Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_right_alt Latvijā

Krīze veselības aprūpē: Slimnīcu biedrība aicina Saeimas deputātus uz tikšanos

© Rūta Kalmuka, F64 Photo Agency

Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) 7.decembrī aicinājusi Saeimas politisko spēku frakciju vadītājus uz tikšanos, lai informētu par iespējamo ārkārtas situāciju veselības aprūpes nozarē no nākamā gada 1.janvāra, kad likuma grozījumi paredz ieviest būtiskus mediķu virsstundu darba ierobežojumus, informēja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Slimnīcu biedrība sanāksmē aicina piedalīties Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrību, kā arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājus.

Īpaši aicināti ir Saeimas pārstāvji - Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride (AP), Budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP), kā arī Saeimas frakciju vadītāji Jānis Urbanovičs (S), Atis Zakatistovs (KPV LV), Juta Strīķe (JKP), Daniels Pavļuts (AP), Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Uldis Augulis (ZZS) un Ainars Latkovskis (JV).

Veselības nozares profesionāļi vēlas informēt par draudošo ārkārtas situāciju veselības aprūpē un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā un aicināt deputātus rast risinājumu, kas novērstu krīzi Latvijas slimnīcās.

Sanāksme sāksies plkst.13 stacionāra "Biķernieki" konferenču zālē.

Jau vēstīts, ka 23.novembrī Latvijas Slimnīcu biedrība izsludināja brīdinājumu par ārkārtas situāciju veselības aprūpē no nākamā gada 1.janvāra. Grozījumi, saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu, paredz virsstundu darba ierobežojumus, kas var būtiski ietekmēt ne tikai mediķu atalgojumu, bet arī apdraudēt neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu iedzīvotājiem slimnīcās nepārtrauktā diennakts režīmā ik dienu.

Tiekoties Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Veselības aprūpes nozares apakšpadomei, tika panākta iespējamā vienošanās par trīs gadu pārejas periodu, kurā atļautais mediķu virsstundu skaits nepārsniedz 60 stundas nedēļā jeb 240 stundas mēnesī. Gala lēmums sagaidāms nākamajā Trīspusējās padomes sēdē 18.decembrī.