Neticami, bet fakts: Slēpošanas trases varētu strādāt pat Lieldienās

© f64

Par spīti vēlam sākumam šogad ziema ir bijusi intensīvākā un aukstākā pēdējo piecu gadu laikā, turklāt ilgtermiņa prognozes liecina, ka ziemīgie laikapstākļi pēc nelielā pārtraukuma šogad varētu saglabāties neierasti ilgi - līdz pat marta beigām. To savā labā ir izmantojušas arī slēpošanas trases, saražojot sniega rezerves vairāk nekā jebkuru gadu un nodrošinot ilgāku slēpošanas trašu darbību.

Šībrīža dažu dienu atkusnis dod iespēju trasēm “atvilkt elpu” vismaz dažas dienas, jo kopš sezonas sākuma tās strādājušas faktiski bez brīvdienām. Visās lielajās slēpošanas bāzēs sniega slānis trasēs sasniedz pat viena metra biezumu, un, ja pēc šīs nedēļas beigās gaidāmā aukstuma viļņa un ziemas atgriešanās neiestāsies ilgstošs lietus periods, lielās trases apmeklētājus varēs uzņemt līdz pat Lieldienām.

“Mūsu pieredzē šis ir pirmais gadījums, kad pat martā vēl iespējams pieražot sniegu, jo tuvojošais aukstums un ziemas atgriešanās marta otrajā pusē patiešām ir reta parādība,” saka Latvijas Slēpošanas trašu asociācijas vadītājs, slēpošanas trases “Žagarkalns” saimnieks Juris Žagars.

Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC), neliela sniega sega Vidzemē ziemeļaustrumu daļā visticamāk saglabāsies līdz pat mēneša beigām, bet periods ar negatīvu gaisa temperatūru gan dienā, gan naktī gaidāms tikai šonedēļ. Tiesa, slēpošanas trases savu darbu var pilnvērtīgi turpināt pat tad, ja dienas temperatūra ir plusos: ja pa nakti temperatūra ir bijusi zem nulles, tad dienā slēpot ir īpaši komfortabli, jo martā bieži spīd saule un ilgāk ir gaišs.

Gan “Riekstukalnā”, gan “Milzkalnā” sniega rezerves pašlaik esot pietiekamas, arī Siguldas trases ir nodrošinājušās ar sniegu garai sezonai, tas pats arī Cēsu trasēs - “Žagarkalnā” un “Ozolkalnā”. “Žagarkalnā” uzkrāti pat 15 000 kubikmetru sniega, ko zem speciāla materiāla iespējams saglabāt visu vasaru, līdz pat nākošās slēpošanas sezonas sākumam.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais