilda vēlēšanu likumu vai attiecīgos jautājumus, norādīja CVK vadītāja. Viņa skaidroja, ka vēl jāvērtē, vai attiecīgās tiesības var izmantot šajā gadījumā.
Kā ziņots, pašu Kokinu, lai noskaidrotu, ko tieši viņš uzņēmumā darījis, "TV3 Ziņas" neizdevās sazvanīt.
Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ētikas problēmas šajā situācijā nesaskata.
Iepriekš vēstīts, ka "Rīgas satiksme" 2018.gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistīti ar partiju "Saskaņa" vai "Gods kalpot Rīgai" (GKR), vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".
Auditorkompānija "Ernst & Young", pētot uzņēmuma noslēgtos līgumus, secinājusi, ka konsultācijas "Rīgas satiksmei" sniegušas politiski nozīmīgas personas - "Saskaņas" un GKR biedri vai personas, kuras cieši saistītas ar abām šīm partijām.
Tāpat vēstīts, ka Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot detalizēti izvērtēt partijām "Saskaņa" un GKR pietuvinātu personu nodarbināšanu "Rīgas satiksmē".