Naudas atmazgāšanā aizdomās tur par Finanšu policista slepkavības mēģinājumu notiesātu personu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde (FPP) aizdomās par kārtējās naudas atmazgāšanas shēmas organizēšanu aizdomās tur personu, kas savulaik tika notiesāta par plašu rezonansi izraisījušo finanšu policista Helmuta Skujas slepkavības mēģinājumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

VID Komunikācijas nodaļā aģentūra LETA uzzināja, ka FPP šodien preses konferencē informēs par apturētu naudas atmazgātāju grupējumu, kuru ciešā sadarbībā ar Valsts policijas specvienību "Omega" izdevās pieķert naudas līdzekļu - 190 000 eiro (133 532 latu) nodošanas brīdī.

Minētās lietas ietvaros ir aizturēta iepriekš par FPP darbinieka slepkavības organizēšanu notiesāta persona, kā arī kāda kriminālajās aprindās pazīstama persona, informē VID Komunikācijas daļa.

VID Komunikācijas daļas priekšniece Agnese Grīnberga aģentūrai LETA nekomentēja, vai naudas atmazgāšanas shēmā iesaistīts tieši par Skujas slepkavības mēģinājumu tiesātais, norādot, ka VID par šo lietu paredzējis informēt šodien plkst.14 preses konferencē.

Pēc aģentūras LETA arhīva datiem, FPP darbinieks Skuja savas mājas kāpņu telpā tika sašauts 1999.gada 23.septembrī. Skujam konstatēja divas šautas brūces mugurā un vienu plaukstā.

Krimināllietu par Skujas slepkavības mēģinājumu tiesa uzsāka izskatīt 2003.gadā un tajā ar brīvības atņemšanu un mantas konfiskāciju tika notiesātas piecas personas - Sergejs Vincelovičs, Aleksandrs Makijevs, Aleksejs Harčuks, Aleksejs Starovits un Artjoms Korkins.

Par Skujas slepkavības organizēšanu tika turēts aizdomās Vincelovičs.

Tiesa 2004.gadā Vinceloviču atzina par vainīgu slepkavībā sevišķi pastiprinošos apstākļos, tas ir, ja cietušais pildījis dienesta pienākumus. Viņam tika piespriesta brīvības atņemšana uz 15 gadiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem. Spriedums stājās spēkā 2004.gada oktobrī.

Makijevam tika piespriesta brīvības atņemšana uz desmit gadiem, Harčukam - uz deviņiem gadiem, Starovitam - uz astoņiem gadiem, bet Korkinam - uz 14 gadiem. Kā papildsods tika noteikta mantas konfiskācija un policijas kontrole pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma.

Skuja deviņdesmito gadu beigās bija saistīts ar tolaik aktuālo kontrabandas spirta lietu izmeklēšanu.

Svarīgākais