Praida gājienā devušies vairāki tūkstoši cilvēku, tostarp bērni

© F64

Sestdienas pusdienlaikā dažu desmitu protestētāju pavadīti vairāki tūkstoši cilvēku devušies "Baltijas praida" gājienā pa Rīgas ielām.

Starp dalībniekiem ir visu gadagājumu cilvēki, arī bērni.

Starp dalībniekiem ir visu gadagājumu cilvēki, arī bērni. Daži pasākumam par godu ir sagatavojuši arī īpašus tērpus, piemēram, kāds dalībnieks ir tērpies vienradža kostīmā.

Dalībnieki rokās nes mazus un lielus varavīksnes karogus, kas ir starptautisks un visā pasaulē atzīts lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas simbols. Tāpat cilvēkiem rokās ir Baltijas valstu karogi.

Pa vidu pūlim vairākos posmos brauc automašīnas ar skaļruņiem pa kuriem skan mūzika dažādās valodās. Pasākumu iesāka dziesma "Zilais karbunkulis".

Kā uzzināja aģentūra LETA, starp praida dalībniekiem ir arī viesi no Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas un citām valstīm. Piedalās arī Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens.

Gājiena dalībniekus tā sākumpunktā sagaidīja arī padsmit protestētāji. Viņi līdzpaņemtos skaļruņos atskaņoja sirēnu skaņas, kā arī svilpa gājiena dalībniekiem, kuri savukārt atbildēja ar mājieniem un gaisa skūpstiem, novēroja aģentūra LETA.

Tālāk varēja novērot vēl vienu protestētāju grupu, aptuveni desmit cilvēkus, kuri rokās turēja plakātus ar uzrakstiem "Nē perversijām, jā normālām ģimenēm", "vīrietis + sieviete = normāli".

Gājienam ir arī daudz skatītāju, ka stāv ielas malās un to vēro, kā arī filmē un fotogrāfē.

Gājienu pavada liels skaits policistu. Tam pa priekšu brauc divas Valsts policijas automašīnas. Pa maršrutu izvietotas arī mediķu automašīnas.

Pagaidām nekādi incidenti nav novēroti.

Kā vēstīts, šis gājiens ir "Baltijas praida 2018" kulminācijas pasākums. Organizatori norādījuši, ka praida mērķis ir aktualizēt LGBTI kopienas cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā.

Savukārt "Baltijas praida" gājiens, kā jebkurš praida gājiens, simbolizē LGBT kopienas un tās atbalstītāju redzamību un tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību, skaidro tā rīkotāji. "Mūsu galvenie protesta simboli būs smaids, prieks, mīlestība, kopā būšana un ikvienu iekļaujošs varavīksnes karogs," uzvēruši pasākuma rīkotāji.

"Baltijas praids" katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm - šogad Latvijā ar saukli ir "Redzi dažādību! Redzi brīvību!".

Pēc gājiena no plkst.14.30 līdz 17.30 norisināsies tradicionālais praida gājiena noslēguma koncerts, uzrunas, kā arī "Dažādības tirdziņš". Noslēguma pasākumā varēs baudīt mūziku un priekšnesumus, organizatoru un viesu uzrunas, iepazīties ar dažādu organizāciju darbu.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais LGBT pasākums "EuroPride 2015". Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībnieku.

Latvijā

Iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi Jūrmalā turpina pieaugt, sasniedzot augstāko vērtējumu pēdējo 25 gadu laikā, atsaucoties uz Sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" veikto aptauju, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.

Svarīgākais