"Ludzas Zemes" žurnāliste lūdz aizsardzību; mīklaini nodegusi viņas dzimtas māja
 
©F64/attēlam ir ilustratīva nozīme

Pēc dzimtas mājas nodegšanas konfliktā ar policistu un prokurori iesaistītā "Ludzas Zemes" korespondente Anita Daukšte vērsusies policijā, lūdzot viņai nodrošināt aizsardzību.

Pēc laikraksta "Ludzas Zeme" galvenās redaktores Laimas Linužas stāstītā, 11.janvārī mīklaini nodegusi Daukštes dzimtas māja. Daukšte tiesājas ar Valsts policijas Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Denisu Žulinu un prokurori Natāliju Gromu.

Saistībā ar mājas nodegšanu Daukšte vērsusies policijā ar diviem iesniegumiem. Vienā lūgts izmeklēt ugunsgrēku padziļināti un nodrošināt viņai aizsardzību, jo gan Daukšte, gan arī redakcija uzskata, ka, iespējams, dedzināšana notikusi saistībā ar viņas un "Ludzas Zemes" publikācijām par kontrabandu.

Pievērst uzmanību šai lietai un nepieļaut "kontrabandas mafijas uzvaru Ludzā par brīvo presi" aicināta arī prokuratūra.

VP Rēzeknes Iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs aģentūrai LETA pastāstīja, ka saistībā ar izcēlušos ugunsgrēku ir sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Sakot, ka informācija par izmeklēšanas rezultātiem tiks sniegta vēlāk, plašāku informāciju par notikušo Paškevičs pagaidām nesniedza.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales brigādes Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka patiesos ugunsgrēka izcelšanās iemeslus skaidro policija. Kā iespējamie iemesli patlaban tiek minēts elektrības vadu īssavienojums un bez uzmanības atstāta degoša plīts.

Prokurore Groma, ar kuru Daukšte tiesājas, aģentūru LETA informēja, ka saistībā ar korespondentes iesniegumiem Ģenerālprokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kuros bija izteikts aicinājums izvērtēt viņas iespējamo koruptīvo darbību, jau 2015.gada decembrī tika pieņemts lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu, jo noziedzīgi nodarījumi netika konstatēti.

Savukārt pēc Gromas iesnieguma 2015.gadā sāktā krimināllieta jau kopš 2016.gada decembra atrodas tiesā un 26.janvārī ir paredzēts sākt tās iztiesāšanu. Daukštei šajā lietā ir izvirzīta apsūdzēta pēc Krimināllikuma 157.panta 2.daļas - par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī.

Groma aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka ar iesniegumu policijā esot vērsusies tādēļ, ka laikrakstā publicētie raksti, kuros figurē viņas vārds, esot melīgi. Arī informācija par it kā esošu interešu konfliktu neatbilstot patiesībai.

Prokurore pieļāva, ka viņas godu un cieņu aizskarošās publikācijas laikrakstā varētu būt parādījušās sakarā ar kāda pazīstama Kārsavas kontrabandista lietas iztiesāšanu.

Publikācijās Gromai tikusi pārmesta dzīvošana pāri saviem līdzekļiem - lepnā mājā, kura gan esot reģistrēta uz māsas vārda, un palīdzības nesniegšana kādam ceļu satiksmes negadījumā cietušam vīrietim, ar kuru kopā viņa atradusies mašīnā, un notikuma vietas atstāšana. Minētais negadījums gan noticis pirms daudziem gadiem.