Iesniegts 61 labās prakses piemērs cilvēku ar invaliditāti integrācijai

Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons sadarbībā ar Comperio izsludinātajā konkursā iesniegts 61 labās prakses piemērs cilvēku ar invaliditāti integrācijai izglītībā, nodarbinātībā un sabiedriskā dzīvē.

„Patiess prieks, ka mūsu aicinājumam atsaukušies tik daudzas nevalstiskās organizācijas, skolas, pašvaldības, valsts institūcijas un arī individuālie pieteicēji. Iesniegtie piemēri ir dažādi un patiešām interesanti. Konkursa žūrijai stāv priekšā grūts, bet patīkams darbs, lai tos izvērtētu!” nra.lv saka Apeirona valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Iesniegtie darbi tiks vērtēti pēc to inovatīvās pieejas, efektivitātes, mērķa grupas apmierinātības, piemēra izmantojamības citās organizācijās, kā arī informācijas un sasniegto rezultātu izplatīšanas. Labās prakses piemērus varēja iesniegt gan paši šo prakšu vai labo ideju realizētāji, kā arī jebkura cita organizācija vai privātpersona. Sabiedrības integrācijas fonds iesniedza 19 labos piemērus, kurus tā darbinieki izvēlējās no Eiropas Sociālā fonda un citu avotu finansēto fonda administrēto programmu projektu klāsta.

Konkursa galvenās balvas ieguvēji balvā saņems portatīvā datora un projektora komplektu. Tiks pasniegtas arī četras veicināšanas balvas. Arī katrs labo piemēru pieteicējs saņems piemiņas balvas. Konkursa uzvarētāji tiks nosaukti oktobra vidū konkursa noslēguma pasākumā, kurā piedalīsies visi konkursa pretendentu pieteicēji un pretendenti.

Konkursa uzvarētāji tiks izvēlēti līdz septembra beigām – kopumā apbalvošanai tiks izvēlēti pieci no iesniegtajiem labajiem piemēriem. Konkursa informatīvais atbalstītājs ir Neatkarīgā Rīta Avīze.

Latvijā

Latvijas valstij ir parādījusies unikāla iespēja atgūt savus kādreiz zviedriem vieglprātīgi pārdotos īpašumus – vairāk par simt tūkstošiem hektāru meža. Zviedrijas lielākā mežu īpašnieku asociācija un mežrūpniecības grupa “Sodra” plāno atbrīvoties no aktīviem Baltijas valstīs un izbeigt šeit uzņēmējdarbību.

Svarīgākais