Veselības aprūpes sistēma vēl ir ļoti tālu no ideāla, bet ir redzama pozitīva dinamika un patlaban tā piedzīvo svarīgu izrāviena brīdi, šodien debatēs Saeimā par opozīcijas rosināto veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) demisiju sacīja pati ministre.
Viņa piebilda, ka finansējums uz vienu cilvēku veselības aprūpes nozarē ir pieaudzis no 395 eiro 2015.gadā līdz 565 eiro šobrīd.
Čakša akcentēja, ka nozarē ir paveikts pietiekoši daudz, lai droši varētu teikt, ka politiķe ir attaisnojusi Saeimas sniegto uzticības avansu, pirms diviem gadiem viņu apstiprinot amatā. Ministre uzsvēra, ka deputātu atbalstītais dāsnais ieguldījums veselības aprūpē, kas nodrošināja lēcienveida līdzekļu palielināšanos gandrīz 300 miljonu eiro apmērā, palīdzējis īstenot vairākus uzlabojumus.
Politiķe atgādināja, ka, stājoties amatā, viņai bija mazs pamats optimismam, jo nozare tika finansēta pēc pārpalikuma principa. Ministre norādīja, ka Latvijā veselības aprūpei pirms vairākiem gadiem tika atvēlēti 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet Eiropas Savienībā (ES) bija vidēji 9,9% no IKP.
Viņa piebilda, ka finansējums uz vienu cilvēku veselības aprūpes nozarē ir pieaudzis no 395 eiro 2015.gadā līdz 565 eiro šobrīd. Taču citās Eiropas valstīs atvēlēts lielāks finansējums, kas apliecina, cik dziļā krīzē joprojām ir veselības aprūpe, pauda Čakša piebilstot, ka pašlaik nozare piedzīvo svarīgu izrāviena brīdi. Ministre arī pauda pārliecību, ka šodienas balsojumā Saeimā saņems pārliecinošu pilnvarojumu savam darbam.
Kā ziņots, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) rosinājusi Saeimu balsot par neuzticības izteikšanu Čakšai. LRA uzskata, ka nav pieļaujama turpmāka ministrijas darbība esošās ministres vadībā.