Jēkabpilī bērni riskē kāpt uz Daugavas ledus, lai uzņemtu selfiju

© F64

Kopš 1.februāra, kad tika izdots pašvaldības rīkojums par aizliegumu atrasties uz Daugavas ledus Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā, no tā ir nocelti seši bērni, informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis, uz ledus bērni ir kāpuši lielākoties pa vienam vai pa diviem dažādos laikos, daži intereses dzīti pastaigāties pa Daugavas ledu, citi, lai uzņemtu selfiju. Visi aizlieguma pārkāpēji bijuši vecumā līdz 14 vadiem.

Ieraugot pārkāpējus, pašvaldības policijas darbinieki viņus uzrunājuši un aicinājuši kāpt nost no ledus, paši uz tā nekāpjot, lai neradītu papildus apdraudējumu.

Materiāli par visiem šiem gadījumiem nosūtīti pašvaldības Administratīvajai komisijai audzinoša rakstura līdzekļu piemērošanai.

Lai arī ledus upē vizuāli var šķist drošs, vietumis straumes ietekmē tas var kļūt arī nedrošs un bīstams, norādīja Surkulis.

Rīkojamu, kurš nosakot, ka no 2018.gada 1.februāra līdz ledus izkušanai aizliegts atrasties uz Daugavas ledus Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā, Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis izdeva mēneša sākumā

Rīkojums izdots, jo atrašanās uz Daugavas ledus ir bīstama.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus neriskējiet ar savu dzīvību un nekāpt uz Daugavas ledus.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais