Latvijā smēķē puse (50 %) jauniešu 18 – 24 gadu vecumā, turklāt 28 % no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".
''Cilvēki iecienījuši gan košļājamās gumijas, gan plāksterus un aerosolus."
Savukārt visretāk šī atkarība raksturīga vecākai paaudzei jeb iedzīvotājiem 55 - 74 gadu vecumā, kuru vidū nesmēķē un no piesmēķētas vides izvairās 59 % respondentu.
Latvijas Narkologu asociācijas vadītāja, narkoloģe Astrīda Stirna atzīst, ka smēķēšana jauniešu vidū Latvijā ir aktuāla problēma. Kad jaunietis cieš no atkarības, būtiski ir saprast iemeslus - tās var būt psihoemocionālas dabas problēmas - iespējams, ka jauno cilvēku kaut kas nomāc, viņš ar šiem pārdzīvojumiem netiek galā, tāpēc glābiņu meklē nomierinošās vielās, šajā gadījumā tā ir cigarete. Bieži jaunieši sāk smēķēt bara instinkta vadīti - sekojot vienaudžu piemēram, un dažkārt bērns atkārto ģimenē novēroto, - redz, ka vecāki vai brāļi / māsas smēķē, un rīkojas tāpat, pauž eksperte. Novērots, ka jauniešu vidū ar smēķēšanu biežāk aizraujas meitenes - tas varētu būt skaidrojams ar to, ka meitenes vēlas "neatpalikt" no pretējā dzimuma vienaudžiem.
"Smēķēšanas atmešana kļūst arvien aktuālāka - pēdējo trīs gadu laikā aptiekās palielinājies pieprasījums pēc dažādiem pretsmēķēšanas līdzekļiem. Cilvēki iecienījuši gan košļājamās gumijas, gan plāksterus un aerosolus," stāsta aptieku tīkla "Apotheka" valdes loceklis Jānis Kūliņš.