Izplatīta būtiska informācija visiem autovadītājiem
 
©F64

Šorīt sniegs un apledojums Kurzemē un vietām Vidzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 115 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, informē "Latvijas Valsts ceļi"

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

Tallinas šoseja (A1) posmā no Bīriņu pagrieziena līdz Ainažiem;

Vidzemes šoseja (A2) posmā no Vangažiem līdz Līgatnei;

Valmieras šoseja (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam;

Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jelgavas līdz Meitenei;

Liepājas šoseja (A9) posmā no Kalnciema līdz Grobiņai;

Ventspils šoseja (A10) posmā no Kūdras līdz Usmai un no Ugāles līdz Ventspilij;

Grebņeva - Medumi (A13) posmā no Rēzeknes līdz Špoģiem;

Rēzeknes apvedceļš (A15).

Reģionālie autoceļi apledo Rīgas, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Liepājas, Limbažu, Preiļu, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils apkārtnē.

"Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu. Mainīgajos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais “melnais ledus”, kas ir neredzams un īpaši bīstams. Tas īpaši var veidoties ceļu posmos kas atrodas blakus ūdenstilpnēm, meža apvidū, kā arī uz tiltiem un pārvadiem. Apledojums var veidoties negaidīti un ļoti ātri," ziņo "Latvijas Valsts ceļi".

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, apledojumu, sniega sanesumiem vai citiem šķēršļiem uz valsts autoceļiem lūdzam informēt VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai LVC Twitter un Facebook kontos.