Komentāri / Žurnālists Ermanbriks bijis VDK ziņotājs: Kauns atzīties...
 

68 komentāri

ccietumaa greku nozhelotajus
sukas vel taisnojas,nahuj jusu greeksudzes.Sunju banda,dazhi no jums vel iespruka noteikti 13.saeimaa,kurvas!
11.novembris 2018, 20:42 Atbildēt
AAnna
Tadi komentāri ir ar debilitātes vai citas slimības pazīmēm, kurš neko nesaprot no pagājušiem laikiem. Jā,stukači nodevēji .... slikti, bet tādi bija laiki .... un laiks un noilgu,s dziedē visu... Mēs nevaram atgriezt, kas bija un dzīvot naidā. Pat okupanti faktiski jau būs visi aizsaulē, kuri bija visļaunākie, tiešie nagu maucēji, ko tad - lādēsim, atgādināšim utt.?
11.novembris 2018, 20:52 Atbildēt
IIgors
Pareizi!
11.novembris 2018, 23:00 Atbildēt
AAndris
Nelamājies, dažkārt VDK maisos esošie nav tie sliktākie cilvēki.
11.novembris 2018, 21:44 Atbildēt
KKarlis
neiekarsti!
11.novembris 2018, 22:59 Atbildēt
ppurvaputns
un kādi tagad ir laiki? kāpēc tagad atkal tik daudz Tautas nodevēju? tāpēc, ka esat Sutkas. tādi no Purva Bridēja.....
12.novembris 2018, 1:04 Atbildēt
AAndris
Tās ir aplamības, ka kāds var noskaidrot kāda bijušā VDK aģenta nodarījumus. FAKTS: ir kartotēkā un kartiņa ir reģistrēta žurnālā, tas nozīmē 100 % - aģents. Kā viņu savervēja, cita pasaka: ziņoja pats personīgi, tika piespiests kļūt par ziņotāju, ja tika pieķerts kādā pretvalstikā "nodarījumā" vai nāves, izsūtījuma katorgā draudu atmosfērā. Nevienam nevienu vārdu ticēt nevar un nevajag nodarboties ar skaidrošanas izspiešanu. Bija tādi laiki, visu visiem ir jāpiedod, cilvēki vien esam. Ziņotāji bija skolotāji, direktori, kaimiņi, nelabvēļi, amatpersonas, kaut neskaitās aģenti. Tātad, mēs vainosim tikai kādu 1/10 daļu čekas ziņotāju. Ziņotāji bija arī visu delegāciju vadītāji, bet viņi neskaitījās aģenti, ja nenotika vervēšana, ja viņi nebija pārāk centīgi ar ziņošanau arī turpmāk. Aģentu vervēšana notika stingrā kontrolē, garā procesa, ar sakaņošanu vairākās instancēs. Gadījuma kartiņa, ja kāds kaut ko ziņoja vai rakstīja ceļojuma atskaiti - neskaitījās aģenti un nav ko muldēt - rakstīju atskaiti, varbūt uz mani uzklika kartiņu. Muļķības. Salika, atstāja kartiņas, lai speciāli šķeltu sabiedrību - aplamības. Palika tikai nesvarīgie? Muļķības - visi bija svarīgi. "Svarīgākie", kurus sargāja sevišķi, bija tikai Maskavas uzskaitē vai pie pirmās vēsmas kartiņas iznīcinātas. Baumu izplatīšana par bijušajiem aģentiem ir nosodāma. Ja ir pamats, jāpieprasa izmeklēšana.
11.novembris 2018, 20:45 Atbildēt
IIeva
Taisniba !
11.novembris 2018, 23:03 Atbildēt
nneko nevajag skaidrot
ja laizija dirsu komunjagu okupantiem,tagad vajag pashus lopu vagonos un nahuj uz sSibeeriju,jo daudz latvieshu kaulu tur palika shito izdzimtenju deej! A jus piedod,piedod...Kas japiedod,vinju veiktas slepkavibas,kad chekisti mauca nagus priesteriem cietumos? vajag shitiem ari pamazam sakt maukt nagus,kamer atziisies visos "darijumos. Njaudeeshana sakas,vajag piedod. Tur elle velns jums sagatvojis katlu lielu un labi karstu,maitasputni! Ermanbrikinsh ari suchija...
11.novembris 2018, 20:52 Atbildēt
OOlga
Negudrelis!
11.novembris 2018, 23:05 Atbildēt
ččiki briki egles pupi
Projehaļi! Vai kāds domā, ka šodien nav ziņotāju?
11.novembris 2018, 21:05 Atbildēt
TTagad
Tāda pati VDK strādā un visu čeko FB utt
11.novembris 2018, 21:14 Atbildēt
MMarta
Beidzot pieleks!
11.novembris 2018, 23:06 Atbildēt
SSelekts
Tad tāpēc raidījumam bija tāds nosaukums...:)
11.novembris 2018, 21:21 Atbildēt
KKaut vai tā
Labi, ka cilvēks sāk atklāti stāstīt. Un slikti ir, ka daudzi citi klusē. Mana attieksme no viņa atzīšanās nemainīsies. Drīzāk, es viņu sākšu vairāk cienīt!
11.novembris 2018, 21:22 Atbildēt
EEdge
1983.g. KGB uzsāka savas specoperācijas "Perestroika" sagatavošanu, tāpēc aktīvi vervēja aģentus, kas spētu visefektīvāk sagraut PSRS/LPSR un likvidēt padomju sociālo sistēmu. Svētīgu darbu paveica visi tie Miķeļa leģiona pārstāvji ermamnbriki, inkenieši u.c. radošie naturālisti. Varoņi, tādiem ordeņus, prēmijas, paaugstinātās pensijas jāpiešķir!
11.novembris 2018, 21:29 Atbildēt
AAntons Mikoss
Mērķis bija noslēgt jauno NVS līgumu. Bija jāatlasa tādi vietvalži, kas to īstenotu. Gorbačovs pirms puča trešo reizi uzstāja Latvijai parakstīt līgumu.
12.novembris 2018, 13:57 Atbildēt
AAndris
Nuja, labāk būtu bez perestroikas. Varētu vēl tagad pēc desas rindā stāvēt un odieri pa kaktiem dzert.
11.novembris 2018, 21:46 Atbildēt
OOjars
Odieri vari ari tagad dzert!
11.novembris 2018, 23:07 Atbildēt
SStukačs
Vislielakais varonis protams bija goldmanis ,komjatenu sekretārs ,kuru pat biedri neuņema pertijā jo uzskatija par galigu kaku , tad nu šis arī atriebās ....
11.novembris 2018, 21:37 Atbildēt
vvisfifīgākais
visās šajās lietās ir tas,ka viņi-gan Aldis,gan Kreituss,gan Inkēns u.c. ir "apbruņojušies"ar tiesas spriedumiem,ka nav apzināti un slepeni sadarbojušies ar Vdk.tas laikam jāsaprot tā,ka tiesa ir atzinusi,ka viņi nav zinājuši kurp dodas un ar ko runā,bet to darījuši pilnīgi atklāti kā Rokpeļņa kungs,stāstot draugiem un visiem,kam nav slinkums klausīties,ka ir čekas kalpi.Neatceros,ka Ermanbriks būtu kādam stāstījis,ka sadarbojas.Laikam jau to darīja neapzinoties,ko dara un tagadiņ vienkārši ir sapratis,ka tas nebija forši un tālab jāatzīstas un jānokaunās.Bet,nekas!labi jau ir,ka pastāstīja.
11.novembris 2018, 21:53 Atbildēt
sselma
Kaut kā nelāgi stostās un pārsakās, atkārtojas, kā nedarbos pieķerts skolnieks. varētu jau arī mierīgāk to visu stāstīt, ja neko sliktu nav darījis...
11.novembris 2018, 21:55 Atbildēt
IIgors
Ir
11.novembris 2018, 23:09 Atbildēt
HHartijs
Es jau zinu, ka sarakstos būs manas mammas māsa. Un ko viņa darīja. Strādāja par tulku. Darbs kā darbs. Tad jau apkopēja arī dabūs pa mici.
11.novembris 2018, 21:59 Atbildēt
KKartupelis ar mugurkaulu
Pretīgi un nožēlojami!!!
11.novembris 2018, 22:02 Atbildēt
jja viņa strādāja
par tulku Interklubā,Jūrnieku klubā,tad ir maisā,jo tur citādi nemaz nevarēja tikt darbā,kā vien ,kalpojot un rakstot atskaitītes attiecīgajai iestādei.
11.novembris 2018, 22:06 Atbildēt
llatviete
REDAKTORAM - pārlasiet, lūdzu - rakstā ļoti daudz gramatisku un/vai pārrakstīšanās kļūdu!
11.novembris 2018, 22:18 Atbildēt
MMadris
Lielākā nelaime ir tā, ka ir izaugusi jauna paaudze, kas par tiem laikiem neko nezina un , ja nav vecākā paaudze, nepamatoti pārmetīs. Pēc 100 gadiem jau uzskatīs, ka Ermanbriks pašrocīgi lādējis cilvēkus vagonos, izsūtīšanai uz Sibīriju. Jāpublicē pēc iespējas ātrāk, kamēr ir dzīvi liecinieki. Neaizmirstiet, ka KGB arī mainījās līdz ar laiku un ģenerālsekretāru.
11.novembris 2018, 22:29 Atbildēt
ssmits
Nebūtu tāds cilvēks, kā Ermanbriks, sazin vai maz tādu raidījumu "Varavīksne" šodien zinātu, pat tad, ja viņa teiktais ir taisnība, nevar noliegt viņa ieguldījumu mūsu izglītošanā tā laika mūzikas jomā. Tas viens. Un otrs, tad ar ko mēs labāki par viņu, jo visos tā laika "valsts svētkos" pavasaros un rudeņos gajām gājienos un demonstrācijās sarkānās lupatas vicinot . . . . !?
11.novembris 2018, 22:45 Atbildēt
mmate
gājienā iet ir viens, bet nodot ir kaut kas cits. ja viņš tur bija,tad bez darba arī nebija.
11.novembris 2018, 22:52 Atbildēt
MMartins
Vēmiens nāk par šo rakstu un pasūtītājiem.. debīliem izdzimteņiem , kas pagriež visu tā lai vietējos latviešu , kas pārdzīvoja un iznesa atmodu uz savie sliegtiem pleciem tagad aplietu ar sūdiem. JĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀ ..KOMUNISTI BIJA TIE KAM BIJA DROSME UN SPĒKS SACELTIES PRET KRIEVU IEKARTU, kapēc to noliegt, tāpēc lai ielīstu sūda amerikāņiem dziļā pakaļā? Paldies, mums ir savs mugurkauls un mēs neklanāmies ne krievam , ne amerikāņu nato sūdiem , kuri pie pirmā krievu šāviena piedirsīs savas pederastu veidotās ūziņas.
11.novembris 2018, 22:56 Atbildēt
JJuris JJJ
Precīzi un ļoti ticami !!!
12.novembris 2018, 15:41 Atbildēt
nnezinu
es,piemēram,nekad neesmu gājienos gājusi un,kur nu vēl,sarkano lupatu vicinājusi,lai gan spieda un draudēja.Visi jau negāja.
11.novembris 2018, 23:51 Atbildēt
IImants
Visu laiku klusēja, cerēja,ka neatvērs !!! Tagad visi sāks taisnoties, cik bijusi labi,kā piespieda, kā draudēja.... Domā,ka citus nepierunāja, bet nepiekritām. Jums svarīgāki bija amati, laba dzīve,blatiņi...Zināju daudzus ziņotājus, ar tādiem nekontaktējāmies un visu slēpām no viņiem. Pats biju labā amata, bet bez partijas un pielīšanas. jau armijas laikā sāka pierunāt un pēc tam nepārtraukti. Kā tu vari būt paliels priekšnieks, deputāts, bet neesi partijā un stukač. Varēju dzīvot labāk, būt labi nodrošināts un zem droša "jumta." Savējie bija briesmīgāki par krievu komunistiem, ar tiem varēja sadzīvot, tie rīkles nekoda pušu, bet latvieši, vai,vai. Vēsture jau ir pierādījusi,ka latvietis savu tautieti ir nodevis visu laiku. Vācu laikā,krievu laikā lielākoties uz Sibīriju izsūtīja pēc latviešu stukaču ziņojumiem, cik daudz ģimenes cieta. Tā kā, nevajag. Tagad visi izdomā dažādas pasakas par sevi.
11.novembris 2018, 22:48 Atbildēt
IIvars
Ermanbriks kadu izsutija?
11.novembris 2018, 23:12 Atbildēt
SSunis
Un,kā ir ar šiem laikiem? Latvietis latvietim gatavs rīkli pārkost,ka tikai varētu un aizmugurē dur dunci ribās.
11.novembris 2018, 22:58 Atbildēt
LLauķis
Kaut kā vēl var attaisnoties šie kultūras darbinieki. Taču bija arī tādi, kuri braukāja 50 - 60-tajos gados pa rajoniem meklējot no savām dzīves vietām aizbēgušos māju un zemju īpašniekus, un, pēc atrašanas nododot tos čekai. Tad nu kā nu kuram - citam paveicās un palika Latvijā, citam - nē.
Arī manam tēvam paveicās, jo bija vācu darba dienestā un Kurzemes katlā, izdevās iziet filtrāciju un čekas uzrādītājs viņu atrada tikai 1953 gadā, ka bija miris Staļins. Kaut kā izdevās palikt Latvijā, taču pārdzīvotais stress bija viņa veselību sagrāvis.
Taču par to, kā jutās šie nodotie, represētie vai nerepresētie, šodien neviens negrib runāt. Un tad, uz šī fona, būtu sakarīgāk runāt par to, kādu ļaunumu šie, tagad visnotaļ pozitīvi sevi raksturojošie stukači ir kopumā nodarījuši. Taču izskatās, ka tāds ceļš vēl ilgi ejams, diezin, vai tad kāds cietušais būs vēl dzīvs saglabājies. Tāda redz mums tā demokrātija.
11.novembris 2018, 23:11 Atbildēt
BBaiba
Līvs vēl skaitās!Ptū čekists ne līvs! :(
11.novembris 2018, 23:23 Atbildēt
ppurvaputns
pat ne čekists. Čekistu podhaļims!
12.novembris 2018, 1:09 Atbildēt