Autovadītāji Latvijā neslēpj, ka braukšanas laikā izmanto mobilo tālruni

© AFP/Scanpix

Latvijas autovadītāju vidū mobilā tālruņa lietošana pie auto stūres diemžēl ir ierasta prakse - 69% aptaujāto autovadītāju ir atzinuši, ka, vadot automašīnu, mēdz izmantot šo saziņas līdzekli. Katru dienu, esot pie auto stūres, mobilo tālruni izmanto 17% respondentu, tā liecina lielākā automātisko degvielas uzpildes staciju tīkla "Neste" veiktā aptauja.

Paradums izmantot tālruni automašīnas vadīšanas laikā visbiežāk raksturīgs vīriešiem (77%), tikmēr sieviešu vidū šī tendence ir novērojama retāk (57%).

Paradums izmantot tālruni automašīnas vadīšanas laikā visbiežāk raksturīgs vīriešiem (77%), tikmēr sieviešu vidū šī tendence ir novērojama retāk (57%).

Turklāt vīriešu vidū ir divkārt augstāks to šoferu īpatsvars, kas mobilo tālruni pie stūres lieto katru dienu (22% pretstatā 11% sieviešu) vai vairākas reizes nedēļā (21% pretstatā 11% daiļā dzimuma pārstāvēm).

Kā galvenos iemeslus tālruņa lietošanai pie stūres respondenti ir minējuši nepieciešamību atbildēt uz ienākošo zvanu (65%) vai steidzamu vajadzību sazināties ar kādu (43%). Desmitā daļa respondentu atzinuši, ka mobilo tālruni automašīnas vadīšanas laikā izmanto navigācijas programmu lietošanai. Starp aptaujātajiem respondentiem ir arī tādi autobraucēji, kuri, atrodoties pie spēkrata stūres, pagūst ielūkoties sociālajos tīklos, lasīt jaunākās ziņas, kā arī rakstīt īsziņas. Neskatoties uz to, ka vairāk nekā puse autovadītāju mēdz lietot mobilo tālruni automašīnas vadīšanas laikā, vien 2% aptaujāto autovadītāju ir sodīti par šādu rīcību. Biežāk par tālruņa izmantošanu pie stūres sodīti vīrieši.

Latvijā

Ja standarta dienā traumpunkta apmeklētāju skaits ir aptuveni 60 līdz 70, tad ziemas periodos, it sevišķi slidenajā laikā, tas var sasniegt 100 un pat vairāk pacientu, norāda Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) galvenais ārsts Andris Džeriņš.

Svarīgākais