Saskaņoto paziņojumu pēc negadījuma varēs aizpildīt arī mobilajā lietotnē

© Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) izstrādājis un ieviesis mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju mobilajā lietotnē "LTAB OCTA", informēja LTAB sabiedrisko attiecību konsultants Gints Lazdiņš.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos ceļu satiksmes negadījumu skaits, kas reģistrēts ar saskaņoto paziņojumu palīdzību, bija 63,9%. Lai arī šāds īpatsvars ir diezgan stabils jau vairākus gadus, tomēr joprojām liela daļa autovadītāju pat pēc nelieliem ceļu satiksmes negadījumiem neaizpilda saskaņoto paziņojumu - visbiežāk tādēļ, ka saskaņotā paziņojuma veidlapa tiem nav līdzi.

Tikai nedaudz vairāk nekā 45% autovadītāju automašīnās vienmēr līdzi ir saskaņotais paziņojums. Tikmēr daudzi autovadītāji pat pēc nelieliem ceļu satiksmes negadījumiem izvēlas izsaukt ceļu policiju, kura nereti izbrauc uz notikuma vietu, lai piegādātu saskaņotā paziņojuma veidlapu. Tas ne vien patērē ceļu policijas resursu, bet kavē satiksmi un rada jaunus ceļu satiksmes negadījumu draudus.

Lai atvieglotu autovadītāju ikdienu, LTAB izstrādājis un ieviesis mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju mobilajā lietotnē "LTAB OCTA". Jaunā mobilās lietotnes funkcija ļaus ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem. Ņemot vērā, ka "LTAB OCTA" mobilā lietotne piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasīs mazāk laika, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā ielasīsies automātiski. Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses varēs autorizēt ar elektronisko parakstu, un tas būs saistošs ikvienam apdrošinātājam.

Žurnālisti tiek aicināti apmeklēt mobilā saskaņotā paziņojuma prezentācijas preses konferenci 20.novembrī plkst.13 LTAB birojā Lomonosova ielā 9. Preses konferencē piedalīsies LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis un kampaņas partnera AS "Bigbank Latvija" vadītājs Ģirts Kurmis.

Kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei paredzētajiem līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm.

LTAB veic sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumdošanas izmaiņu aktualizēšanu atbildīgajās institūcijās. Vienlaikus LTAB ir OCTA garantijas fonda administrators, kas saskaņā ar likumdošanu lemj un atbild par tā līdzekļu izlietojumu. LTAB ir apvienojušās visas tās apdrošināšanas sabiedrības, kurām ir tiesības veikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu Latvijā.

Latvijā

99 procenti pasaules datu tiek pārraidīti, izmantojot globālo zemūdens kabeļu tīklu. Katru dienu, izmantojot kabeļu tīklus, tiek veikti finanšu darījumi aptuveni 10 triljonu dolāru apmērā. Tie ir NATO dati. Kritiskā zemūdens infrastruktūra ietver arī elektriskos kabeļus, kā arī cauruļvadus, pa kuriem piegādā naftu un gāzi. Ņemot vērā kabeļu tīklu milzīgo nozīmīgumu, kā arī citas kritiskās infrastruktūras apdraudējumu, Krievija plāno sabotāžas un kiberuzbrukumus, kas var izraisīt katastrofālas sekas. Vai Latvija tam visam gatavojas? To skaidro Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Svarīgākais