Daudzos gadījumos, kad mediķi nevar pilnvērtīgi strādāt e-veselības sistēmā, patiesībā pie vainas ir novecojusi datortehnika vai programmatūra, nevis pati e-veselība, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Viņš atzina, ka e-veselības ieviešana patlaban ir nozares prioritāte, taču nekādas atkāpes šajā procesā nepieļaus. "Arī es katru reizi uzdodu jautājumus ministrei par to (..), bet nekāda atkāpšanās gan nebūs," sacīja premjers.
Valdības vadītājs solīja, ka e-veselības ieviesēji būs ļoti uzmanīgi ar tālākām darbībām, īpaši tāpēc, ka katrus traucējumus sev par labu varot izmantot mediķi, kuri iebilst pret jaunās sistēmas ieviešanu.
Premjers noraidīja ģimenes ārstu paustās bažas par to, ka e-veselības sistēma būtiski apgrūtina viņu ikdienas darbu. Pēc valdības vadītāja teiktā, piemēram, pagājušajā nedēļā sistēma esot darbojusies ar traucējumiem vien trīs stundas. Ja sistēma nedarbojas, ārstiem ir visas tiesības pacientiem izrakstīt papīra receptes, kuras jebkura aptieka bez problēmām pieņems, sacīja Kučinskis.
Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ģimenes ārstu pacietība darbā ar e-veselības sistēmu ikdienas trūkumu un traucējumu dēļ zūd, kā rezultātā asociācijas biedri sākuši aicināt organizēt protesta akciju.
Pēc Veides paustā, jau kopš gada sākuma ģimenes ārsti e-veselības sistēmā sagatavo medicīniskos dokumentus, piemēram, e-darbnespējas lapas un e-receptes. Kaut arī pagājuši jau gandrīz četri mēneši kopš obligātas ieviešanas, joprojām regulāri turpinoties e-veselības sistēmas traucējumi un lēndarbība, uzsvēra Veide.
Mediķe sacīja, ka pagājušās nedēļas trešdienā aptuveni trīs stundas bija vērojami e-veselības sistēmas traucējumi. Pēcpusdienā Nacionālais veselības dienests informēja, ka traucējumi vairs nav novēroti, tomēr sistēma joprojām strādājusi būtiski lēnāk nekā parasti šajā laikā.