"Radio SWH" radu raksti raibi, bet Meroni kāju tāpat nenoslēpt

 
©F64

Akciju sabiedrības Radio SWH jaunais īpašnieks – Latvijas SIA Media Support – pastarpināti pieder austrietim Dr. Štefanam Vurstam (Dr. Stefan Wurst), liecina Austrijas uzņēmumu reģistrs Firmenbuch Republik Österreich (FRÖ).

FRÖ datos Dr. Štefans Vursts uzrādīts kā vienīgais SIA Media Support māteskompānijas - Baltic News Network GmbH - īpašnieks no uzņēmuma dibināšanas brīža, 2010. gada 1. septembra, līdz pat mūsdienām. Uzņēmuma vienīgā amatpersona ir slavens turku bokseris Alī Javucs Kuščus (Ali Yavuz Kuscu).

Līdz ar to nav saprotams SIA Media Support uzturētajā portālā BNN.lv publicētais, ka BNN.lv «investors un dibinātājs» ir Freds Cimmers (Fred Zimmer). Angļu valodā BNN.lv teikts, ka F. Cimmers ir Baltic News Network GmbH «dibinātājs un īpašnieks», bet tas ir pretrunā ar oficiālo FRÖ informāciju. Tāpat BNN.lv ir teikts, ka F. Cimmers «ir iesaistīts interneta un informācijas tehnoloģiju jomā jau kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma» un ka viņš vada «Perlogis Consulting - biznesa konsultantu, kas atrodas Brunn am Gebirge, Austrijā».Citos interneta resursos turpretī atrodama informācija, ka F. Cimmers ir pazīstams kā kulinārijas speciālists un vīnzinis. Savukārt firmas nosaukums, kurā ir vārds «Perlogis», parāda viņa saistību ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni. Proti, tajā pašā Austrijas adresē reģistrētās kompānijas Perlogis Real Estates rīkotājdirektors (GESCHÄFTSFÜHRER) ir R. Meroni uzticamības persona Francis Harrands (Latvijā bijis R. Meroni virzīts simtiem miljonu vērto akciju sabiedrību Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts padomes loceklis, ka arī Ventbunkers akcionāres SIA IAG vienīgais valdes loceklis). Savukārt Perlogis Real Estates rīkotājdirektora asistents uzrādīts minētais turks Javucs Kuščus. Jaunā Radio SWH īpašnieka nepārprotamā saistība ar R. Meroni pierādāma arī vēl pa citiem oficiālas informācijas ceļiem. Piemēram, atbilstīgi Anglijas uzņēmumu reģistra Companies House datiem, oficiālais Baltic News Network GmbH vienīgais īpašnieks Dr. Štefans Vursts ir ilgus gadus bijis direktors Anglijā reģistrētā firmā Turgot Limited. Šajā amatā 2016. gada februārī viņu nomainījis neviens cits kā Dr. R. Meroni. Companies House dati sadaļā, kurā tiek uzrādīt saistītie uzņēmumi (Group Structure), attiecībā uz Turgot Limited teikts, ka tā ietilpst 5 uzņēmumu grupā, no kuriem divi ir labi pazīstami arī Latvijā. Eurocom Interntional ir uzņēmums, ar kura palīdzību R. Meroni nodrošināja kontroli pār akciju sabiedrībām Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts. Savukārt kompānijai London UK Ltd Latvijā pieder SIA MS Konsultanti, liecina Firmas.lv dati.

Caur šo firmu pārskaitījumus veic R. Meroni kontrolētie Ventspils uzņēmumi, tās valdes locekle savulaik bijusi viņa dzīvesbiedre Ļubova Meroni, šobrīd šīs SIA valdes locekles ir R. Meroni sekretāre Diāna Jukna un draudzene Lidija Hitričenko.

Ar šo firmu ir saistīts arī kāds kuriozs, kad R. Meroni lūdza prokuratūru atļaut pārskaitīt SIA Ventplac īpašniekiem pienākošās dividendes viņa sievas vadītajai SIA MS Konsultanti un pat saņēma šādu atļauju.

Protams, ir arī vienkāršāks ceļš, kā pierādīt Radio SWH jaunā īpašnieka saistību ar R. Meroni. Proti, SIA Media Support vienīgais valdes loceklis ir R. Meroni uzticamības persona Aivars Gobiņš, SIA reģistrēta tajā pašā adresē (Rīgā, Zvejnieku ielā 14A - 3), kur vēl 21 R. Meroni kontrolēts uzņēmums, tostarp Latvijas naftas tranzīts, SIA Airtech, SIA Ventspils ekspedīcija, R. Meroni vaļasprieks - Igates pils nomnieks un vīna tirgotājs SIA Domaines et Chateaux - u.c. Pat SIA Media Support e-pasta adrese, kas norādīta Firmas.lv, ir tā pati, kuru oficiālā saziņā lieto R. Meroni un viņa menedžeri.