Šovakar visā Latvijā vienlaikus tiks iedegti ugunskuri un dziedāta valsts himna
 
©f64

Šodien visā Latvijā notiek viens no Latvijas simtgades oficiālajiem pasākumiem – akcija „Izgaismo Latviju”, kad mūsu valsts robežas kontūru izgaismos vairāk nekā simts ugunskuru un notiks gājiens apkārt Latvijai.

Gājiena vieta ir katra dalībnieka brīva izvēle - ceļš apkārt Latvijai iet ne tikai tālā Latvijas pierobežā, bet arī Rīgas apkaimē, Jūrmalā, Carnikavā un citviet.

Akcijā iesaistījušies ne tikai 43 Latvijas pierobežas novadi, bet arī pašvaldības valsts vidienē. „Izgaismo Latviju” laikā, šodien no plkst.18:36, katrs Latvijas iedzīvotājs aicināts noiet vienu kilometru valsts pierobežā - tālākajos Latvijas novados, Rīgā vai piejūrā - gar Latvijas sauszemes robežu un pulcēties pie pašvaldību organizētajiem ugunskuriem, kur tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22, vienlaikus visā Latvijā, arī valsts himna.

„Izgaismo Latviju” ar plašu kultūras programmu iesaistījušies novadi visā Latvijā. Katra pašvaldība padomājusi, kā pārsteigt gan pašu iedzīvotājus, gan viesus. Pie „Izgaismo Latviju” ugunskuriem varēs izzināt latviešu saulgriežu tradīcijas, baudīt folkgrupu, koru un dažādu citu mūziķu uzstāšanos, notiks teātra izrādes, tiks demonstrētas filmas un notiks cita veida aktivitātes. Taču visās vietās pie pašvaldību organizētajiem ugunskuriem notiks arī akcija „Izgaismo Latviju”, kuras programma paredz, ka no plkst.21:30 kopīgi tiek dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22, vienlaikus visos Latvijas novados, - Latvijas himna.

Akcijai „Izgaismo Latviju” veltītajā vietnē @1836 „Facebook” tīmeklī 21.jūnija vakarā plkst.18.00 sāksies laika atskaite līdz kopīgajai himnas dziedāšanai, kuru ar video palīdzību „Izgaismo Latviju” Facebook sekotājiem diriģēs pazīstamais latviešu diriģents Ints Teterovskis.

Gājiena vieta ir katra dalībnieka brīva izvēle - ceļš apkārt Latvijai iet ne tikai tālā Latvijas pierobežā, bet arī Rīgas apkaimē, Jūrmalā, Carnikavā un citviet. Katrā no 43 pierobežas novadu pašvaldībām atradīsies vismaz viens „Izgaismo Latviju” ugunskurs, taču daudzos novados ugunskuri tiks kurti vairākās vietās - pie kultūras un saieta namiem, estrādēs, jūras krastā un citviet. Piemēram, Dundagas novadā ugunskuri tiks iedegti visos Līvu krastu ciemos no Ovīšiem līdz pat Ģipkai. Skaistkalnē tiks iedegti 17 ugunskuri, robežas tuvumā veidojot ugunskuru ceļu. Rīgā viens no ugunskuriem atradīsies Vecāķu pludmalē, kur rūpes par to uzņēmušies 1.Rīgas brigādes zemessargi, vēl viens tiks kurts Alojas kvartālā pie alus darbnīcas „Labietis”. Informāciju par pašvaldību organizēto ugunskuru vietām un plānotajiem pasākumiem sniedz pašas pašvaldības, kā arī informācija apkopotā veidā pieejama vietnē www.izgaismolatviju.lv