Preiļos vīrietis uz policiju atnes nesprāgušu granātu

© Valsts policija

Vakar Preiļos kāds 1964. gadā dzimis vīrietis, sava radinieka dzīvoklī bija atradis granātai līdzīgu priekšmetu un nezinot, ko darīt ar savu atradumu, pats personīgi nogādājis to Valsts policijas Preiļu iecirknī.

Notikuma vieta nekavējoties tika norobežota un uzreiz tika izsaukti NBS sapieri, kuri pārbaudes rezultātā konstatēja, ka konkrēta granāta nav spradzienbīstama. Par laimi, šoreiz neviens nav cietis, taču tik un tā šāda vīrieša rīcība ir ne tikai nepareiza, bet arī ļoti bīstama! Šādi rīkojoties, var apdraudēt gan savu, gan arī citu cilvēku dzīvības.

Likumsargi atgādina, ka atrodot pat tikai vienu nesprāgušu munīcijas vienību, nekavējoties jāziņo par to policijai. Savukārt policisti ierodoties notikuma vietā, norobežos teritoriju un sazināsies ar NBS Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem, kas atbrauks, lai neitralizētu atrastos sprādzienbīstamus priekšmetus.

Nacionālo bruņoto spēku sagatavotie ieteikumi - kā rīkoties, atrodot sprādzienbīstamus priekšmetus:

  1. Tos neaiztikt, nemēģināt izjaukt, lai izpētītu, un nepārvietot.
  2. Vieta, kurā priekšmeti atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē.
  3. Par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā (tālruņa numurs 110), vai zvanot uz tālruņa numuru 112.
  4. Jāsniedz atrastā priekšmeta īss raksturojums.
  5. Jārīkojas saskaņā ar saņemtajām instrukcijām.
  6. Notikuma vietā ieradīsies nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Latvijā

Vai karš Ukrainā tiks iesaldēts? Kāpēc iedzīvotājiem beidzies romantisma periods attiecībā pret Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski? Kāpēc sarūk ziedotāju skaits kara plosītajai valstij – par šo un citiem aktuāliem jautājumiem saistībā ar notikumiem Ukrainā pēc 1000 kara dienām TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” runā iniciatīvas “Twitter konvojs” aizsācējs, Eiropas Parlamenta deputāts (Apvienotais saraksts) Reinis Pozņaks.

Svarīgākais