No Latvijas izraidīts melnajā sarakstā iekļautais "Aeroflot" pārstāvis Latvijā
 
©F64

Valsts robežsardze šodien no valsts izraidījusi Krievijas lidsabiedrības "Aeroflot" pārstāvi Latvijā Sergeju Sokoļņikovu, kurš iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā.

Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot imigrācijas kontroli, ieradušās pie Krievijas pilsoņa, kurš iekļauts to personu sarakstā, kurām ir liegums ieceļot Latvijā, un šodien izraidījušas no Latvijas Imigrācijas likuma noteiktajā kārtībā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Jau ziņots, ka Sokoļņikovu sarakstā iekļāva iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V). Kozlovskis aģentūrai LETA nekomentēja, kādi bijuši iemesli šīs personas iekļaušanai sarakstā, taču Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) pirmdien žurnālistiem paziņoja, ka Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītājs Latvijā "nodarbojies ar visu ko, tikai ne ar saviem tiešajiem darba pienākumiem. Viņa darbības klasificējamas kā nelikumīga informācijas vākšana".

Latvijas politiķi lēmumu par Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītāja iekļaušanu "melnajā sarakstā" un Krievijas vēstniecības otrā sekretāra izraidīšanu pieņēmuši saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

Sokoļņikovs gan iekšlietu ministra lēmumu var pārsūdzēt. Likums paredz, ka iekšlietu ministrs, piemēram, var iekļaut personu sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, rada draudus valsts drošībai, sabiedriskai kārtībai vai arī ārzemnieks izdarījis smagu noziegumu. Iekšlietu ministra pieņemtais lēmums ir administratīvs akts. Lēmumu var pārsūdzēt Augstākajā tiesā. Ja tas balstās uz valsts drošības iestādes izlūkošanas vai pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūtu informāciju, lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, kura lēmums ir galīgs.

Kā ziņots, Amerikas Savienotās Valstis (ASV), 14 Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Latvija, kā arī Kanāda un Ukraina saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam pirmdien paziņoja, ka izraida Krievijas diplomātus. ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.