Bunkus ģimene šokēta par "Gobzema rīcības zemiskumu"; aicina viņu izslēgt no advokatūras

 
©Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi ir vērsušies Latvijas Zvērinātu advokātu padomē , lūdzot ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu advokātu Aldi Gobzemu un izslēgt viņu no zvērinātu advokātu skaita. Šāds lūgums pamatots ar A. Gobzema pēdējā mēneša laikā sistemātisku, regulāru M. Bunkus goda un cieņas aizskarošu, nepatiesu ziņu publisku izplatīšanu, plašsaziņas līdzekļos dēvējot viņu par “bandītu”, “mafijas izpildītāju”, kā arī sakot, ka M. Bunkus “zadzis naudu”, “izsaimniekojis lielas naudas summas” un tamlīdzīgi, vēsta paziņojums presei.

“Esam šokēti par A. Gobzema rīcības zemiskumu, nomelnojot cilvēku, kurš vairs nevar sevi aizstāvēt. Acīmredzot A. Gobzems to dara savu politisko mērķu vadīts un cer, ka kāds Latvijas vēlētājs pamanīs viņa eksistenci pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, kurās A. Gobzems pieteicis savas ambīcijas. Mēs ceram, ka Latvijas Zvērinātu advokātu padome aizstāvēs miruša kolēģa godu un advokatūras ētikas standartus, izslēdzot A. Gobzemu no advokātu skaita,” saka Kristaps Bunkus, Mārtiņa Bunkus brālis.

Iesniegumā Bunkus ģimene uzskaita 10 konkrētus M. Bunkus goda un cieņas aizskāruma gadījumus, kurus veicis A. Gobzems laikā no šī gada 7. jūnija līdz 10. jūlijam.

Bunkus ģimene uzsver, ka līdz pat Mārtiņa Bunkus traģiskajai bojāejai, viņa profesionālā darbība nekad nav tikusi apšaubīta - tā nekad nav bijusi skatīta Zvērinātu advokātu padomes Ētikas komisijā, kā arī pret M. Bunkus nav bijusi ierosināta neviena disciplinārlieta. Šajos apstākļos A. Gobzema izvērstā nogalinātā M. Bunkus nomelnošanas kampaņa ir apzināts mēģinājums iznīcināt mirušā kolēģa reputāciju un kaitē visam Latvijas zvērinātu advokātu kopumam, teikts Bunkus ģimenes iesniegumā.