Policija joprojām meklē 100 pazudušos

"Tik vērienīgi pasākumi personu meklēšanā ar vairāku simtu policijas darbinieku iesaistīšanu šogad nav veikti," par šonedēļ vecvecāku neuzmanības dēļ mežā pazudušas divarpus gadus vecas meitenītes meklēšanu teic Valsts policijas pārstāve Linda Neimane-Zobena.

Šogad VP struktūrvienībās elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēti 1114 gadījumi par personu bezvēsts pazušanu. No tiem 550 gadījumos personas izsludinātas meklēšanā Iekšlietu ministrijas Informācijas centra datu bāzē Personu meklēšana, bet 564 personu atrašanās vieta noskaidrota bez izsludināšanas meklēšanā.

"No 550 personām, kas tika izsludinātas meklēšanā, 450 gadījumos to atrašanās vieta noskaidrota. Pašlaik no 2009. gadā 1114 bezvēsts pazudušajām personām nav atrastas un meklēšanā ir 100 personas," Neatkarīgo informēja VP Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore L. Neimane-Zobena.

Jau vēstīts, ka šonedēļ Daugmales novadā netālu no autobusa pieturas Līdaka mežā tika sacelta trauksme. Tur vecvecāki bija devušies sēņot, taču neaizslēgtā mašīnā guļam atstājuši divarpus gadus vecu meitenīti. Meklēšanā tika iesaistīti ap 160 likumsargi no specvienības Alfa, ceļu policijas, konvojpolicijas, zemessargi un pretgaisa aizsardzības bataljona pārstāvji, kinologs ar suni. Pēc pusotras stundas meklēšanas mazo meitenīti sveiku un veselu atrada kāds puisis, kurš pa vietējiem meža ceļiem vizinājās ar motorolleru.

"Tik vērienīgi pasākumi personu meklēšanā ar vairāku simtu policijas darbinieku iesaistīšanu šogad nav veikti, bet sēņu un ogu laikā cilvēki savas neuzmanības, pārgalvības dēļ apmaldās mežā ik dienu. Bieži šādi gadījumi notiek, atstājot mobilos telefonus automašīnās, sēņojot nepazīstamās vietās, pietiekami neuzraugot bērnus un cienījama vecuma cilvēkus vai dodoties sēņot neilgi pirms tumsas iestāšanās," zina teikt VP pārstāve.

Meklēšanas pasākumi mežos ar policijas spēkiem tiek veikti pat vairākas reizes nedēļā, nepieciešamības gadījumā piesaistot vietējos iedzīvotājus, zemessardzi, Nacionālo bruņoto spēku karavīrus vai medniekus.

***

DODOTIES UZ MEŽU

- Informējiet tuviniekus par ceļa mērķi un iespējamo atgriešanās laiku.

- Mežā ņemiet līdzi uzlādētu mobilo tālruni.

- Ja ir problēmas ar veselību, ņemiet līdzi medikamentus, it sevišķi, ja ir svarīgi tos lietot noteiktā laikā.

- Velciet krāsainu apģērbu.

- Mežā nedodieties vienatnē, bet kopā ar kādu, kas pazīst mežu.

- Ievērojiet ceļu un virzienu, kurā ejat, nenovirzieties pārāk tālu no takām.

- Ja tomēr gadās apmaldīties, svarīgākais ir mēģināt saglabāt mieru. Jāieklausās mežā – varbūt netālu rej suns vai dzirdama automašīnu kustība. Elektrības stabi, augstsprieguma līnijas, dzelzceļa sliedes, celiņi un takas var kalpot par orientieri, kas palīdz izkļūt no meža.

- Jūtot, ka paša spēkiem no meža ārā nespējat tikt, zvaniet glābšanas dienestam 112.

Avots: VUGD

Latvijā

„Vai tiešām kāds nopietni domā, ka šie ļaudis būs potenciālie nodokļu maksātāji? Viņi atbrauc pie mums no Zviedrijas un Vācijas, lai nevis strādātu tur par 4000, bet gan te par 600 vai 800 eiro un kārtīgi maksātu nodokļus? Kāds tiešām tam tic? Nu, izbeidziet, lūdzu!” TV24 raidījumā „Preses klubs” skarbu viedokli pauda rokmūziķis, Latvijas Rokmūzikas asociācijas prezidents Jānis Bukums.