Komentāri / Māris Ruks: Latvijā korporācijas ir augstprātīgu, alkatīgu, bezjūtīgu ļaužu tīkls
 

203 komentāri

TTā arī ir
Jā absolūta patiesība ,jo sātans vēršas plašumā ,tāpēc ka pēdējie laiki tuvojas ar joni ,bet Dievs ir visuvarens jo Jēzus ir pasauli uzvarējis,un ja tie sātana apsēstie neatjēgsies ,tad elle atplestām rokām gaida,jo kas bija pēdējais būs pirmais un kas ir pirmais būs pēdējais ,un tad varēs valdīt ellē ja sātans atļaus.
12.marts, 7:22 Atbildēt
ssātans diktē tekstu pār plecu
sātana pielūdzēji tos cītīgi pieraksta ,publicē grāmatās un saņem sātana grašus un autorapliecību
12.marts, 8:39 Atbildēt
PPatiesībaLV
Var jau korporeļļu niknumu un naidu te komentāros saprast - tās ir bailes ieskatīties patiesībai acīs. Un katrs, kurš viņiem norauj rūpīgi uzvilktās maskas, ir lielākais ienaidnieks. Paldies Mārim Rukam par patiesības atklāšanu.
18.marts, 16:37 Atbildēt
PPaldiesRutkamParTautasApgaismosa
Tad jāpaskatās, kas tad ir Sātans - Dēmons, kurš turklāt par visām varītēm aiz lepnības, kas viņu pašu pazudināja, grib lai viņu pielūdz Dieva vietā. Korporāciju rituālos piielūgtie Trimpus u.c sentēvu gari ir dēmoni, kam naivā Latvijas zelta jaunatne atdod godu, savukārt kronis visam ir uz atvadām savu pēcnāves dzīvi uzticēt Pīkolam (nezinātāji tekstu var atrast dziesmas lv) - senprūšu nāves dievam, kam savlaik tika upurēti arī cilvēku upuri - kas tad cits tas ir ja ne sātanisms. Protams, grudri un glauni nopucēts un uzfrišināts. Ja Jēzus Kristus miris par mums, izpirkdams mūžībai debesīs, atpestī un dod savu Garu - dzīvo ūdeni, kad mums vairs neslāps, tad Pīkolam tiek prasīts alus ellē. Sātans ir krāpnieks un melu tēvs jau no sākumiem - pēc nāves pasmiesies par cilvēku lētticību un naivumu, Mēs paši izvēlamies nāvi vai dzīvību un pat jokainai izvēlei ir nopietnas sekas.
12.marts, 9:57 Atbildēt
IImanta
Nejauc vienā katlā sentēvu dievības un dēmonus, citādi es paņemšu tavu bībeli un izkratīšu tik daudz dēmonus, ka tev slikti paliks.
16.marts, 9:56 Atbildēt
MMr. Pirdiens
Māra Ruka grāmatā aprakstītie personāži labi aprakstīti un nofotografēti Jūlija Krūmiņa grāmatā par Iļģuciema pašpuiku. Ja Krūmiņam nebūtu to miljonu, tad viesu kompānija arī būtu citāda. Tāpēc paldies Mārim par šo grāmatu. Malacis.
13.marts, 9:18 Atbildēt
JJens Z
Smieklīgi visas LV nelaimes skaidrot ar studentu korporāciju ietekmi. Patiesībā rakstā minētie darboņi kalpo ārvalstu specdienestiem un krievu mafijai, bet tie, kas viņus atbalsta ir vienkārši tukšpauraini konformisti, kādu šai zemnieku tautai nekad nav trūcis.
12.marts, 7:28 Atbildēt
TTiesnesis
Un kāpēc ārvalstu specdienestiem nevarētu būt ietekme arī mafijā un korporācijās? Autors acīmredzot pazīst dzīvi no pēdējo puses.
12.marts, 7:46 Atbildēt
DD Artanjans
Jā, viņi ir iefiltrējušies arī suņu un kaķu klubos, koros, deju kolektīvos un ornitologu biedrībā. Nākamreiz rukruks iefiltrēsies kādā orientieristu vai cīņu klubā, tad atmaskos, bet tur riskē norauties pa muti, korporācijās visi miermīlīgi :)
20.marts, 16:57 Atbildēt
CCIK NAIVI UN TĀPĒC STULBI
Kā mani smīdina cilvēki , kuri visām nelaimēm priekšā raksta - Latvijā !!!!!!
tas vientiesis laikam nezin , ka jebkuras koorporācijas , ne tikai studentu , jebkuras politiskas vai sabiedriskas apvienības VISĀ PASAULĒ vada augstprātīgi, alkatīgi, bezjūtīgi cilvēki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tā ir aksioma !!!!!!!!!!!!!
nav nekur labo un iejūtīgo partiju , jo jebkuru sociumu vada KARJERISTI un VARSKĀRI CILVĒKI .
jo tād , kurš tāds nav , nemaz nevar to vadīt , jo nav ieguldījis visu savu enerģiju karjerā
12.marts, 8:31 Atbildēt
ccik perversi un tāpēc nebaudāmi
visu latvijā un krievijā valdošo cietumniecisko mentalitāti piedēvēt arī civilizētajai sabiedrībai; pēcpadomju kroplības pārējā pasaulē nebūt nav augstākā norma, problēma ir tajā, ka cūka dubļus atradīš vienmēr
12.marts, 8:58 Atbildēt
iir gan tā norma
jo tādus Dievs ir radījis cilvēkus.
vai tad rietumu politiķi ir savādāki , kā šeit.
Tramps ir ok ?
varbut britu brexitisti ir par sabiedrību domājoši cilvēki ?
nopietni ?
12.marts, 9:04 Atbildēt
aapgaismībai
redziet, civilizētā un mūsdienīgā sabiedrībā ne viss ir atkarīgs no indivīdiem un viņu manipulācijām, jo pastāv arī sociālais kapitāls un tiesiska valsts, Rietumos atkāpjas no amatiemun sēž aiz restēm par to, par ko latvijā slavina ar reklāmrakstu palīdzību
12.marts, 9:14 Atbildēt
mmeh
Diemžēl, Rukam ir taisnība šajā jautājumā, ka Lettonia un Livonica neizrāda nekādu nožēlu par savu biedru iesaistīšanos Arāja komandā un šie biedri tika ievilkti ebreju slepkavošanā(kas iekļauj arī ebreju konvojēšanu) tāpēc, ka bija korporāciju saites - kas nereti aizvieto draugu loku. Šīs korporācijas biedriem ir jānes šis krusts un jebkurā izdevīgā brīdī ir jāpiedalās ar piemiņas pasākumos, kuros piemin ebrejus, jo bez šādas publiskas pelnu kaisīšanas nav iespējams atkratīties no Arāja mantojuma. Ir jau arī jānodala tas, ka korporāciju studenti bija vieni no pirmajiem(kopā ar citiem studentiem un skolniekiem), kas veidoja Latvijas armiju pirms 100 gadiem un tie tāpat kā Latvijas sabiedrība ir joprojām nespējīga izvētīt PSRS pagātni gan tos, kas slepkavoja ebrejus, gan tos, kas kalpoja krieviem.

Ulmaņa laikos bija tāda doma likvidēt visas korporācijas un izveidot vienu - patriotisku studentu organizāciju.

Lettonia izceļas starp citām korporācijām, jo tai atšķirībā no pārējām bija elitārs statuss - tā ir pirmā un kad uzcēla tās jauno ēku - ne visām bija tādi plašumi. Tā bija bagāta korporācija... un Lettonias biedri patiešām dažreiz uzvedās vīzdegunīgi, bet ir jāsaprot to, ka korporāciju dzīvē Latvijā viena pati korporācija par sevi neko nenosaka un ja tās biedrus no sociālās saziņas izgrūž citu korporāciju biedri, tās vērtība absolūti degradējas.

Rukam diez vai bija iespējas migrēt uz kādu citu - iestāties korporācija var tikai vienā un vienreiz. Bet ja viņš būtu iestājies kādā citā - nabadzīgākā korporācijā, tad varbūt būtu bijusi cita attieksme. Secinājumi ir tādi - ja iestājas korporācijā vispirms ir jāstudē vai šī korporācija ir pieņemama un vai kaut kas nav pret paša principiem - mainīt veselu organizāciju ir nepateicīgs darbs - daudz labāk ir darīt kaut ko kas pašam patīk un interesē.

Tad kad studentu korporācijas atjaunoja Latvijā, tajās iestājās arī tādi, kas nebija studenti, bet kuriem radi un draugi bija korporācijās. Kāds laiks paies, līdz šie apmirs un korporācijās paliks tādi, kas tur patiešām tika kā studenti, jo tā pēc būtības ir tikai studentu organizācija, kur vecākiem vīriem nav tā kā īsti vairs tur ko darīt un arī ietekmes. Tad kad es biju korporācijā, mēs uz šiem vecajiem "korporantiem" raudzījāmies ar šķību aci, jo viņi tā īsti nekādu īstu korporantu dzīvi baudīt nevarēja - var saprast, ka tā viņiem vairāk bija kā tāda atpūtas vieta, kur patverties no ģimenes savā nodabā.

Nezinu, kas ir bijis Ruka gadījumā - diez vai būtu izturējis 25 gadus korporācijā - viena lieta ir darboties korporācijā, kad nav ģimenes un pavisam cita ir kad pašam tāda un tai vajag paņemt visu brīvo laiku. Viss tomēr atkarīgs no paša dzīves prioritātēm un man jau pirms iestāšanās bija nostāja, ka nevienai organizācijai nekad nebūs prioritāte pār ģimeni vai pār manu personisko laiku un prioritātēm.
Ar šādu attieksmi man īpaši nebija iemesla revidēt manu korporāciju, jo man tā bija vieta kur satikties ar studentiem, padziedāt dziesmas un - arī dzert alu. Bija arī citi pasākumi, bet tie tā īsti ne ar ko neatšķiras no patriotiskiem pasākumiem, kurus darīja skolnieki. Bija arī tādi biedri, kas tika izēsti - bija šādas tādas sadzīviskas nebūšanas, kas ir visos kolektīvos. Viss, tomēr, ir atkarīgs no pašiem cilvēkiem, kas tās studentu sabiedrības veido - un ja tie nav sociāli aktīvi vai neprot uzvesties sabiedrībā, tad nekāda labā slava arī nav korporācijai.


Kas attiecas uz to, ka korporanti ir politikā - tā ideja nekad nav bijusi slepena un korporācijas uzskata, ka viņi gatavo Latvijas eliti - vai tie būtu politiķi, vai skolotāji vai ārsti. Korporācijas varbūt apvieno skaitliskāko studentu kopu, bet absolūtais vairākums no studentiem tāpat nav korporanti un būtu grūti pārliecināt, ka korporanti, nevis augstskolu pabeigušie ir pie varas pēdējos 30 gadus... :D

Eksistē arī krievu korporācija Arctica(otra vecākā Latvijā), un vēl četras korporācijas, kas tika izveidotas trimdas laikā modernajos laikos un kas tagad atrodas Latvijā. Latvijā bez korporācijām jau vēl eksistē arī studentu biedrības, kurām tās tradīcijas arī ir tikpat senas vai pat senākas. Ja Rukam ir pretenzijas pret Lettonica, tad vajag konkrēti pret to arī vērsties, jo latviešiem piemīt ļoti nepatīkama īpašība - nekonkrētība un viena lieta ir kritizēt Lettonia, bet klapēt tā ka tiek arī citiem bez īpašas izvēles, tad nevajag brīnīties ka dabū no visiem. Bet ja doma ir vērsties pret visām, tas patiešām velk uz autoritārismu aizliegt visu kas nepatīk, nerēķinoties ar pārējiem, kam tas varbūt patīk. Atšķirībā no reliģijas, no korporācijām var aiziet, ja ir tāda vēlme. Esmu saticis daudzus cilvēkus, kuriem tā lieta nesaistīja un viņi aizgāja.
12.marts, 11:03 Atbildēt
AAizeju
Manā korporācijā mani vairs nesaista jauno biedru uzskati . Jau tagad vienkārši ignorēju . Vai pats izstājies oficiāli ?
14.marts, 9:16 Atbildēt
MMjā
Komentārs labs, bet nu viens liels klupiens Jūsu domu gaitā gan ir, un par to Jums nākotnē ir stipri jāpiedomā, lai neizgāztos, kā veca sēta kādreiz citreiz..
Citēju Jūs :"Ja Rukam ir pretenzijas pret Lettonica, tad vajag konkrēti pret to arī vērsties, jo latviešiem piemīt ļoti nepatīkama īpašība - nekonkrētība un viena lieta ir kritizēt Lettonia, bet klapēt tā ka tiek arī citiem bez īpašas izvēles..."
Kritizēt vipārināšanu ar totālu vispārinājumu - pat ne "korporeļeim" vai "studentiem" bet "latviešim"..... Nu tālāk nerakstīšu, domāju, esat pietiekoši izglītots un inteliģents, lai saprastu savu kļūdu.
12.marts, 14:39 Atbildēt
mmeh
Nezinu vai te vēl ielūkošos, bet varu precizēt to, kas palika ārpus tā lielā palaga, ko jau uzrakstīju.

Jebkuras tautas pārstāvjus ierobežo domāšanas veids un šīs kopējās īpašības ir pamanāmas ar darbietilpīgu salīdzināšanu. Cilvēka smadzeņu apjoms ir ierobežots un informācijas apjoms apkārtējā vidē ir pārāk liels, lai to visu pienācīgi apstrādātu. Smadzenes pašas par sevi ir perfekts instruments, bet prātam ir jādarbojas ar ierobežotākiem līdzekļiem un laikā. Un lai šīs atšķirības izlīdzinātu, prāts ir izstrādājis filtru, caur kuru notiek informācijas atlase izlases veidā. Un noteiktu grupu cilvēki kopīgi raugās uz pasauli un kopīgumu nodrošina ne tikai valoda vai izskats, bet kopēji mīti un domāšanas šabloni. Domāšanas veids mainās un to var mainīt, īpaši tāpēc, ka cilvēks ir sociāla būtne un ļoti viegli pielāgojas apkārtējiem. Ja raugās no malas šīs īpašības ļoti izdalās - cilvēkiem ir ļoti grūti pamanīt šo virtuālo aploku, ja paši necenšas tam pārkāpt un maksāt par to augstu cenu.


Man ir grūtības uztvert tekstu, kurā ir milzums daudzums ortogrāfisku kļūdu, jo alfabēts mums ir viens un tas pats un vārdi it kā arī... bet pieņemšu, ka vainīga steiga, tālrunis un nosaluši pirkstiņi, bet ir tomēr jautājums vai man un tev ir viena un tā pati izpratne par lietām.

Vispārinājums, manuprāt, ir kaut kas, kas tiek apgalvots bez pamatojuma.
Jā, es varēju savā palagā ierakstīt, ka balstoties uz manu pieredzi, saskaroties ar daudziem citiem cilvēkiem garu gadu laikā bla bla bla utt. secināt, ka statistiski no manis sastaptajiem, latvieši izceļas ar nekonkrētību, salīdzinoši ar manis sastaptajiem nelatviešiem. Nesaprotu par ko aizvainojums - pieņemu, ka ir daudz tautas, kuru nekonkrētības indekss ir zemāks par latviešu, bet es latviešus pat neiedomājos salīdzināt ar papuasiem ;) Ne tāpēc, ka viņi ir nespējīgi konkrēti domāt(lai dies pasarg - varbūt tur dzīvo kāds Nobela prēmijas laureāts), bet tāpēc, ka viņi dzīvo sabiedrībā, kurā ir daudz lielāku nekonkrētības faktoru, kā latviešiem un kā jau pieminēju šī nekonkrētība dzīvē ietekmē arī domāšanu.

Man ir noteikti daudz lielāka saskarsme ar latviešiem un nelatviešiem, lai to pamatotu, jo šādus cilvēku salīdzinājumus veicu jau kopš bērnības un neko ar šo īpašību nevaru padarīt. Tas ka tev šis apgalvojums liekas vispārināts drīzāk ir saistīts ar to, ka nav pietiekoši daudz bijusi saskarsme ar dažādiem cilvēkiem un arī laiks pārdomām lai veltītu viņu analīzei laiku, lai nonāktu pie šāda secinājuma. Nekonkrētības koeficientu mūsdienu statistika var aprēķināt - es neesmu tik konkrēts un nevaru dot skaitļus, bet mans bioloģiskais procesors var aprēķināt svara smagumu lielākā daļā gadījumu ;)
Korporāciju biedri šajā statistikā ir tikai ļoti neliela daļa(un tā perfekti saskan ar pārējiem) - man ir bijusi daudz plašāka saskarsme ar citiem cilvēkiem no dažādiem sociāliem slāņiem ar dažādām nodarbošanām un arī dažādām tautībām - tas gan ne manas izcilās personības dēļ(lai nav pārpratumi - šis ir domāts ironiski), bet dzīves līkloču dēļ :))
Tāpēc apgalvojums par konkrētību nav domāts lai apvainotu latviešus - tas ir vienkārši fakts, kas balstīts manā izcili plašajā un raibajā dzīves pieredzē.

Rukam ir sava daļa taisnības apgalvojot, ka korporācijas ir nedemokrātiskas un necaurspīdīgas, bet vai viņām vispār ir jābūt demokrātiskām un caurspīdīgām? Korporācijas ir palielas ģimenes - to biedriem ir tiesības lemt par noteiktiem jautājumiem noteiktā laikā - tāpat kā ģimenē sīkajiem ir tiesības lemt par dažām izvēles iespējām, kad tiek pirkts saldējums bet ne par maku. Caurspīdīgums - vai kādam ir tiesības pieprasīt lai kāds publisko atzīšanos mīlestībā - tās tomēr ir ļoti intīmas lietas un tāpat ar tiem korporāciju rituāliem. Neviena korporācija nespiež darīt šos rituālus svešiem cilvēkiem. Un paša izvēle vai tos pieņemt vai iet prom - neviens netur.

Neesmu rakstnieks, lai arī man patīk rakstīt komentārus, bet ja man būtu tāds aizvainojums, vai nu saņemtos un par kaut kādu gandarījumu izdauzītu logus vai arī atrastu kaut ko citu - daudz interesantāku ko darīt. Bet tas varbūt manā gadījumā, kad smadzenēs nav pārāk daudz vietas lai turētu ļaunu atmiņu, jo kā jau pieminēju iepriekš - smadzenes ir ļoti ierobežotas, īpaši visādai drazai.

Konkrēti - Lettonia neko nedara(varbūt dara, bet ļoti kautrīgi un nepietiekoši publiski) Arāja jautājumā - manuprāt, fair play, ja viņu šajos jautājumos kāds šausta. Ebreju kopiena, kas cietusi no Arāja (vairs)nav īpaši liela un tai lielākas problēmas jārisina, kā kaut kādas Lettonia kaunināšana. Padomju ebrejiem diez vai interesē kaut kādas korporācijas biedru darbi, ja visi gansi fašisti un viņu senči visticamāk, ka te taisīja Baigos gadus no Baltijas līdz Melnajai jūŗai. Latviešiem šīs lietas neinteresē, jo pašiem savas rētas ko dziedēt un vēl jānonāk līdz secinājumiem, ka kaut kas ir arī jāparavē, lai labāk aizaug. Kā jau pieminēju - neesmu rakstnieks, bet manuprāt Ruka grāmata tiek publicēta kādam citam ne man, bet no otras puses negribētos arī aiziet galējībās kādas ir pieminētas no Ruka puses un vajag atrast vidusceļu, jo korporāciju pastāvēšana nav Ruka ne arī pārējo kompetence, bet pašu studentu, kas tur stājas. Bet jā - ja kāds stājas Lettonia, tad lai labāk meklē papildus informāciju un ir gatavs skaidroties par Arāju... šis, diemžēl būs pārsteiguma jautājums Lettonim jebkuŗā dzīves viktorīnā. Un pašiem Letoņiem būtu labāk, ja viņi šos jautājumus skaidrotu katram jaunajam biedram, ļaujot viņam pieņemt lēmumu nestāties, ja šis jautājums liekas svarīgs, vai arī stāties un būt godīgam un nevairīties no šī jautājuma un izskaidrot savu pozīciju. Viss.
14.marts, 12:53 Atbildēt
mmeh
PS Es, ja būtu zinājis par Arāju pilnīgi noteikti nestātos Lettonia. Galvenokārt jau tāpēc, ka man negribētos taisnoties šajā jautājumā, bet ja kāds stājas - esiet gatavi skaidrot un mācieties no Brie Larson, kas pati ir eiropeīdās rases, bet skaidro cik grūti ir krāsainajiem filmēties. Es tāds hubveinīns vienkārši nevarētu būt un arī PSRS laikos man bija ļoti daudzi jautājumi kāpēc kaut kas tāds mums tiek borēts... ;)

Pašanalīze un paškritika ir svarīga manas domāšanas sastāvdaļa, kas ļauj veselīgi paraudzīties uz apkārtējo pasauli. Diemžēl, ne tikai ne tikai latviešiem ir mazvērtības problēmas šajos jautājumos, bet nezinu kā citiem - man ļoti noderētu, ja tāda prasme būtu visiem. Un nevajag jaukt ar tām šausmām, kas tagad notiek Rietumu sabiedrībā, kad izārda bez pienācīgas pārvērtēšanas vēsturi un veido kaut ko nesaprotamu un svešu vietā.
14.marts, 13:07 Atbildēt
AAlla Borisovna
Godīgi sakot, tā grāmata ir diezgan švaka - tur nav nekādu faktu, tikai autora emocijas. Var noprast, ka viņam nepatīk studentu korporācijas, nu un tāpēc viņš tās demonizē.
12.marts, 12:03 Atbildēt
DDoctor
Grāmata vispār ir falšs izdomājums. Autors ir slimīgi slavaskārs, tur tā lieta.
12.marts, 17:58 Atbildēt
NNav smieklīgi
Pareizi - grēki ir jānožēlo - gan elktievība kas kā likums iet kopā ar nešķīstību gan pārējie Rutka grāmatā minētie netikumi un kļūdas. Korporāciju "vērtības" paliek uz papīra. Arī autoritāro režīmu sekotāji bij gan patriotiski gan brālīgi, cīnījās par valsti, tas nav vienīgais kritērijs labam cilvēkam. "Godīgie" solījuma turētāji, kur pēc iekšējiem noteikumiem par vārda neturēšanu vai līdzīgiem nodarījumiem ir izslēgšana uz 99 gadiem, tā pat šķir laulības un knakstās ar mīlākajām, veic negodīgus darījumus, bīda savas lietas un cilvēkus, ņem kukuļus. Ja korporācijas biedri tiešām sekotu pati saviem noteikumiem ne tikai uzburtajā pasaku vidē, bet to attiecinātu uz reālo dzīvi, pusei vai vairāk biedru būtu jau jābūt izslēgtiem. Liekulība un divkosība. Protams, šīs organizācijas nav vienīgā Latvijas nelaime. Problēma, ka tā pat kā masonos cenšas vervēt labākos. Pareizi Rutks saka - netikumiem pateicīga vide traucē augt kā personībai, jo pēc sadarītām muļķībām tu nevis apzinies sastrādāto, bet tiec pabarots ar alus glāzi un kopā tiek iesmiets par dīvainiem cilvēkiem tur ārā.
12.marts, 12:22 Atbildēt
vvispār
Kādam pie visa vainīgas korporācijas, kādam žīdi, kādam krievi, kādam neticīgie, bet kādam ticīgie, vēl kādam sorosīti, bet patiesībā pie vainas ir tarakāni un vate pašu galvās!
12.marts, 7:49 Atbildēt
MMjā
Vēl jau ir arī tādi, kuriem pie visa vainīgi latvieši, igauņi, vācieši, amerikāņi, cilvēki ar īpašumu, bankas, NATO. Bet vainīgi tomēr tarakāni, Jūs sakāt? Piekrītu.
12.marts, 14:43 Atbildēt
aaka saka
Aizmirsi Lembergu.
12.marts, 18:43 Atbildēt
KKristaps
Ļoti nevesals cilvēks... Es teiktu, ka nav vērts viņā klausities! Cikvēks apvainonies un grib par ieriebt, tas arī viss.
12.marts, 8:21 Atbildēt
vviņam neizdevusies karjera
un tādēļ skaudība uz tiem , kas viņu mācēja pagrūst malā.
12.marts, 8:33 Atbildēt
EEzis
Jūs domājat, ka mēs nezinām kas ir patiesība un kas ne, jūs rūgti maldāties,kungs, šis cilvēks spēja to uzrakstīt, nebaidoties,atšķirībā no mums.Un man liekas, ka nav vērts klausīties jūsos.
12.marts, 9:41 Atbildēt
KKristaps
Izskatās, ka Jūs neko nezinat. Ko gan var zināt šādu melu atbalstītāji... Lasīt prot, bet saprast, ko izlasījuši nebūt nē...
12.marts, 10:16 Atbildēt
ZZinis
Tieši tā!
12.marts, 18:00 Atbildēt
AArnis
Grāmatu izlasīju jau pag.gada nogalē un redzu, ka autoram bijusi pilnīga taisnība par tiem korporeļu tīkliem Latvijas politikā un ne tikai tur. Grāmata ir jāizlasa katram, lai saprastu, kas te mūsu valstī notiek.
12.marts, 8:31 Atbildēt
ttu arī no Vintiesības partija
zaķīt , tāda ir laicīgā dzīve un planētas Zeme.
un ne tikai laicīgā , arī reliģiskās kopienās pie varas ir tie , kas iegulda visvairāk savā karjerā.

bet autors žurku skrējienā ir izrādījies mazāk spējīgs , tādēļ citu censoņu pabīdīts malā .
un pēķšni ir kļuvis tiek vieds , tik vieds , ka pilnīgi laiks dibināt nākošo pūļa elka partiju , tip KPV un dalīt banānus , un solīt 10 baušļu ievērošanu politikā un 3X500 u.t.t.
12.marts, 8:36 Atbildēt
eefb
Kaut kā tā! Pieredze ar banāniem jau ir, suņubūdas iemaņas tāpat! Uz priekšu, Ruk, uz vēl vienu antiņu Latvijas politikā..
12.marts, 14:11 Atbildēt
KKoments
Redzēju kā viņas tapa un no paša sākuma. Biju domājis ka tie vecbiedri ir sen nomiruši, vai nobendēti Sibīrjā, bet nekā.. Izlīdz laukā kā prusaki no savām alām.. Ja salīdzina vinus ar ko citu, tad vienīgi viņiem stāvētu klāt vidusaliku masonu ordenis, jeb arī cietumnieku heirrhijas un viņu zonas iekšejie likumi. Pēc tās tur izietās skolas, gan aiz restēm, gan arī ārpusē, tie viņu izredzētie bidri ir gatavi citiem dzīvajiem ādu novilkt un pat ļoti uzmanīgi, jo savādāk nevarēs viņu vēlāk pārdot tirgū un pa labu cenu, kā jau kapitālismā..
12.marts, 8:33 Atbildēt
aa ko tu dračī zem segas
dibini savu iluminātu apvienību , kur jūs visus vienos ,īlestība uz gaismu
ddddddddddddddddddddd
12.marts, 8:38 Atbildēt
PPaldiesRutkamParTautasApgaismosa
Masonu saknes ir arī korporācijās - 1820tajos gados, kad apsolūtie valdnieki sāka saskatīt draudus savai varai no masoniem, korporācijas bij forma, kurā varēja leģitīmi sevi legalizēt. Attiecīgi sava daļa ideju, domāšanas veida nāk no masoniem. Ļoti gribas, lai Latvijā tiktu izgaismoti arī masoni, kas ar ir sātaniska organizācija. Ne jau velti Zviedrijā tik traki sabiedrības deģenerācija virzienā ir pastrādāts, jo masonisms savulaik tika virzīts valsts līmenī - augļi skaidri, turklāt tā ir nācija bez kara posta, tāpēc pie labklājības kā bonusa var neapelēt.
12.marts, 10:15 Atbildēt
NNieva
Muļķis!
12.marts, 18:01 Atbildēt
LLielas acis
Vienk prātam neaptverami, ka šo cilvēku un viņa murgus kāds ņem par pilnu un vēl publicē. NRA ...zem jebkuras kritikas :(
12.marts, 8:36 Atbildēt
AAndrejs L
Bet mums jau vaimanātāji ir lielā cieņā: visi šie māri ruki, latto lapsas un vēl bariņš līdzīgo! Tas var notikt tikai Latvijā, te visi zagļi, blēži, korporanti, komunisti un t.t. Cerams ka šim Mārim Rukam neienāks prātā uzrakstīt grāmatu par tēmu: kāda viņa māte bijusi palaistuve ka piedzemdējusi tādu dēlu! Nožēlojami ir tas ka šai NRA vair nav par ko rakstīt kā par šādiem māriem rukiem ! Bet no otras puses šefam Aivaram draud turma, vajag tak pabazūnēt ar Māra Krautmaņa muti ka ne viņš, bet vara ir slikta!
12.marts, 8:44 Atbildēt
EEzis
Tev bailes, ka par tevi uzzinās!!!!
12.marts, 9:43 Atbildēt
JJānis
To noteikti raksta Andrejs korporelis
12.marts, 9:33 Atbildēt
uukme
mmhmm, arī esi no sektas. Labi, labi...
12.marts, 8:45 Atbildēt
rreina
Šī grāmata ir kā trūkstošais puzles gabalinjs mūsu valsts politikas ainā. Vairāk kā patiesi. Paldies Rukam!
12.marts, 8:47 Atbildēt
ssmaids pa visu ģīmi
protams .
mēs taču zinam , ka citās valstīs visas korporācijas vada burtiski Mātes terēzes.
arī partijas citur pasaulē pulcē tikai gaišos un godīgos cilvēkus.
vispār nevienā citā valstī nav pat cietumu , jo visi cilvēki ir godīgi.
ja kāds tev ārzemēs iebāž roku kabātā , tad vari būt drošs , tur būs iebāzri vismaz 20 eiro.
citās valstīs bērni nerubina degunus un vīri nekrāpj sievas
12.marts, 8:52 Atbildēt
EEzis
Nekur citās valstīs nav tàda haosa, par mūsu, kur apkopējām jārēķina savi nodokļi, kur nedēļā reizi groza likumus, kuriem sētnieks netiek līdzi, kur vidam paprasi par ko skolniekam nodokļi, atbilde skan : nemācēšu jums atbildēt, kur ejot aptiekā ,ik mēnesi pērkot, nezini kādā cenā būs zāles, un tā var skaitīt un skaitīt! Arī par minimālo algu, kurai liek pat progresīvo nodokli likt, lai valstij parādā nebūtu, kur vidam pašam jāredz mani izietie ārsti un izmācīta skola par naudu!!! Bezkauņa! Cik tev maksā!
12.marts, 9:55 Atbildēt
JJānis
Labāk padomāt, kas notiek pie mums. par ārvalstīm lai domā ārvalstu pilsoņi.
12.marts, 9:38 Atbildēt
EEvija
palasot sorosistu komentus , atklājas , ka Rukam ir taisnība !
12.marts, 8:50 Atbildēt
kkāpēc Igaunijā tā nav
igaunijā taču tā nav , vai ne ?
12.marts, 8:53 Atbildēt
NNešaubīgais
Vai tad nav??? Tu tur esi dzīvojis, deklarējies, laidis skolā bērnus un saņēmis algu + maksājis nodokļus???
Plus, arī Igaunijā ir DAUDZ korporāciju. Un Lietuvā arī. Un Polijā arī. Un Vācijā vēl vairāk. Un ASV vēeeeel vairāk.
Un mormoņi??? Viņi ir visur - visās valstīs un visos kontinentos. Katrs otrais ir mormonis ! Uzmanies!!! ar ko Tu ikdienā tiecies un runā??? Tās arī ir mormonis un nodevējs. Viņš visu noklausās un pēc tam savos saietos atstāsta saviem mormoņ-biedriem.
Nedrīkst nevienam uzticēties, iet ārā no mājas. Un iet uz darbu. Jāmūk mežā un jāslēpjas bunkurā !!! Tāpat tūlīt virsū uznāks Trešais Pasaules karš un Kodol-ziema un visu noslaicīs no zemes virsas!
12.marts, 11:18 Atbildēt
LLatviešu burti
Tad redz, no kurienes aug kājas Latvijas uzpūtībai, milzīgajai korupcijai, un, galu galā - nabadzībai....
Starp citu, kur tad tas vieplis de Soto, kāpēc neiesmīn par šo rakstu ( arī par grāmatu), un tūlīt neķeras klāt "matuškai"??!!
Kā tad tā - de Soto ??!!
12.marts, 8:52 Atbildēt
vvarbūt vieplis esi tu
neesi par to aizdomājies
tav oponents nav vēl neko uzklabinājis , bet tu jau apsaukājies
12.marts, 8:54 Atbildēt
LLatviešu burti
Viņš jau sen ir visu uzklabinājis, visur viņš iesmīn, un visur viņām matuška da matuška. Viņam viens vienīgs attaisnojums visām Latvijas nebūšanām - Krievijā ir vēl sliktāk, tāpēc jāiesmīn!
12.marts, 11:58 Atbildēt
MMuris
Ruks korporāciju nepameta, bet gan tika izslēgts, kad nāca gaismā viņa finanšu “operācijas”.
12.marts, 8:58 Atbildēt
MMarta
Ārprāts, tiešām skumji, ka šāds medijs tā cilvēka suņa murgus publicē. Slims cilvēks, zaglis, tagad uz citu rēķina mēģina iedzīvoties. Skaidrs, ka nevar ticēt nekam, ko izlasa ziņās, vēl mazāk grāmatās. Un cilvēki lasa, tic. Bet nav jau brīnums, citi uzskata, ka arī Harijs Poters eksistē.
12.marts, 9:04 Atbildēt
JJānis
Nu korporeļi trakos un mēģinās Rukam atriebties.
12.marts, 9:41 Atbildēt
vviks
Ir starpība, kad cilvēks kritizē kādu parādību vai personu, vēloties panākt ko labāku, vai kā Ruks, lai kārtējo reizi nomelnotu savu valsti. Jau virsraksts to pasvītro - Latvijā... Jā it kā tikai Latvijā. Patiesi fakti, rūpīgi ievīstīti melos- domāt Ruks izgājis žurnālistu apmācību pie veciem čekistiem, vai viņu institūtos.
12.marts, 9:08 Atbildēt
ppurvaputns
ši nav valsts. vēl mazāk tā ir manējā. tas mans ienaidnieks, kas ar mani karo un mani cenšas ar nodokļiem un nodevām aplaupīt.
12.marts, 9:46 Atbildēt
uun ja nu
Izklausies pēc plānprātiņa Melbikša.
12.marts, 16:09 Atbildēt
IIrbīte
Varbūt, ja šī ir zagļu un laupītāju valsts, tad ir jādodas uz kādu citu. Interneta resursi, acīmredzot, ir pieejami. Var visu rūpīgi izstudēt un izsvērt, un pacelties spārnos.
12.marts, 11:25 Atbildēt
EEzis
Paldies!!!To jau arī daudzi dara u darīs vēl vairāk, līdz tu pats pacelsies spārnos! Tāpēc jau no penšukiem arī nodokļus vāc.Paldies par ieteikumu!!!
12.marts, 13:33 Atbildēt
jjaa
Nožēlojami daudz to nešķīsto korporāciju atbalstītāju! Rukam pilnīga taisnība un lai Dievs pasargā no Levita kā Prezidenta.
12.marts, 9:29 Atbildēt
IInta
:))
12.marts, 16:16 Atbildēt
ppurvaputns
korporācijas tādas ir pilnīgi visur .to nu vajadzēja zināt pirms gājāt pirms 28 gadiem gaudot savas dziesmeles pie pieminekļa un lūgties kapitaļizmu un kororācijas. nu ir par vēlu.... nu atliek vien izbaudīt.
12.marts, 9:45 Atbildēt
llili
Paldies Mari...!!!! Viss ir tik patiesi ka patiesak nav iespejams to pasniegt...Pilniga taisniba...
12.marts, 9:51 Atbildēt
SSlima suņa murgi
123
12.marts, 9:53 Atbildēt
JJānis
Jābūt lielam idiotam, lai šā pērkamā skribenta rakstus ņemtu par pilnu. Jau svulaik ēda Zīgerista maizi, bet pēc tam apspļaudīja. Kaut kā dīvaini, ka cilvēkam vajadzīgi 25 gadi, lai saprastu, ka iestājies noziedzīgā organizācijā. Par ko gan viņu no organizācijas izslēdza?
12.marts, 10:06 Atbildēt
ppurvaputns
vai nu ko nospēra un šo noķēra, vai kādam ceļu aizškērsoja, vai varbūt kaut ko pateica ne tam kam vajadzēja.. visādi gadās noziedzīgās organizācijās.
12.marts, 10:12 Atbildēt
TTikmēr
Māris Ruks ir tāds pats zaglis un melis, kā visi viņa grāmatas "varoņi".
Nesaprotu, kāpēc viņš tiek celts svēto kārtā, kamēr pārējie iemīti dubļos??
Vai viņš ir nožēlojis savus grēkus?? Aprakstījis grāmatā, kā ir kopā zadzis un dalījies???
12.marts, 11:30 Atbildēt
SSolvita
Nebrīnos, kāpēc Kārlis Ulmanis aizliedza korporācijas.
Arī šodien, daudzi, kuri izsakās ļoti negatīvi par K. Ulmani nāk tieši no korporellu rindām.
Arī man personīgi, šeit FB daudzi ir uzbrukuši, kad runāju par Māris Ruks grāmatu un citām, Latvijai sāpīgām lietām. Un protams, liela daļa no viņiem ir korporācijās.
Kāpēc neviens no grāmatā minētajām personām neiebilst par it kā nepatiesibu? Tāpēc, ka tā ir kailā un neglītākā patiesība par valsts vadītājiem.
Paldies, Māris Ruks vēlreiz par grāmatu!
12.marts, 10:11 Atbildēt
ppurvaputns
nu, grāmata kā grāmata. lai jau lasa tie kas neko nenojauš un ir naivi kā jaunas aitiņas. es to tāpat jau zināju un 28 gadus atpakaļ jau.....
12.marts, 10:14 Atbildēt
NNav tik saldi
Aizliedza Hitlers. lai gan viens no viņa partijas tēviem bij pāragri mūžībai aizdevušais Baltijas korporācijas pārstāvis. (kas tā pat kā asiņaino 1. pasaules karu sākušais korporants ķeizars Vilhelms parāda šo korporāciju domāšanas modeļa greizumu) Ulmanis tikai turēja roku uz pulsa un bij saimnieciski ne visai izdevies diktators (palasi kaut vai pēdējo LU izdoto pētījumu par tautsaimniecību 30tajos gados). NA, kas grāmatā tiek parādīta kā korporantu partija, kā reiz otrādi - Ulmani ceļ uz pjedestāla.
12.marts, 10:49 Atbildēt
HHulio
Autora murgi un atriebība par to, ka korporācijas viņam neļāva šeftēt ar presi. Un vēl-viņa publikācijas kaut kā vienmēr sanāk pretlatviskas. Laikam jau džeks pūlas Kremļa interesēs!Kauns NRA , ka reklamē tādu tipu! Kāpēc NRA tā gadās, ka tajā nereti ir prokremliski raksti, it sevišķi no Paidera?
12.marts, 10:14 Atbildēt
EEzis
Kas nav ar mums,tas ir pret mums :) kurai varai ta šis sauklis pieder:D:D:D paši sevi nodevāt, troļļi
12.marts, 13:38 Atbildēt