Starp valsts svētku dienām esošo darbadienu pārcelšanu uz citu brīvdienu palielina darba devējiem izmaksas un apgrūtina darbu, pārliecināts ir Latvijas nacionālās aviokompānijas AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") prezidents Bertolts Fliks un "Latvijas Valsts mežu" personāla vadības un administratīvās daļas vadītāja Ligita Pundiņa.
Biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā Pundiņa uzsvēra, ka nereti šādā veidā tiek "iesaldēts" uzņēmuma darbs uz veselu nedēļu, tāpēc darbadienu pārcelšana nav atbalstāma.
Arī Fliks kategoriski iebilda pret darbadienu pārcelšanu, sakot, ka "sestdienās, kad tās tiek atstrādātas, neviens jau nemaz nestrādā". Viņam gan iebilda Valsts kancelejas direktores vietniece valsts pārvaldes attīstības un politikas koordinācijas lietās Baiba Pētersone, apgalvojot, ka valsts pārvaldē visi strādā.
Uz to viņai Fliks atbildēja, ka tikai darbam šādā uz sestdienu pārceltā darbadienā neesot nekāda jēgas, bet tas par vismaz 10% palielina darba devēja izmaksas, kopumā tautsaimniecībai radot zaudējumus. "Pat Ministru kabinets pārcēla savu sēdi no otrdienas uz pirmdienu, jo trešdien ir Līgo. Tā ir ārprātīga situācija! Pilnīgi slikti paliek!" savu sašutumu neslēpa Fliks.
Pētersone gan viņam atgādināja, ka ne tikai Latvijā, bet visā attīstītajā Eiropā valsts svētkos ir vairākas brīvas dienas, piemēram, Vācijā uz Lieldienām cilvēki nestrādājot pat divas nedēļas.
Savukārt "SEB bankas" makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis pauda stingru pārliecību, ka gadījumā, ja Latvija vēlas celt savu labklājības līmeni, ir jāvadās nevis pēc Vācijas piemēra, bet gan Dienvidkorejas, kur darba nedēļa tika pagarināta līdz sešām dienām. "Sociālajā un atalgojumu sistēmā bieži gribam sevi pielāgot Rietumiem, bet darba veidā un pieejā netiekam līdzi," secinājis ekonomists.
Viņam pievienojās arī "airBaltic" prezidents, kura skatījumā problēma Latvijā ir tā, ka "strādāt negrib, bet pelnīt grib visi".
Kā ziņots, saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs šogad tiek pārceltas trīs darbadienas. Maijā tika pārcelta viena darba diena - no pirmdienas, 3.maija, uz sestdienu, 29.maiju, jūnijā tika pārcelta viena darba diena - no piektdienas, 25.jūnija, uz sestdienu, 19.jūniju.
Arī novembrī tiks pārcelta viena darba diena - no piektdienas, 19.novembra, uz sestdienu, 13.novembri.
Ministru kabineta lēmums par darba dienu pārcelšanu attiecas tikai uz no budžeta finansējamām valsts pārvaldes iestādēm, bet pašvaldībām, komersantiem, komercsabiedrībām un organizācijām šis rīkojums ir rekomendējošs - tām pašām ir tiesības brīvi noteikt darba un atpūtas laiku.