Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis nedaudz pazeminājies

© f64

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils nedaudz krities, trešdienas rītā noslīdot līdz 6,32 metru atzīmei, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Augstākā atzīme - 6,66 metri - Jēkabpilī tika sasniegta pirmdienas rītā. Ledus masas no Pļaviņām līdz Jēkabpilij ir nekustīgas, vižņi turpina blīvēties Daugavas posmā starp Jēkabpili un Līvāniem, kur, visticamāk, notiek strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Nākamā hidroloģiskā stacija aiz Jēkabpils virzienā uz Daugavpili ir Jersika, kur ūdens līmenis paaugstinājies par dažiem centimetriem. Daugavpils un Krāslavas novadā ūdens līmenis Daugavā saglabājas zems un nemainīgs.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pēdējā diennaktī turpināja pazemināties, noslīdot 45 centimetrus zem tā dēvētās bīstamās atzīmes. Savukārt pie Pļaviņām ūdens līmenis Daugavā svārstās atkarībā no HES darbības.

Hidrologi prognozē, ka situācija Daugavā mainīsies nedēļas otrajā pusē, kad gaidāms atkusnis un nokrišņi. Pastāv varbūtība, ka ledus sablīvējums sakustēsies un Daugavas posmā Jēkabpils - Pļaviņas tiks pārsniegta bīstama ūdens līmeņa atzīme. Šī iemesla dēļ joprojām spēkā oranžās krāsas brīdinājums.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais