Graube: Krievija palaidusi histērijas, nacionālisma un šovinisma lavīnu, ko pašai grūti kontrolēt
 
©F64

Lielākā problēma attiecībās ar Krieviju ir tās neprognozējamība, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Krievija pati esot palaidusi histērijas, nacionālisma un šovinisma lavīnu, ko tai grūti kontrolēt. Krievijas varas mērķis ir pašas pastāvēšana. Kaimiņvalsts vadošā kliķe negrib justies apdraudēta, negrib sagaidīt nekādas ne rožu, ne oranžās revolūcija. Līdz ar to, apdraudējuma sajūtas radīšana ir veids kā saliedēt Krievijas tautu ap varu, skaidroja Graube.

Šajās dienās Krievijas rīkotās raķešu šaušanas mācības Graube vērtēja kā provokāciju. To varēja veikt daudz kur citur - slēgtās teritorijās, poligonos, teica eksperts.

Viņš piebilda, ka šobrīd Latvijai militārs apdraudējums ir minimāls. Taču atklāts esot jautājums, ko Krievija grib panākt ar šīm mācībām.

Graube uzskata, ka tas ir mēģinājums kārtējo reizi parādīt savu varenību, provocēt un testēt ieročus, kā arī pārbaudīt NATO varēšanu un reakciju.

Kā ziņots, Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latviju, ka Krievijas Jūras spēki laika posmā no 4.aprīļa līdz 6.aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plānot veikt raķešu šaušanas pārbaudi, aģentūrai LETA pavēstīja Aizsardzības ministrijā (AM).

Pārbaudes minētajās dienās notiks no plkst.6 līdz 18. Krievijas puse aicinājusi Latviju šajā laika posmā slēgt gaisa telpu 18 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometrus no Latvijas krasta līnijas.