Ceturtdiena, 23.maijs

redeem Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

arrow_right_alt Latvijā

Dienests: Grūti prognozēt, kad tiks nodzēsts ugunsgrēks Ramatas pagastā

© Ekrānšāviņš/Facebook

Joprojām turpinās purva ugunsgrēka Ramatas pagastā ierobežošanas, patlaban uguns skartā platība ir ap 220 hektāriem, bet uguns turpina izplatīties. Tāpat turpinās meža un purva ugunsgrēka ierobežošana Salas novadā ar kopējo uguns skarto platību ap 30 hektāriem.

Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purva ugunsgrēks tika atklāts 31.jūlijā vēlu vakarā, uguns tiek dzēsta jau otro dienu, bet pašlaik to vēl nav izdevies ierobežot un tā virzās uz priekšu, pārsvarā deg tikai purvs. Ir grūti prognozēt, kad ugunsgrēks varētu tikt ierobežots, bet tiek darīts viss iespējamais, lai to pēc iespējas ātrāk apturētu uguns virzīšanos uz priekšu. Ugunsgrēka vietai piekļūt ir ārkārtīgi grūti, tuvākais ceļš ir apmēram2 kilometru attālumā, un tādēļ ugunsgrēku mēģina ierobežot no augšas - ugunsgrēku dzēš Nacionālo bruņoto spēku helikopters, tāpat liesmu dzēšanā šodien piesaistīts arī Lietuvas gaisa spēku helikopters. Bez helikopteriem, Valsts meža dienesta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, talkā ugunsgrēka dzēšanā Latvijai nākuši kolēģi no Igaunijas, kas palīdz ar specializētām tehnikas vienībām.

Salas novadā netālu no Gargrodes ugunsgrēks tika atklāts 1. augustā un patlaban tas ir izpleties vairāk kā 20 hektāru platībā, arī sarežģītās piekļuves dēļ. Notikuma vietā uguni dzēš ap 25 Valsts meža dienesta darbinieki, ir iesaistīti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta spēki un aptuveni 30 zemessargi. Šajā vietā deg gan mežs, gan purvs, bet situācija ir kontrolējama un ir prognozes, ka drīzumā, ja pēkšņi nemainīsies vēja virziens, varētu izdoties uguns izplatīšanos ierobežot. Nav pilnīgas skaidrības par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem, taču arī šajā situācijā nav izslēgta neuzmanīga rīcība ar uguni.

Tāpat turpinās ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā, kur uguns skartā meža zemes platība ir vairāk kā 1300 hektāru. Ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā Valdgales pagastā izcēlās 17.jūlija pievakarē, no purva vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Šajā gadā Valts meža dienests atklājis un dzēsis pavisam 685 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža zemju platību 1046 hektāri, tajā skaitā 770 hektāri Ādažu poligons.