Iespējamo Krievijas spiegu Latvijā izlaiž no cietuma

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs atbrīvots no apcietinājuma, taču viņam piemērots cits drošības līdzeklis, informēja prokurore Zinta Meija.

Drošības līdzeklis mainīts pēc apsūdzētā lūguma, un tiesa pieņēmusi argumentētu un izsvērtu lēmumu, uzskata prokurore, kura gan iebilda drošības līmeņa maiņai, jo Krasnopjorovs tiek apsūdzēts sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā. Pašlaik apsūdzētajām piemērots aizliegums izbraukt no valsts un noteikta uzturēšanās dzīvesvietā.

Lai arī Krasnopjorovs ir nepilsonis un viņam ir atvieglots vīzu režīms ar Krieviju, Meija uzskata, ka šis aspekts nav jāuzskata par primāru.

Prokurore pastāstīja, ka lietas izskatīšana jau tuvojas noslēgumam, bet nākamā tiesas sēde notiks 2.februārī. Lieta joprojām tiek skatīta slēgtās sēdēs.

Jau vēstīts, ka lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs, jo Meija izteica lūgumu uz tiesas sēdi kā liecinieku aicināt Drošības policijas darbinieku. Prokurore pauda, ka policista identitāte nav izpaužama, tāpēc viņa nopratināšanai varētu nodrošināt videokonferenci. Ņemot vērā, ka gan Drošības policijas darbinieka paustais, gan cita informācija, kas var izskanēt tiesas sēdē, var saturēt datus, kas aizskar Latvijas valsts intereses un nav izpaužami, lietas izskatīšanu nolemts turpināt aiz slēgtām durvīm.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, laikā no 2015.gada 21.oktobra līdz 2016.gada 23.septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā, norādīja Sutugina.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētais bija iegādājies un savā darba vietā - LDz piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu. Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu - dūmu pulveri 2,7 gramu apmērā.

Apsūdzētajam draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Latvijā

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais