Ceļu uzturētājs: Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu visā valstī

 
©Aivars Ķesteris, F64 Photo Agency

Šorīt visā valsts teritorijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Apmierinoša braukšana ir vien atsevišķos posmos Kurzemē un Latgalē. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 144 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apmierinoši braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Daugavpils šoseja (A6) posmā no Nīcgales līdz Pāterniekiem un Daugavpils apvedceļa(A14);
  • Liepājas šoseja (A9) posmā no Grobiņas līdz Liepājai;
  • Ventspils šoseja (A10) posmā no Usmas līdz Ventspilij;
  • Grebņeva-Medumi šoseja (A13) no Špoģiem līdz Medumiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem apmierinoša braukšana ir Daugavpils, Krāslavas un Ventspils apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.Atgādinām, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.