Atklāta jauna informācija par atstādināto slimnīcas "Ainaži" vadītāju

Attēlam ir ilustratīva nozīme. © EPA / Scanpix

Uz pārbaudes laiku no amata atstādinātā bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ainaži" vadītāja Ilona Balode strādā arī Salacgrīvas novada domē par deputāti.

Viņa domē ievēlēta no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Domnieces amatu paralēli darbam slimnīcas "Ainaži" valdē viņa ieņem jau kopš 2009.gada.

Informācija domes mājaslapā liecina, ka pērn Balode piedalījusies visās 16 domes sēdēs. Viņa strādā arī domes Finanšu komitēja un Sociālo un veselības jautājumu komitejā.

Valsts amatpersonas deklarācijā par 2016.gadu teikts, ka Balode par darbu domē kopumā saņēmusi 1122,84 eiro. Savukārt algā par darbu slimnīcā "Ainaži" viņa saņēmusi 26 749 eiro.

Iepriekš vēstīts, ka paralēli slimnīcas "Ainaži" vadīšanai Balode slimnīcā veic arī pediatra pienākumus.

Saistībā ar Veselības inspekcijas (VI) un tiesībsarga konstatētajiem pārkāpumiem slimnīcā Balode uz izmeklēšanas laiku no amata atstādināta.

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš žurnālistiem sacīja, ka pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. Viņš norādīja, ka tiek runāts par pārkāpumiem fiksācijas ilgumā un pārtraukumu apmēra.

VI direktore Indra Dreika trešdien preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Savukārt VM valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško teica, ka patlaban darbam slimnīcā "Ainaži" piesaistīti speciālisti no Rīgas, turklāt ministrija darīs visu savu iespēju robežās, lai slimnīcai piesaistītu nepieciešamo personālu.

Tikmēr tiesībsargs Juris Jansons preses konferencē teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Ņemot vērā, ka pārbaudē konstatēti arī iespējami krimināla rakstura pārkāpumi, tiesībsargs vērsīsies Ģenerālprokuratūrā.

Pacientu vecāku un Tiesībsarga biroja pausto, ka slimnīcā bērni netiek pietiekami baroti, viņu vēstules nenonāk līdz mājām, Balode sauc par muļķībām.

Svarīgākais