Ceturtdiena, 23.maijs

redeem Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

arrow_right_alt Latvijā

Šodien Ramatas ugunsgrēka vietā bijis neliels lietus

© Ekrānuzņēmums/Facebook

Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purvā aizvien nav izdevies ierobežot ugunsgrēku un tā platība sasniegusi aptuveni 220 hektāru, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Tomēr, vērtējot situāciju uz vietas, esot pamats domāt, ka drīzumā uguns varētu tikt ierobežota, ja vien vējš nemainīs virzienu, kā rezultātā situācija atkal varētu kļūt mazāk prognozējama.

Nakts laikā ugunsgrēka teritorija Mazsalacas novada Ramatas pagastā tika uzraudzīta un līdz ar saullēktu atsākās dzēšanas un ierobežošanas darbi. "Šodien bija pavisam neliels lietus, bet arī tas, kaut nedaudz, tomēr palīdz uguns slāpēšanā. Dzēšanas darbu organizāciju ļoti apgrūtina ne tikai sliktie piekļuves apstākļi, bet arī ļoti sliktie sakari, jo telefoniem nav zona," informēja VMD.

Saskaņā ar dienestā sniegto informāciju, patlaban Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura purva ugunsgrēka ierobežošanas darbos iesaistīti ievērojami VUGD, kā arī VMD darbinieku resursi, Zemessardze, Pašvaldības policija, Igaunijas speciālisti ar savām speciālajām tehnikas vienībām, kā arī vietējie zemnieki, palīdzot pievest ūdeni. Ja laika apstākļi ļaus, dzēšanā no augšas plānots piesaistīt arī helikopterus.

Cita lielā ugunsgrēka vieta - Salas novada Gargrodes purvā - pa nakti tika uzraudzīta, bet no rīta atsākās dzēšanas un ugunsgrēka likvidācijas darbi. Kopējā uguns skartā platība ir 35,1 hektārs. "Šeit ir grūti pieejama vieta, kas apgrūtina uguns dzēšanas darbus, jo nav iespējams iebraukt ar transportu, līdz ar to jāvelk ļoti garas ūdens šļūteņu līnijas, lai vispār varētu dzēst. Bez VMD un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem, ugunsgrēka likvidācijā palīdz arī Zemessardze, kuras speciālā tehnika - visurgājēji, ir īpaši noderīgi šādos apstākļos," informēja VMD. Ugunsgrēka teritorijā ir izveidojušies bīstami apstākļi, jo sāk krist koki, kam nodegušas saknes.

Saskaņā ar VMD sniegto informāciju, Valdgales pagastā - teritorijā regulāri tiek apsekotas gruzdošās vietas un rūpīgi tiek uzraudzīts perimetrs. Pēc pašreizējām aplēsēm, šajā ugunsgrēkā kopējā izdegusī meža zemes platība ir 1355 hektāri.

Bez šiem pieminētajiem lielajiem meža ugunsgrēkiem, pavisam Valsts meža dienests šogad atklājis un dzēsis 702 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto platību 1046 hektāri, tajā skaitā 770 hektāri Ādažu poligons.

VMD ceturtdien, 2.augustā nodzēsis sešus meža ugunsgrēkus, tostarp vienu Ziemeļvidzemē, vienu Sēlijā, vienu Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, divus Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā un vienu Dienvidkurzemes virsmežniecības teritorijā. Šo sešu meža ugunsgrēku kopējā uguns skartā platība ir 3,3 hektāri.