Nemiro: Lietā par 4 miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem iesaistīti arī LIAA darbinieki

© Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Lietā par četru miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) fondiem iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) darbinieki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

"Pašlaik daudz nevaru pastāstīt, tādēļ, ka tas ir noticis šodien, un, iespējams, izmeklēšanas interesēs informācija vēl netiek atspoguļota, bet katrā ziņā ir zināms, ka tur ir iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbinieki," viņš pastāstīja.

Ministrs par šo tēmu ir sazinājies ar LIAA vadītāju Andri Ozolu un tuvākajā laikā plāno ar viņu tikties, lai aprunātos par to, kas īsti ir noticis un, kā vaina un atbildība ir šajā jautājumā.

Atbildīgajiem jārēķinās ar sekām, atzina ministrs. Vaicāts, vai viņš runā arī par politiskām sekām, Nemiro skaidroja, ka politisks lēmums nevar būt pārsteidzīgs. "Mēs noteikti gribam sīkāk saprast lietas apstākļus," viņš uzsvēra, piebilstot, ka šis notikums ir jauns, tāpēc nav tik daudz informācijas, lai jau varētu runāt par politiskiem lēmumiem.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) otrdien aizturējusi piecas personas aizdomās par aptuveni četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem.

Policija informēja, ka otrdien veic vairākas kratīšanas dažādās vietās Latvijas teritorijā iepriekš sāktā kriminālprocesā par iespējamām krāpnieciskām darbībām ar mērķi nepamatoti saņemt naudas līdzekļus no ES Reģionālā attīstības fonda, izmantojot LIAA programmas sniegtās iespējas, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tāpēc šobrīd, izmeklēšanas interesēs, plašāki komentāri netiek sniegti.

VP neatklāja aizturēto personu identitātes. Portāls "grani.lv" raksta, ka starp aizturētajiem ir Daugavpils uzņēmējs Vladislavs Drīksne, kura dzīvesvietā Daugavpilī veikta kratīšana.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka viņam pieder vairāki uzņēmumi. Viņš ir viens no īpašniekiem ir AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca". Viņam pieder arī uzņēmums "Ditton nams".

Ar "Ditton pievadķēžu rūpnīcu" aģentūrai LETA otrdien neizdevās sazināties.

Uz aģentūras LETA jautājumu, vai LIAA var apstiprināt, ka Valsts policijas pēc LIAA iesnieguma sāktais kriminālprocess par vairāk nekā četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem, ir saistīts ar Daugavpils SIA "Ditton Chain" īstenotajiem projektiem, LIAA vadītājs Andris Ozols norādīja, ka "LIAA saistībā ar šo uzņēmumu sniegusi detalizētu informāciju tiesībsargājošajām iestādēm un cieši ar tām sadarbojas". Sīkākus komentārus Ozols nevarēja sniegt.

2011.gada oktobrī Daugavpilī tika atklāta SIA "Ditton Chain" jaunā rūpnīca. Ar ES un bankas "Citadele" piešķirto finansējumu Latgales uzņēmumā "Ditton Chain" kopš 2010.gada aprīļa tika veikta ražošanas telpu rekonstrukcija, uzstādītas jaunās ražošanas iekārtas un sākta augstas kvalitātes auto pievadķēžu ražošana eksportam.

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk nekā 7,2 miljoni latu (10,245 miljoni eiro), no kuriem trīs miljoni latu (4,27 miljoni eiro) bija ES Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums un vairāk nekā trīs miljoni latu (4,27 miljoni eiro) - bankas "Citadele" piešķirtais finansējums. Atlikušo projekta realizācijai nepieciešamo finansējumu uzņēmums nodrošināja no saviem līdzekļiem.

"Ditton Chain" īpašnieki līdz 2018.gada maijam bija SIA "Ditton Holding" (85%) un "Ditton pievadķēžu rūpnīca" (15%). Kopš 2018.gada maija "Ditton Chain" nosaukums ir SIA "Tool Industry" un uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA "Meteor Holding". Uzņēmuma patiesais labuma guvējs kopš 2018.gada marta ir Jurijs Batura.

Latvijā

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais