No Latvijas izraidīti aizturētie "Airsoft" turnīra viesi no Krievijas

 
©Scanpix

No Latvijas izraidīti trīs Krievijas pilsoņi, kuri ieradušies uz Baltijas militāro simulācijas spēļu "Airsoft" turnīru, informēja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Jau ziņots, ka robežsardze piektdien aizturēja šos Krievijas pilsoņu uzreiz pēc ierašanās Latvijā, jo viņi ir tā dēvētajā melnajā sarakstā, kurā iekļautām personām ir liegums ieceļot Latvijā.

Llikumā noteiktajā kārtībā viņi tagad izraidīti no Latvijas.

"Latvijas Airsoft spēlētāju asociācijas" valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka aizturētie ir trīs vīrieši no Krievijas, kuri Latvijas kaimiņvalstī strādājot rūpnīcā, kas ražo "airsoft" ekipējumu.

Ņemot vērā vīriešu aizturēšanu sestdien paredzētais turnīrs ir atcelts. Turnīrā bija pieteikušies aptuveni 300 dalībnieki. Tiek apsvērta iespēja turnīru sarīkot citā datumā un varbūt arī citā valstī.

Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb "melnajā sarakstā" iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Jau ziņots, ka Rīgā 2.decembrī bija paredzēts pirmais Baltijas militāro simulācijas spēļu "Airsoft" turnīrs. "Airsoft" ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. "Airsoft" spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam.

Jau iepriekš Drošības policija (DP) ir norādījusi uz nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu militārās simulācijas pasākumu organizēšanā. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.