Skumji: Latvijas Ziemassvētku vecīša ciems Ziemupe kļūst par "mirušo zonu"
 
©F64

Gadu gaitā galvenā Latvijas Ziemassvētku vecīša mītnes vietā, Ziemupē ne tikai iedzīvotāju palicis pavisam maz, bet tagad arī likvidēts vienīgais ciema veikals, vēsta "LNT Ziņas".

Vietējais Ziemupes iedzīvotājs Ernests atzīst, ka situācija ciemā šobrīd ir pavisam bēdīga. Lielākā daļa iedzīvotāju ir aizbraukuši, un mājas stāv tukšas.

Pirms mēneša aizvērts arī vienīgais Ziemupes veikals. Tagad iedzīvotājiem pēc pārtikas jābrauc uz 11 kilometrus attālo Vērgali, vai 30 kilometru tālo Liepāju.

Bibliotekāre Skaidrīte rāda fotoalbumus no Ziemupes ģimeņu ballēm. Agrāk cilvēku ciemā tiešām bija krietni vairāk. Sarmīte ir ne tikai bibliotekāre. Viņa pilda vēl virkni citus darba pienākumus ir vienīgā, kam Ziemupē ir darbs. Sieviete stāsta, - ja dienā bibliotēkā ienāk viens cilvēks, tas jau ir daudz.

Tomēr no Ziemupes nāk pats galvenais Latvijas Ziemassvētku vecītis ar čaklajiem palīgiem rūķiem. Neskatoties uz to, ka cilvēku ciemā palicis pavisam maz, arī šogad jau 13. gadu Ziemassvētku vecītis Ziemupes ”Rūķupē” sveicinās bērnus no visas Latvijas.