Ventspils tranzītbizness pieder Meroni grāmatvedei Urzulai

 
©Gatis Rozenfelds /F64

Lielajiem Ventspils tranzītuzņēmumiem – AS Ventbunkers, AS Kālija parks un AS Ventspils tirdzniecības osta – par patiesā labuma guvēju ir pieteikusies un Uzņēmumu reģistrā arī reģistrēta Rudolfa Meroni grāmatvede, Austrijas pilsone Urzula Haranda (Ursula Harrand), liecina Lursoft datu bāze.

Žurnālistu interese par šo jautājumu rezultējās ar to, ka pagājušās piektdienas pēcpusdienā (pēc pustrijiem) tika veiktas ļoti būtiskas izmaiņas Uzņēmumu reģistra datos. Proti, piektdienas pēcpusdienā tika labots ieraksts, ka U. Haranda gūst patieso labumu no 100% AS Ventbunkers, turklāt «uz īpašumtiesību pamata». No šāda ieraksta varēja izdarīt secinājumu, ka U. Haranda ir izpirkusi, piemēram, no Ģenerālprokuratūras vai Rīgas apgabaltiesas arī 19,521% (deviņpadsmit un pieci simti divdesmit viena tūkstošdaļa procentu!) «patiesā labuma guvēja tiesību» AS Ventbunkers, kas ir arestētas ar Ģenerālprokuratūras 2008. gada lēmumu.

AR CIRVI NEIZCIRTĪSI. Izdruka no Lursoft datu bāzes liecina, ka Urzula Haranda vēl pagājušās piektdienas 14:26:54 bija patiesā labuma guvēja no visiem 100% Ventbunkera. Tuvojoties darba nedēļas izskaņas pašiem pēdējiem akordiem, viņas patiesais gūtais labums tomēr krietni saruka / Arhīvs

Jaunais UR ieraksts vēsta, ka U. Haranda gūst patieso labumu «uz īpašumtiesību pamata» tikai no diviem AS Ventbunkers akcionāriem, kuriem varētu piederēt 27-29% akciju.

Atbilstīgi Austrijas Uzņēmumu reģistra datu bāzei Firmen ABC, U. Haranda ir līdzīpašniece 8 Austrijas uzņēmumos, kuru nosaukumi sākas ar vārdu Perlogis, un 2 uzņēmumos, kuros iekļauts viņas vīra Franca Haranda vārds. Internetā Perlogis konglomerāta uzņēmumi postulēti kā grāmatvedības, nodokļu konsultāciju un investīciju pārvaldītāji speciālās interesēs (Special Interests Beteiligungsverwaltung). Publiski kompetenti avoti ir apliecinājuši, ka U. un F. Harandi ir galvenie R. Meroni grāmatveži.

Bet Latvijā U. Haranda kā patiesā labuma guvēja ir reģistrēta pat 12 ar Ventspils tranzītbiznesu saistītos uzņēmumos.

Par AS Ventbunkers patiesā labuma guvēju viņa oficiāli pirmoreiz tika reģistrēta pavisam nesen - šā gada 15. janvārī. Bet Kālija parkam un Ventspils tirdzniecības ostai kā patiesā labuma guvēja viņa reģistrēta jau pagājušā gada augustā.

Haranda ir patiesā labuma guvēja arī AS Unifreight Logistics, kuras apgrozījums 2017. gadā bija 36 miljoni, pelņa - 2,2 miljoni. Akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs ir R. Meroni, padomes locekles - Diāna Jukna un Ventspils mūžīgā opozicionāra Aivja Landmaņa dzīvesbiedre Līva Landmane. Akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs ir pēdējā laikā saistībā ar partijas KPV LV finansēšanu un Radio SWH pirkšanu daudzkārt pieminētais Aivars Gobiņš.

Pirms dažām nedēļām U. Haranda reģistrēta kā AS Unifreight Logistics pagājušā gada beigās dibināta 100% meitas uzņēmuma SIA Livevo patiesā labuma guvēja. Atbilstīgi Firmas.lv datiem, SIA Livevo vienīgais valdes loceklis ir Olafa Berķa menedžeris Edgars Čeporjus, kas apliecina joprojām ciešās R. Meroni un O. Berķa sadarbības saites.

Haranda patiesā labuma guvēja «uz īpašumtiesību pamata» ir arī 2012. gada 21. decembrī reģistrētajai SIA VB Investments, kuras tiešām iespaidīgais pamatkapitāls - vairāk nekā 40 miljoni eiro - ticis apmaksāts tikai pagājušā gada oktobrī. Ar tik lielu naudu nemētājas pat pasaules bagātākie cilvēki, kas nozīmē, ka par šo uzņēmējsabiedrību mēs vēl dzirdēsim. Oficiāli SIA VB Investments uz pusēm pieder AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts.

SIA Ventspils ekspedīcija oficiāli pieder AS Ventbunkers (37,3%), SIA Puses (34%), AS Ventspils nafta (17,2%) un SIA Ventrans Rīga 11,5%, bet patiesā labuma guvēja «uz īpašumtiesību pamata» ir reģistrēta U. Haranda. Viņa ir arī SIA Lat Security, AS Mechport un SIA Seastar patiesā labuma guvēja.

Līdz pagājušā gada sākumam AS Investment Activity padomes priekšsēdētājs bija Olafs Berķis, padomes locekļi - viņa dēli Jānis un Nauris, bet valdes loceklis - E. Čeporjus. Tagad šīs akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs ir R. Meroni, bet padomes locekļi - tradicionālie šveicieša «ieročnesēji» Lidija Hitričenko un Gints Laiviņš-Laivenieks.

Uz pilnvarojuma līguma (pilnvarotājs - Štefans Vursts) pamata U. Haranda ir patiesā labuma guvēja arī SIA Media Support. Kā jau Neatkarīgā rakstīja, ekonomikas ministrs ir noslepenojis informāciju par to, vai valdība deva atļauju šai SIA iegādāties Radio SWH vai tomēr nedeva. Šādas informācijas noslepenošana, šķiet, ir diezgan muļķīga, jo agri vai vēlu tāpat viss kļūs zināms tāpēc, ka nevar «pakārties gaisā» 2,2 miljoni - summa, kura esot samaksāta par Radio SWH.

 

Abonē