Vairākums jeb 69% Latvijas darba ņēmēju ir apmierināti ar savu darba un personīgās dzīves līdzsvaru viņu pašreizējā darba vietā, atklāj pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar TNS veiktā aptauja. Salīdzinoši biežāk apmierināti ar savu darba un personīgās dzīves līdzsvaru ir tie strādājošie, kuri savu darba slodzi vērtē kā atbilstošu.
Kopumā 66% Latvijas darba ņēmēju norāda, ka viņiem tiek nodrošinātas darba un ģimenes dzīves saskaņošanas iespējas (piemēram, elastīgs darba laiks, attālināta darba iespējas u.c.).
Publicitātes foto
Saskaņā ar darba ņēmēju aptaujā pausto, salīdzinoši visbiežāk darbiniekiem tiek nodrošināts elastīgs darba laiks (44%). Tāpat strādājošie bieži norādījuši, ka viņiem tiek nodrošinātas papildu brīvas svētku dienas bez jau oficiāli kalendārā noteiktajām (33%), kā arī ir attālināta darba iespējas (19%). Savukārt salīdzinoši retāk darba ņēmēji ir atzīmējuši, ka viņiem ir bērnu pieskatīšanas iespējas darba vietā (3%) vai kādas citas darba un ģimenes dzīves saskaņošanas iespējas (1%).
Interesanti, ka biežāk starp tiem, kuriem tiek nodrošinātas attālināta darba iespējas, ir Rīgas iedzīvotāji, savukārt elastīgs darba laiks biežāk tiek nodrošināts Pierīgas iedzīvotājiem. Iespējams, tas ir saistīts ar t.s. balto apkaklīšu (biroju darbinieku), kuri var veikt darbu attālināti, nedaudz augstāku koncentrāciju Rīgas un Pierīgas reģionā.
Padziļināti pētot darba un personīgās dzīves līdzsvaru, pētījuma rezultāti parāda, ka absolūtais vairākums (84%) Latvijas darba ņēmēju vismaz vairākas reizes pēdējā gada laikā ir pārnākuši mājās no darba pārāk noguruši, lai veiktu nepieciešamos mājas darbus. Vēl vairākumam darbinieku (70%) vismaz vairākas reizes gadā ir bijis grūti pildīt pienākumus ģimenē darbā pavadītā laika dēļ. Pusei darbinieku (50%) vairākkārtīgi pēdējā gada laikā ir bijis grūti koncentrēties darbam mājās veicamo pienākumu dēļ.
Publicitātes foto
Jāatzīmē, ka tieši 25 - 34 gadus veci Latvijas nodarbinātie salīdzinoši biežāk ir norādījuši, ka viņiem ir bijis grūti koncentrēties darbam mājās veicamo pienākumu dēļ. Šo parādību var skaidrot ar to, ka šis ir vecums, kad ģimenēs biežāk dzimst bērni, un tas darbiniekiem var radīt papildu emocionālo slodzi.