Komentāri / Vēsturnieki: Spriedze, čekas maisus neatverot, tikai pieaugtu
 

46 komentāri

MMaisiņs
....ja jau var pielikt vai izdzest tad jau bulcinu ari atradisim maisā !
9.novembris 2018, 5:28 Atbildēt
llaikam esmu stulbs
nekādu spriedzi neredzu !
------------------------
Redzu, kā stukači un stukaču
atvases negrib, ka izceļ gaismā,
un,
kā cietušie negrib, ka viņu
pāri darītāji var tikt iecelti amatos,
kas te plaši notiek.
-------------------------
Spriedze ir 30 gadus veikli slāpēta.
Uz cietušo rēķina.
Maskējoties aiz cēliem mērķiem.
9.novembris 2018, 9:54 Atbildēt
JJuzis
Zinot , cik populāra bija pierakstu sistēma PSRS, katrs centās savus panākumus atspoguļot pieliekot neesošo. Tāpat ar aģentiem, no kuriem daudzi pat nezināsja, ka viņi tādi piereģistrēti. Arī skolās sāksies mazbērnirm raganu medības. Kas par to atbildēs?
9.novembris 2018, 6:29 Atbildēt
tto Juzis
Neviens, planpratin, nezinot nav pieregistrets, jo katrs nodevejs ar savu roku rakstija iesniegumu par gatavibu kalpot cekai.
9.novembris 2018, 6:44 Atbildēt
SSidlu
Vai ta tagad jau nav raganu medības bijušas(komjaunieši, komunisti utt.), tikai vieni atzīti par "īstām raganām" , bet citus "inkvizitori" attaisnojuši. Tā ka pareizajiem ziņotājiem nav jāuztraucās, viņi to ir darījuši Latvijas neatkarības atgūšanas vaardā.
9.novembris 2018, 7:42 Atbildēt
ttev
latviešu valoda, redzu, nav dzimtā, tāpēc neieej tematā?
9.novembris 2018, 9:58 Atbildēt
RRaimonds
Juzi .. tu melo. Jo ikviens aģents, pirms parakstīja sadarbības līgumu ar Čeku, bija informēts gan par to, kam viņš turpmāk regulāri sniegs informāciju, un darīs to slepus .... gan viņam jau pirms tam bija konkrēti ziņojumi Čekai .... un tikai tad viņam tika noformēta aģenta kartīte.
Nebija vispār tādu NEJAUŠU aģentu. ... runas par ko tādu... ir nekas vairāk, kā daźu personu apzināti pašsacerēti meli.
9.novembris 2018, 8:23 Atbildēt
EEdge
Ikviens cekists un čekists deva zvērestu aizstāvēt PSRS/LPSR, Padomju Konstitūciju un darbaļaužu tiesības, taču reāli dzīvē to nedarīja - gluži otrādi, lielākoties pārkāpa dotos solījumus. "Uzmešana" un "čakarēšana" vienmēr modē - tāpēc vajag novērst ar vecām lietām jauno gatavošanu.
9.novembris 2018, 9:10 Atbildēt
PPar visu
atbildes krievi
9.novembris 2018, 6:45 Atbildēt
NNav parko atbildēt
Čekai - garas rokas.
9.novembris 2018, 7:22 Atbildēt
RRaimonds
Jā ... krievi lika pastalām ... sastādīt 1949 gadā izvedamo sarakstu ... šantažējot pastalas (dodot iespēju pēc tam tiem sarakstu stādītājiem piesavināties izvedamo mantu) ... un tādējādi pastalas bija pilnīgi bezspēcīgi tādas šantāžas priekšā .. :)
No man zināmajiem piemēram 5 čekas aģentiem ... 4 to darīja ar prieku .... bija pilnīgi pārlaimīgi no tādas iespējas .... 1 tika šantažēts ... bet tādi bija ļoti, ļoti reti gadījumi ....tikai ļoti svarīgās lietās ... (piemēram saistībā ar iespēju sadarboties ar tautiešiem ārzemēs .... viņu gatavoja kā aģentu ASV ) ... .
9.novembris 2018, 8:34 Atbildēt
rraimondam
Apskaužams stulbums...Nevis pastalas,bet gan Latvijas pilsoņus,lielākoties latviešus okupanti spieda sastādīt tos sarakstus.Ja atteicās,draudēja vai nu nošaušana vai Sibīrija.Tie bija pagastu vecākie,sētnieki un citi cilvēki,kuri zināja un pazina iedzīvotājus.Par kaut kādu protestu vai atteikšanos nevarēja būt ne runas.Dzirdēts tikai viens gadījums ,kad kolhoza priekšsēdētājs Kauliņš tika cauri sveikā aizbildinoties,ka viņa kolhozā nav budžu.Beidziet vienreiz izplatīt murgus par nodevīgajiem latviešiem.Tie bija tikai atsevišķi cilvēki,kuriem bija kāds personisks naids vai atriebība pret izsūtāmo.
9.novembris 2018, 20:20 Atbildēt
IIgo
interesanti, par kādiem latviešu pilsoņie murgi? PSRS nebija nekādu latviešu pilsoņu. Bija PSRS pilsoņi. Vienreizēji mazgadīgie nejēgas!
10.novembris 2018, 12:50 Atbildēt
tto Raimonds
Kamēr absolūtais ļaunums, krievu fašistiskie izdzimteņi, nebija iebrukuši Latvijā un zvēriski noslepkavojuši ceturtdaļu iedzīvotāju, neviens latvietis sarakstus nestādīja un kad pēdējais krievs būs sagaidīts ellē ar Aleksandrova orķestri un Kobzona dziedāšanu, daudzas nelāgas parādības uz planētas izzudīs pašas.
9.novembris 2018, 20:02 Atbildēt
ttieši tā
Jā "... krievijas īdi lika pastalām ..." u.t.t. !
9.novembris 2018, 9:36 Atbildēt
EEdge
Čeka gatavojās prihvatizācijai - tāpēc gatavoja aģentus gan Čikāgas ekonomistu skolas apmeklēšanai, gan Vīnes lietiško zinātņu institūtā (Čubaiss, Gudmens u.c.). Vajag tak' elementāru lietu apjēgt - nekādu PSRS/LPSR pēc 1985.g. perestroikas KGB aizsargāt nevēlējās, bet aktīvi piedalījās, kā "neredzamā roka" , graušanas un laušanas darbos.
9.novembris 2018, 9:06 Atbildēt
RRaimonds
Bet skatot šo procesu .. mani pārsteidz viena lieta ... R.Jansons mierina, sakot, ka te nebūs aźiotàźas ... un kā piemēru min Valensu ... un Havelu ....
Interesanti ... bet kà tad ar mūsu Daini Īvānu? ...
Viņš taču ir Latvijas analogs Valensam .... un arī Havelam.
Tad Īvāns te ir izgājis tiem aģentiem piedāvāto lustrāciju .... UN VIŅA VÀRDS NEBŪS TAJĀ SARAKSTĀ.... ??? ... :))))
Viens likums visiem .... ???
BET IR JÀPUBLICĒ VISMAZ TĀ ĪVĀNA INFORMĀCIJA .... kurā viņš sniedz ziņojumus čekai .... mani interesē.... kā viņš to dara .... un tad to vajag salīdzināt ar viņa patriotiskajàm runām ....latviešu tautai .... :) ... : DDD
9.novembris 2018, 8:46 Atbildēt
FFredis
Nemels, kremlin!
Protams, ka tev maksā par Latvijas nomelnošanu, ko tu regulāri dari. Tāpēc tavus murgojumus var neņemt galvā!
9.novembris 2018, 19:54 Atbildēt
ķķēmam
ja jau tu zini,ka Īvāns to darīja,tad kādu informāciju tev vēl vajag.Vai tev pašam viņš "sniedza to informāciju?Tu esi redzējis to "maisu" saturu?
9.novembris 2018, 20:26 Atbildēt
EEdge
Štrunts par īvāniešiem un zālītēm - galvenais, ka pilsonīšu uzmanība no Citadeles un OIK afērām tiks novērsta! Oligarhi, kampēji un eirokrāti atkal varēs dancot kā peles pa galdu, kad saimnieks aizrāvies ar lubu romānu lasīšanu.
9.novembris 2018, 9:01 Atbildēt
ffakts
Kāda vēl spriedze? Reālajā dzīvē neko tādu nejuta ne pirms ne pēc maisu atvēršanas. Pat komentāri internetā par šo tēmu ir sarukuši līdz minimumam, kādreiz tie bija pie viena raksta pāris simtu, tagad labi , ja daži desmiti, pie tam daudzus raksta viena persona iesaistoties diskusijā.
9.novembris 2018, 9:18 Atbildēt
KKoments
Bet kad latvieši nav sadarbojušies ar orgāniem.? Stučījja cara ohrankai, stučīja vācu gestapo un kad atnāca krievi, turpinājas tas pats un ar vēl lielāku entuziasmu, jo vieni izrādījās pagrīdneki un komunistu atbalstītāji, bet citi latvieši bija šķiras ienaidnieki, kurus tūlīt bijā jāsūta uz Sibīriju.. Komunisti jau tāpat neko nedarīja un pat atļāva pievākt daļu no to izsūtāmo mantas un arī tos viņu atstātos lopiņus, kurus neizveda uz kolhoza kūtīm.. Bijušos leģionārus, arī parasti kaimiņi uzrādīja, jo vienai daļai tomēr radi, bija 1941. gadā aizgājuši kopā ar komunistiem, kad vācieši nāca te iekšā. Kurus toreiz izsūtīja, tie tomēr daļēji ir sevi rerablitējuši, bet pārējie sadasrbojās brīvprātīgi ar padomju varu, jo nekādu aktīvu pretestību neizrāddīja. Dauz gan viņu beigās kopā sanāk un kādus tur čekas maisu, tādēļ būtu jātaisa vaļā..? Ja nesēdēji gulagā, vai nekaroji pa mežiem, biji pavisam īstens padomju varas un okupācijas pasīvs atbalslstītās, jo netiki aktīvi pretojies un tādēļ esi tāds pats nodevējs, kā visi tie čekas ziņotāji.. Latvieši taču brīvprātīgi laida savus bērnus pionieros, komjauntnē un vēlāk partijā, jeb arī nelaida un zem vatētās segas, sapņoja par drīzu okupantu padzīšanu un brīvās Latvijas atjaunošanu.? Nevajag tikai stāstīt, ka bija tāds laiks un neko citu latvieši nevarēja darīt..! Būtu kaut pamācījušies no indiāņiem, jo viņi pretojās līdz pēdējam un neizgāja ne uz kādiem kompromisiem ar baltiem kolomistiem.. !
9.novembris 2018, 9:36 Atbildēt
hhehe
Visādas līdzības var atrast vēsturē daudz, nemaz nevajag indiāņus, pietiks ar somiem, tiesa, uzbrūkošajā sarkanarmijā arī bija viens sarkano somu bataljons, taču nonākot tiešā kontaktā ar somu armijas jēgeru (specvienība) bataljonu, tas pārstāja eksistēt.:)
9.novembris 2018, 10:00 Atbildēt
tto Koments
Kaut arī latviešiem nav drausmīgās tūkstots gadus ilgās verdzības un negatīvas selekcijas pieredzes, mongoļu jūga un pederastu varmācības, kā jums, krieviem, tomēr savi stukači arī bija. Vācu gestapo latvieši nestučīja, pēc definīcijas, jo ziņot par bandītiem, kuri apdraud civiliedzīvotāju dzīvības un veselības, bija katra kārtīga pilsoņa pienākums.
Uzklausīt padomus, kā vajag pretoties no mazohistiska nozombēta dzimtcilvēka, kuru jau 19 gadus bez mitas drāz sadistisks paranoidāls pedofīls, Putins, tas jau būtu smieklīgi.
9.novembris 2018, 19:53 Atbildēt
ttieši tā
Mans tēvs nelaida mani ne pionieros,ne komjauniešos,ne partijā un visu mūžu sapņoja par brīvu Latviju un to arī sagaidīja.Un viņš nebija vienīgais.Es savukārt atteicos sadarboties un tādēļ zaudēju labu darbu.Nevajag visus mērīt pēc savas olekts.
9.novembris 2018, 20:32 Atbildēt
vvinnetū to Koments
ASV federālajā armijā uz kontraktu pamata, tātad par maksu, dienēja arī indiāņu pēddziņi, kas palīdzēja sekot savu ciltsbrāļu indiāņu pārvietošanās gaitai. Tomēr federālajā armijā nebija nekādu indiāņu karaspēka vienību, kā, piemēra, pie Ādolfa Aloizoviča vērmahta Latviešu SS Leģiona divas divīzijas, bet apmēram miljons krievu dažādās vienībās arī dienēja pie vāciešiem.
9.novembris 2018, 9:51 Atbildēt
kkādreiz dienējis
Kā šorīt dzirdēju pa RADIO TRĪS, tad tas ņuņņa Rokpelnis ir kļuvis par latviešu kinozvaigzni un piedalījies kaut kādā kārtējā dokumentālas filmas balagānā par čekas maisu tēmu. Redz kā iznāk, vispirms, vajag kārtīgi un regulāri mest pa lampu, nodzert pēdējo saprātu un publiski, krogā draudēt apšaut komunistus, kas tajā reālajā, vēsturiskajā laikā mēģināja tikai stutēt nefektīgo socekonomiku. Pēc tam līst uz vēdera čekistu priekšā, lai par šitiem dzērāju murgiem neizsviež no siltas vietiņas un pēc tam reizi mēnesī sēdēt siltā stūra mājas kabinetā un atstāstīt atbildīgajam čekistam jaunākās, tā laika bohēmistu baumas, kas izmantojamas tikai, kā viens no čekas analītiskās daļas ikgadējo ziņojumu par sabiedrības noskaņu, analīzes avotiem. Njā, iznāk, ka nevienmēr dzeršana un gļēvulība tevi dagradē līdz infuzorijas līmenim. Tas no bailēm noslienājies Rokpelnis tam ir spilgts piemērs. Sučij tika tālāk, tagad jau OIKlandes Izmirāta DP.
9.novembris 2018, 10:01 Atbildēt
vvinnetū tohehe
Jēgeru bataljons nebūt nebija nekāda somu armijas specvienība, bet gan parasta regulārās armijas apakšvienība. Tas Jēgeru nosaukums ir veidojies vēsturiski un saistībā ar Pirmo Pasaules karu, bet ne tagad to apspriest. Tas Sarkanarmijas sastāvā esošais sarkano somu bataljons cieta lielus zaudējumus, tāpat, kā visas sarkanarmiešu vienības, padomju - somu kara pirmajā fāzē. Tam pamatā nav nekāds tur baigais somu pārākums, bet gan pilnīgi analfabētiska, no militārā viedokļa, padomju pavēlniecības darbība. To atzīst paši somi. Vēl vairāk, ja padomju pavēlniecība nebūtu militāri taktiski tik stulba, tad ar tās rīcībā esošo karaspēku un tehniku, somi tiktu sakauti nedēļas laikā nevis čakarētos tur veselas 105 dienas. Nepalīdzēt ne pats Gustavs Mannerheims, ne viņa vārdā nosauktāās aizsardzības līnijas būves.
9.novembris 2018, 10:10 Atbildēt
EEdge
Galvenais ir stratēģiskā domāšana, kas PSRS bija augstā līmeni. To viegli saprast, ja painteresējas par situāciju 2.Pasaules kara beigās - 1945.g. septembrī.
p.s. Ja G.K.Maneirheims būtu Somijas prezidents, tad nekāda Ziemas kara nebūtu - būtu Somijas-PSRS robeža 100 km. attālumā no Ļeņingradas, bet Somijas teritorija kopumā palielinātos. Miers baro, nemiers posta!
9.novembris 2018, 11:51 Atbildēt
tto Edge
Ja Putins būs pietiekoši saprātīgs un atdos Ķīnai Dienvidsibīriju, ķīnieši neliks krieviem šķēršļus pārcelties uz ziemeļiem.
9.novembris 2018, 19:37 Atbildēt
hhehe to vinnetū
Pilnīgi bezjēdzīgi ir spriedelēt pēc formulas - kas būtu, ja būtu. Bet nebija un somi, malači nosargāja savu valsti kaut zaudēja plašas teritorijas(uz laiku) un cilvēkus. Kas būtu ja "blickrīgu-41", nebūtu apturējis bargais salas pie Maskavas? Sasala vācu tankiem motori, fričiem pat strēlnieku ieročiem aizslēgi nestrādāja, jo bija tīrīti ar vasaras eļļām u.t.t. Bet sals bija...ar visām sekām. Nevajag spriedelēt.
10.novembris 2018, 13:06 Atbildēt
TTur nav ko raustities
Japublicē un viss.
Protams ,ka tur nav vissi .Bet tas jau nemazina faktu kā tādu.
9.novembris 2018, 10:16 Atbildēt
IIlona Kulda
Visiem jau sen ir apnikusi tā ņemšanās ar čekas maisiem
9.novembris 2018, 10:31 Atbildēt
EEdge
Tikai bizness, nekā personīga! Droši vien propagandistiem labi maksā par miglas laišanu un pīlīšu pūšanu, kā arī čika kalšanu ( cik jau tur Maisu satura pētīšanas komitejā neiztērēja jansoni, bambāļi, dreimanes un kangeri? 250 000 vai vairāk?)
9.novembris 2018, 11:54 Atbildēt
LLiņ Bjao
Tukša demagoģija, ko abi lieto, lai kaut kā attaisnotu Saeimas kļūmīgo lēmumu. Piemēram, ka Maizītim neeesot taisnība, jo SAB aģentus nevarot salīdzināt ar čekas aģentiem. Jau padomju laikā rakstīja, ka mūsējie ir izlūki, bet rietumniekiem esot spiegi.
Pēc Bambala un Ritvara domām laikam Latvijai vajadzīga sava kultūras revolūcija.. Katram "čekistam" uzkārsim kaklā daczibao! Tad iestāsies vispārēja laime.
9.novembris 2018, 19:50 Atbildēt
TTikai sākums
Pētniekus vēl gaida ļoti liels pārsteigums. Jo izrādās arī 80.tajos gados bija vajātie. Un ne visi izdarīja pašnāvības vai sabruka psihiatriskajās slimnīcās.
9.novembris 2018, 20:48 Atbildēt
ssens
sabazt maisos visus nacistus bus briviba
10.novembris 2018, 11:26 Atbildēt
IIgo
Reāli nevienu neinteresē tie "maisi". Tā ir tēma, lai mazgadīgie paākstītos komentāros.
10.novembris 2018, 12:52 Atbildēt
hhehe
Ne tikai mazgadīgie, bet visi, ar nepilnvērtības kompleksu sirgstošie, kas padlaikos sēdēja klusi kaktiņos kā pelītes, tagad varēs sevi zīmēt uz maisu fona par "īsteniem patriotiem", tas nekas, ja viņi paši sastāvēja kompartijā un baudīja dažādus partkomu bufetes labumus.:DDD
10.novembris 2018, 13:12 Atbildēt
aaha
Vispār jau panāca smiekli, ja aizdomājas - interesanti būtu uzzināt - cik "maisos" esošās personas ir 12.Saeimas deputātu un valsts prezidenta rados,draugos vai vienkārši paziņu lokā.:DDD
10.novembris 2018, 13:20 Atbildēt
ssmiekli
ja tu tiešām aizdomātos,tad zinātu,cik maisos esošas personas ir 12.Saeimā,jo tas pirms vēlēšanām vienmēr tiek publiski paziņots.12.Saeimā ir viena persona.Tas nevienam nav nekāds "noslēpums'" ko nevar uzzināt.
10.novembris 2018, 16:17 Atbildēt
aaha
Kurš tad to nezina bez jebkādas aizdomāšanās. Es runāju par visu deputātu radurakstiem, īpaši par viņu vistuvākajiem radiem.:DDD
11.novembris 2018, 9:49 Atbildēt
BBuks
Ja nemaldos, visi kaimiņi savus "maisus" sen atslepenojuši, un nav dzirdēts, ka Vācija, Polija, Lietuva vai Igaunija būtu sabrukušas.
11.novembris 2018, 13:39 Atbildēt
KKaža
Valsts kā tāda nesabruks, bet nevajag barot sevi ar ilūzijām, kāda tur attīrīšanās,ja bērniem un mazbērniem ir jāskaidrojas par savu vecāku it kā nodarījumiem,var piesaukt kādus pesteļus kurš grib,tas nemaina lietas būtību.Normāli bērni nekad nevērsīsies pret saviem vecākiem, jo mistiskā pavļika morozova tēls sen ir izgaisis. Tā taisnošanās var radīt tikai nepatiku pret pastāvošo kārtību,ar visu no tā izrietošajām sekām. Iespējams, ka to arī VDK gribēja panākt, veidojot atstātos sarakstus.
13.novembris 2018, 9:36 Atbildēt
rrekur
Pēdejos 30 post-staļinisma laikmeta gados strādāt Čekā daudziem latviešiem bija sapņu darbs. Laba alga, dzīvoklis, ietekme sabiedrībā, prestižs. Uz turieni aizgāja 2 mani studiju biedri un bija ļoti apmierināti. Ja čeka sludinātu konkursu uz pieņemšanu darbā- būtu vismaz 30 cilv. uz vietu. Čeka - tā bija izcila personīgā karjera. Tie vairs nebija Revolūcijas, Kara vai Staļina diktatūras laiki. Nagus sen nevienam nemauca un nesita arī. Intelektuāls kabineta darbs. Cik tad bija disidentu- vienpatnīšu pēdejo 30 gadu laikā, kurus iesēdināja- 8 cilvēki. Un kur ir tā sasiņainās represijas? Visa šūmētā spriedze atejas poda līmenī...
13.novembris 2018, 9:55 Atbildēt