Amatā jau rosās pirmie laivotāji
 
©F64

Sākoties ledus iešanai, Amatas upē jau novēroti pirmie laivotāji, pastāstīja Amatas novadā esošajā Āraišu Arheoloģiskajā parkā.

Āraišu Arheoloģiskajā parkā norādīja, ka Amatā pēdējā laikā novēroti vairāki laivotāji, taču sīkāku informāciju parka pārstāvji sniegt pagaidām nevarēja.

Kā norādīts parka mājaslapā, šīs upes raksturs un tajā sastopamie šķēršļi ir vienkārši, taču tie var būt bīstami pavasara līmenī un prasa iemaņas, kuru neesamība var provocēt nepatīkamas avārijas situācijas un ietekmēt spēju veikt maršrutu.

Aktīvās laivošanas sezona Baltijas valstīs ilgst no ledus iziešanas brīža līdz septembra vidum. Ledus iziešana parasti notiek aprīļa vidū. Vienlaikus Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi liecina, ka Latvijas upes jau ir pārsvarā brīvas no ledus.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumiem Latvijas upes ir pārsvarā brīvas no ledus. Ledus sega saglabājas tikai atsevišķos upju posmos - galvenokārt Vidzemes upēs. Vietām vērojama ledus iešana, krastos - paliku piesalas.

Daugavā turpinās ledus iešana un ūdens līmenis ir krietni zemāks nekā parasti palu laikā.

Šonedēļ ūdens līmenis upēs pārsvarā paaugstinājies, un visstraujāk tas noticis Lielās Juglas lejtecē - tur ūdens līmenis kāpis par nepilniem diviem metriem. Vismazākās ūdens līmeņa izmaiņas bijušas Lielupes pietekās.

Amatā pie Melturiem ūdens līmenis sasniedzis 1,4 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta.

Tuvākajās diennaktīs gaidāmais sals veicinās ūdens līmeņa krišanos.