Vairāk nekā 400 kori un 700 deju kolektīvi piedalījās Dziesmu svētku koprepertuāra nozaru skatēs

© F64

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koprepertuāra nozaru skatēs piedalījās 427 kori, 739 deju kolektīvi, 62 pūtēju orķestri un 56 kokļu ansambļi, informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

No tiem augstāko pakāpi ieguva 62 kori un 143 deju kolektīvi. Pirmo pakāpi ieguva 272 kori un 382 deju kolektīvi, otro pakāpi - 128 kori un 171 deju kolektīvs, bet trešo pakāpi - četri kori un 40 deju kolektīvi.

Pirmo pakāpi, kas ir augstākais vērtējums kokļu ansambļu un pūtēju orķestru vērtējums, ieguva 35 kokļu ansambļi un 12 pūtēju orķestri. Otro pakāpi ieguva 18 kokļu ansambļi un 21 pūtēju orķestris, trešo pakāpi ieguva trīs kokļu ansambļi un 19 pūtēju orķestri.

Vasiļjeva atzīmēja, ka precīzs svētku dalībnieku skaits būs zināms nākamnedēļ.

Kā ziņots, šovasar gaidāmo svētku identifikācijas kartēm februārī reģistrējās kopskaitā 43 252 potenciālie dalībnieki.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no šī gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais