Diennakts laikā ūdens līmenis Daugavā neesot kāpis

© F64

Ūdens līmenis Daugavā pēdējā diennaktī nav būtiski mainījies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Turpinās svārstības dažu centimetru robežās, lielākas ūdens līmeņa svārstības HES darbības dēļ ir Daugavā pie Pļaviņām.

Pie Zeļķu tilta ūdens līmenis pazeminājies līdz 6,64 metru atzīmei, kopš ceturtdienas vakarā sasniegtā maksimuma ūdens līmenis šajā vietā krities jau par vairāk nekā metru.

Pie Jēkabpils ūdens līmenis agrā otrdienas rītā ir 6,53 metri, šāds augsts līmenis saglabājas kopš svētdienas.

No Līvāniem līdz Baltkrievijai ūdens līmenis Daugavā ir zems un nemainīgs.

No Pļaviņām līdz Jēkabpilij - aptuveni 25 kilometru garumā - stiepjas ledus sablīvējums. Tas pamazām kļūst garāks, ledus tagad blīvējas augšpus Jēkabpils - posmā starp Jēkabpili un Līvāniem, kur paaugstinās ūdens līmenis.

Arī citās Latvijas upēs ūdens līmeņa svārstības pārsvarā ir maznozīmīgas.

Hidroloģiskās situācijas izmaiņas gaidāmas nedēļas otrajā pusē, kad siltuma, kūstoša sniega un nokrišņu dēļ Latvijas upēs paaugstināsies ūdens līmenis un vietām izkustēsies ledus sablīvējumi.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais