Pavēsta vizītes laikā par drošību rūpēsies arī zemessargi un jaunsargi

 
©f64

Pāvesta Franciska vizītes laikā par drošību rūpēsies ne tikai Valsts un pašvaldības policisti, bet arī zemessargi un jaunsargi, preses konferencē par drošības pasākumiem nākamnedēļ gaidāmās pāvesta vizītes laikā sacīja Valsts policijas Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs.

Arājs norādīja, ka policija ir gatava savai misijai un aktīvam darbam vizītes laikā. Policijas pārstāvis vērsa uzmanību, ka nereti autovadītāju un gājēji aizmirst, ka pavadošajām kolonnām ir jādod ceļš, tādēļ aicināja cilvēkus to ievērot pāvesta vizītes laikā, lai policijai netiktu traucēts darbs un pavadošās personas laikus nokļūtu galamērķī.

Latvijas Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizītes darba grupas koordinators Juris Jalinskis norādīja, ka pie vizītes sagatavošanas strādāts vairāku mēnešu garumā. Esot padomāts par to, lai iedzīvotāji varētu pēc iespējas vairāk būt klāt visos pasākumos. Komentējot iedzīvotāju iespējas klātienē redzēt pāvestu, viņš skaidroja, ka Rīgas pils laukumā, pretī pilij, būs paredzēts sektors, kur cilvēki varēs klātienē sveikt pāvestu.

Pēc uzturēšanās pilī pāvests dosies pie Brīvības pieminekļa, lai kopā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni noliktu ziedus. Apkārt piemineklim būs iespēja pulcēties un redzēt šo ceremoniju. Laukumā būs arī lielais ekrāns. Arājs norādīja, ka cilvēkiem būs pieeja gan Rīgas pils laukumam, gan pie Brīvības pieminekļa, tomēr kapacitāte nebūs tik liela, kā ierasts, jo pastāvot arī zināmas drošības prasības, ko lūdz ievērot Vatikāns.

Savukārt no pieminekļa pāvests "papamobīlī" dosies cauri Vecrīgai uz Doma baznīcu. Visa ceļa garumā, kas būs norobežots ar nelielām barjerām, visi ir aicināti maršruta garumā klātienē sveikt pāvestu, aicināja Jalinskis.

Šķērsojot Doma laukumu, pāvests dosies uz Doma baznīcu, kur notiks dievkalpojums. Katrai kristīgajai konfesijai iepriekš tika iedota ielūgumu kvota un pirms vairākām nedēļām kvota tika izsmelta, teica darba grupas koordinators. Savukārt pēc dievkalpojuma pāvests ar "papamobili" dosies uz Svēta Jēkaba katedrāli, kur tiksies ar gados vecākiem ļaudīm jeb senioriem.

"Tur pulcēsies aptuveni 300 cilvēki ar ielūgumiem, kas izdalīti Katoļu baznīcas pārstāvjiem visā Latvijā un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas pārstāv senioru un pensionāru apvienības. Pēc tam paredzētas pusdienas Svētās Ģimenes mājā, bet pēc tam pāvests dosies uz Rīgas ostu, no kuras tālāk ar helikopteru lidos uz Algonu," norādīja Jalinskis.

Aglonā pāvests pārvietosies pa bazilikas laukuma celiņiem, lai būtu pēc iespējas tuvāk cilvēkiem. Jalinskis atgādināja, ka līdz 19.augustam bija paredzēta reģistrēšanās uz Aglonā plānoto dievkalpojumu. Līdz 19.augustam reģistrējās 32 000 interesentu, taču, redzot, ka attiecīgajā vietā iespējams pulcēties daudz lielākam skaitam cilvēku, darba grupas koordinators uz Aglonu aicina ikvienu, kam ir vēlēšanās, tajā skaitā tos, kuriem nav ielūgumu.

Viņš gaidāmajai pāvesta vizītei visus aicināja sagatavoties iekšēji un garīgi noskaņoties.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Specializētās medicīnas centra ārsts reanimatologs Oļegs Šuba vērsa uzmanību, ka vizītes laikā neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai tiks piesaistīti vairāk nekā 100 mediķi un Latvijas Sarkanā krusta pārstāvji. Vietas, kur palīdzību varēs saņemt, varēs atpazīt pēc lieliem baloniem ar sarkanu krustu. Viņš uzsvēra, ka laika apstākļi vizītes dienā solās būt slikti, tādēļ aicināja pasākumu apmeklētājus vilkt atbilstošu apģērbu. Jāatceras arī tas, ka līdzi Aglonas bazilikas teritorijā atļauts ņemt ūdeni plastmasas pudelēs, tādēļ ar dzērieniem termosos sasildīties nebūs iespējams. Tikmēr hroniskiem pacientiem laicīgi būtu jāpaņem savi medikamenti, tajā skaitā tādi, kas domāti krīzes situācijām.

Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadītājs Jānis Lagzdons sacīja, ka vizītes laikā ir domāts par papildus vilciena un autobusa reisiem. Plānoti trīs vilcienu reisi pirms un pēc pasākuma Aglonā. Ierodoties Aglonas stacijā, pasažierus sagaidīs desmit autobusi, kuros pasažieriem desmit minūšu laikā vajadzēs sakāpt un doties uz Aglonas autoostu. Pēc pasākuma autobusi sagaidīs cilvēkus autoostā stundu pirms attiecīgā vilciena reisa. Autobusā nebūs jāmaksā papildus maksa par biļeti, jo derēs vilcienā iegādātā.

Atgriežoties Rīgā, būs speciāli sabiedriskā transporta reisi uz visām Rīgas apkaimēm, skaidroja Lagzdons, kurš norādīja, ka no Rīgas uz Aglonu būs arī speciāli autobusu reisi. Tāpat divu autobusu reisi tiks norīkoti no Daugavpils un Aglonu un atpakaļ, kā arī no Rēzeknes uz Aglonu un atpakaļ. Savukārt no Jēkabpils tiks norīkots viens reiss uz un no Aglonas. reiss. Lagzdons interesentus aicināja biļetes uz izvēlētajiem reisiem iegādāties savlaicīgi.

Jau ziņots, ka pāvests Francisks Rīgā ieradīsies 24.septembrī, viņa sagaidīšanas ceremonija notiks pie Rīgas pils. Pēc tam pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un ekumēniska tikšanās Rīgas domā, kur paredzēta arī pāvesta Franciska uzruna.

Pāvests Rīgā apmeklēs arī Rīgas Svētā Jēkaba katedrāli. Pirms došanās uz Aglonu pāvests pusdienos ar bīskapiem.

Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija. Pāvesta vizīti noslēgs atvadīšanās ceremonija.