Rimšēviču esot draudējuši nošaut
 
©F64

Korupcijā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs apgalvo, ka viņam ir izteikti nogalināšanas draudi.

Rimšēvičs šodien žurnālistiem pastāstīja, ka pagājušā piektdienā "ABLV Bank" vērsās Latvijas Bankā pēc palīdzības, lai saņemtu likviditātes atbalstu. Latvijas Bankai tika pieprasīts izsniegt vienu miljardu eiro, ko Latvijas Banka nevarot izsniegt. Pēcpusdienā jeb pēc trijām stundām, kad šī ziņa par aizdevuma nesniegšanu sasniegusi "ABLV Bank", Latvijas Bankā tika sākta kratīšana. "Pēc tam, kad mēs pieņēmām lēmumu par aizdevuma nepiešķiršanu, sākās kratīšana," sacīja Rimšēvičs.

"Skaidrs, ka esmu Latvijā pamazām daudziem kļuvis neērts. Man ir skaidri izteikti nogalināšanas, precīzāk, nošaušanas draudi, par kuriem esmu informējis drošības institūcijas," uzsvēra Rimšēvičs.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Latvijas Bankas prezidents atklāja, ka janvāra beigās viņam uz mobilo tālruni atnākusi īsziņa "no konkrēta cilvēka". Kas ir šis cilvēks, Rimšēvičs neatklāja, taču uzsvēra, ka par to informējis drošības iestādes.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nedēļas nogalē aizturēja un pret 100 000 eiro drošības naudu atbrīvoja Rimšēviču. Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par "ABLV Bank" darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un "Norvik" banku.