Līgumus par e-veselības lietošanu vēl nav noslēguši ap 150 ģimenes ārsti
 
©Aigars Eglīte, F64 Photo Agency

Tuvojoties obligātajam e-veselības lietošanas sākšanas termiņam, līgumus par sistēmas lietošanu nav noslēguši aptuveni 150 ģimenes ārsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Linda Freimane.

Viņa skaidroja, ka šie ir aktuālie dati uz piektdienu. Tiekot aktīvi strādāts, lai minētie ārsti noslēgtu līgumus. Iespējams, pa nedēļas nogali daļa ir nosūtījuši tam nepieciešamos dokumentus, viņa pieļāva.

Freimane arī norādīja, ka tuvākajā laikā profesionāļiem tiks piedāvāts ātrāks rīks medikamentu atlasei e-veselības sistēmā. Viņa atzina, ka līdz šim atlase bijusi mazliet lēnāka nekā, iespējams, gaidījuši ārsti. "Veicam pēdējās pārbaudes, piedāvāsim daudz ātrāku medikamentu atlasi. Tāpēc pēdējās bažas par to, ka sistēma strādā lēnāk nekā ārsti bija cerējuši būs novērstas," viņa solīja.

NVD piebilda, ka pēdējo divu nedēļu laikā sistēmā ir izrakstītas 70 000 receptes. Salīdzinoši pirms divām nedēļām šādā pašā laika posmā tās bija 40 000 receptes.

Viņa arī norādīja, ka no aptuveni 790 aptiekām 700 vismaz vienu reizi ir pieņēmušas e-recepti. Tāpēc neesot pamata uzskatīt, ka kādā no aptiekām e-recepšu izmantošana varētu būt problemātiska.

Ekrānšāviņš/Youtube

Vaicāta, vai ir iespējama situācija, kad ārsts izraksta recepti, bet aptiekā, ierakstot personas datus, tā neuzrādās, Freimane skaidroja, ka no sistēmas viedokļa šāda situācija nav iespējama. Šādos gadījumos, visticamāk, varētu būt nepilnība izrakstītajā receptē, tāpēc būtu jāsazinās ar ārstu, viņa norādīja.

Jau ziņots, ka obligāta e-veselības lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir jāsāk no 2018.gada 1.janvāra.