Lietuva sākusi lietot gāzi no Inčukalna krātuves

© f64

Lietuvas valsts enerģētikas holdingkompānijā "Lietuvos energija" ietilpstošā dabasgāzes piegādes un tirdzniecības kompānija "Lietuvos duju tiekimas" (LDT) janvārī sākusi izmantot dabasgāzes rezerves, kas glabājas Inčukalna pazemes gāzes krātuvē Latvijā.

Kā ziņu aģentūrai BNS apliecinājis gāzes tirdzniecības uzņēmumu "Litgas" un LDT valdes priekšsēdētājs un "Lietuvos energija" valdes loceklis Dominiks Tučkus, pērnvasar Inčukalna krātuvē noglabātā gāze tiek pārsūknēta uz Lietuvu un piegādāta lietotājiem līdz ar Krievijas koncerna "Gazprom" gāzi un sašķidrināto dabasgāzi no Klaipēdas gāzes termināļa kuģa "Independence".

"Kopš gada sākuma gāze Lietuvas lietotājiem tiek piegādāta no trim avotiem. Piegādes ir ļoti lielā mērā diversificētas," viņš uzsvēris.

Pagājušajā vasarā Lietuva diezgan lēti iegādājās sašķidrināto dabasgāzi no dažādiem piegādātājiem un pēc regazificēšanas uzglabā to Inčukalnā. Šīs gāzes apjomi oficiāli netiek atklāti, bet saskaņā ar BNS ziņām tie pārsniedz 100 miljonu kubikmetru (aptuveni vienu miljardu kilovatstundu).

Iepriekšējos gados krātuvē tika uzglabāts tikai likumā paredzētais gāzes apjoms, kas nepieciešams, lai apgādātu visjutīgākos lietotājus, - vairāk par 30 miljoniem kubikmetru.

Kā oktobra beigās paziņoja dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators "Conexus Baltic Grid", Inčukalna krātuvē atrodas 11,4 miljardi kilovatstundu gāzes, kas ziemā tiek piegādāta lietotājiem Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un tuvējiem Krievijas reģioniem.

Latvijā

Valsts amatpersonu deklarācijas vēsta, ka Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātam 2022. un 2023. gadā pamatdarbs bijis nevis "Altum" valdes priekšsēdētāja amats, bet gan valdes priekšsēdētāja amats Rīgas Stradiņa universitātē. Lai gan lielākos ienākumus (algu) šajā periodā R. Bērziņš guvis tieši "Altum" valdes priekšsēdētāja amatā, deklarācija no "Altum" kā pamatdarba pēdējo reizi iesniegta VID tālajā 2021.gadā.

Svarīgākais