Komentāri / Māris Bērziņš: Kāda ir sabiedrība, tāda ir vara
 

15 komentāri

aapvīlies
Lāčplēsis ar Melno bruņinieku iegāzās Daugavā- iespējams, vēl tagad cīnās; palika nodevējs un tauta...
11.maijs, 6:38 Atbildēt
ppletīzeris
apšaubu autoritātes zemtekstu - ka sabiedrībai ir iespēja ietekmēt " šo laiku privatizācijas varu "
...atļaušos pasmaidīt rakstot - JA ATZINĪBAS MĒRAUKLA IR NAUDA, ko vara pati sev nosaka un piešķir, tad šo laiku varai ir ļoti augsts sabiedrības vērtējums
! ...atliek vienīgais VARA -SABIEDRĪBA risinājuma mēģinājums -" VISAS TAUTAS VĒLĒTS PREZIDENTS (ar pilnvarām) "
11.maijs, 6:51 Atbildēt
kkalašnikovs
Kopumā pēdējo 27 gadu laikā valsts ir zaudējusi aptuveni tādu pašu cilvēku skaitu kā Pirmā pasaules kara laikā - 700 000. Katru gadu Latvija atstāj 20 000 cilvēku, un kopš cilvēku aizplūdes valsts budžets ir zaudējis 28 miljardus eiro. Latviešu izceļošana darbā labklājīgākajās valstīs var tikt aplūkota no vairākiem viedokļiem. Ja cilvēki dodas uz ārzemēm un paliek tur, tad tas ir milzīgs kaitējums valsts IKP.
Ja latvieši apgūst jaunas prasmes citās valstīs un tad atgriežas Latvijā, šajā gadījumā tas ir valsts ekonomikā. Saskaņā ar dažām aplēsēm pastāvīga iedzīvotāju skaita samazināšanās varētu radīt Latvijas IKP 330-360 miljardu eiro apmērā. Pēdējo desmit gadu laikā Latvija ir atstājusi apmēram 200 000 darbaspējīgu cilvēku, no kuriem daudzi atstājuši savus bērnus, kas nākotnē padarīs valsti par vēl "tukšāku".Kopumā pēdējo 27 gadu laikā valsts ir zaudējusi aptuveni tādu pašu cilvēku skaitu kā Pirmā pasaules kara laikā - 700 000. Katru gadu Latvija atstāj 20 000 cilvēku, un kopš cilvēku aizplūdes valsts budžets ir zaudējis 28 miljardus eiro. Latviešu izceļošana darbā labklājīgākajās valstīs var tikt aplūkota no vairākiem viedokļiem. Ja cilvēki dodas uz ārzemēm un paliek tur, tad tas ir milzīgs kaitējums valsts IKP.
Ja latvieši apgūst jaunas prasmes citās valstīs un tad atgriežas Latvijā, šajā gadījumā tas ir valsts ekonomikā. Saskaņā ar dažām aplēsēm pastāvīga iedzīvotāju skaita samazināšanās varētu radīt Latvijas IKP 330-360 miljardu eiro apmērā. Pēdējo desmit gadu laikā Latvija ir atstājusi apmēram 200 000 darbaspējīgu cilvēku, no kuriem daudzi atstājuši savus bērnus, kas nākotnē padarīs valsti par vēl "tukšāku".
11.maijs, 7:08 Atbildēt
oolegs golovciks
Pilniigi pareizi ! Iznaak,ka lielai darba speejiigai tautas daljai 4.maija ,,LV,, nav vajadziiga ! Kaa citaadi izskaidrot taadu masveida aizbraukshanu ? Shaada ,,valsts,, ir vajadziiga treknu ,,vepru,, saujinjai,ne tautai ! Beerzinjsh taapat kaa Avotijsh Viktors ,Latvijas valsti KLJUUDAINI identificee ar TAUTU...
12.maijs, 17:59 Atbildēt
VValdis Freimantāls Helsinki 86
Valsts vadību pārņēmuši kriminālnoziedznieki! Lasiet manu rakstu internetā:"Mosties, celies, strādā"!
17.maijs, 13:02 Atbildēt
SSelekts
Tauta ir pelnījusi tādu varu, kāda tā pati ir. 98% tautas ir bezpartejiska un bezdiktatoriska??? Pie varas atrodas 2% diktatoru. Tagad jums ļaus 50 000 "apmērā" apstiprināt tikai politisko partiju izvirzītus diktatorus. Visas tautas izvirzītus varas pārstāvjus ne.
11.maijs, 7:11 Atbildēt
kkode
Man pastāstīja par MB ģimenes dzīvi, tad jāsaka, ka tāds tukšmuldētājs vien ir un nekrietns cilvēks.
Vairs neinteresē viņa domas
11.maijs, 7:51 Atbildēt
nnu nu
nevajag tikai muldēt. dažiem jau patiktos sadalīt visas nelietības uz galviņām un iedzīt sabiedrībā vainas apziņu - cilvēkos, kas no sirds strādā un audzina bērnus, vecīšiem, jauniem....sak, jūs esiet vainīgi pie varas izdarībām un nelietībām...
11.maijs, 18:53 Atbildēt
AAntiņš
Drīzāk Rietumu, Austrumu specdienestu vadītie mūsu varneši ar kompartijas, komjaunatnes pagātni, taisot šeptes, izvērsuši totālu korupciju un degradējuši zināmo sabiedrību. Kas neattiecas uz lielāko daļu ierindas latviešu.
11.maijs, 20:54 Atbildēt
DDadzis
Diezgan nekorekti ir izteikties par Tautu, jo kā zināms Tauta neveido partijas un ministru kabinetus, likumus u..t.t., ja ministrjās ieņemtu amatus personas ar attiecīgu izglītību, ienākot valsts pārvaldē netirgotos ar ietekmi, vēl varētu ciest. Arī cīņā ar korupciju palika vien fars. Ir jādomā, kā savākt kompromātu uz esošo valdību un tā jāsniedz ASV valdībai, lai arī lielvalsts ar sūdainu mietu ievieš vienā mazā valstiņā kārtību, ja to nespēj Prezidents savā valstī !
(mans personīgs viedoklis, nav aicinājums gāzt varu, vai nemieriem, vai naudu kurināšana)
12.maijs, 8:58 Atbildēt
KKvadrāts
Kāda tauta, kāda vara?? Daudzi gaida skaidrojumus. Pie darba, rakstnieku kungi un dāmas, pie darba!
Latviešu literatūrzinātnieks, Latvijas Universitātes emeritētais profesors Viesturs Vecgrāvis gadu desmitiem ir iedziļinājies gan latviešu starpkaru posma, gan trimdas literatūrā. Viņš cer, ka reiz sagaidīs kādu aizraujošu latviešu romānu par dzīvi visjaunākajos laikos
12.maijs, 11:33 Atbildēt
oolegs golovciks
Ko nu muldi ,,rakstniek,, ! Ierindas pilsonis NAV VALSTS ! Valsts - tas ir aparaats,peec definiicijas ! Shis aparaats sastaav no cilveekiem - IEREEDNJIEM ! Katru gadu esot Latvijaa, man naakas sastapties ar VALSTI ,t.i. iereednjiem. Un vienmeer konstateeju,ka shii valsts (4.maija ,,LV,,) ir PRETTAUTISKA un CINISKA ! Toties mana teevuzeme Latvija bija, ir un buus ...lai arii kaadi karogi nepliivotu Sveetaa Gara tornii...
12.maijs, 17:43 Atbildēt
IIndīgā čūska
Kāda sabiedrība,tāda vara? Cik zināms,zivs pūst no galvas,sabiedrība no varas,cita sakara ar varu nav un nevar būt.
13.maijs, 13:26 Atbildēt
KKvadrāts
Vācijas līmenis, Zviedrijas līmenis...Kungi neapjēdz ne notiekošo savām rokām uzbūvētajā valstī, ne ārvalstīs notiekošo. Laiks tā kā būtu beigt auseklīšu pasaciņas stāstīt, pārmērīgi slavēt svešzemju kungu prasmi un idealizēt viņu sabiedrību. Problēmas ir visur un visiem, mēs tikai vēl atpaliekam no Parīzes, kur apšauj (Charlie Hebdo) un Zviedrijas.
"Šogad netiks piešķirta Nobela prēmija literatūrā, piektdien paziņoja Zviedrijas Akadēmija, kas piešķir balvas, bet ir ieslīgusi seksuālas uzmākšanās skandāla radītā krīzē."
13.maijs, 14:22 Atbildēt
llapa
dambrovska laimes stastu valsts.
15.maijs, 21:22 Atbildēt