Līdaka ticis nominēts Rīgas zoodārza valdes locekļa amatam

 
©F64

Pašvaldības SIA "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs" valdes locekļa amata kandidātu konkursa komisija nolēmusi zoodārza valdes locekļa amatam nominēt Ingmāru Līdaku (ZZS), apstiprināja Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa.

Viņa pastāstīja, ka no 14 konkursa pretendentiem otrajā atlases kārtā iekļuva pieci un, pamatojoties uz kandidātu vērtēšanas rezultātiem, par vispiemērotāko kandidatūru valdes locekļa amatam konkursa komisija atzinusi pašreizējo Saeimas deputātu Līdaku.

Galīgo lēmumu par komisijas izraudzītā kandidāta iecelšanu amatā pieņems zoodārza kapitāla daļu turētājs, kas ir Rīgas dome.

Līdaka jau iepriekš aģentūrai LETA apliecināja, ka konkursa komisija viņu aicinājusi uz pārrunām. Viņam uzdoti ar valdes locekļa pienākumiem saistīti jautājumi un viņš esot dalījies ar savu redzējumu par iestādes nākotni.

Deputāts arī norādījis, ka tieši konkursa rezultāti izšķirs to, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās.

Kā vēstīts, pērn novembrī pēc 22 gadus ilgas karjeras Zooloģiskā dārza vadību atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš. 1995.gadā viņš kļuva par zooloģiskā dārza direktora pienākumu izpildītāju, gadu vēlāk - par direktoru un kopš 2004.gada pildīja valdes priekšsēdētāja pienākumus.

Pašlaik Zoodārzu vadīt turpina valdes locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.