Preiļos vīrietis uz policiju atnes nesprāgušu granātu

© Valsts policija

Vakar Preiļos kāds 1964. gadā dzimis vīrietis, sava radinieka dzīvoklī bija atradis granātai līdzīgu priekšmetu un nezinot, ko darīt ar savu atradumu, pats personīgi nogādājis to Valsts policijas Preiļu iecirknī.

Notikuma vieta nekavējoties tika norobežota un uzreiz tika izsaukti NBS sapieri, kuri pārbaudes rezultātā konstatēja, ka konkrēta granāta nav spradzienbīstama. Par laimi, šoreiz neviens nav cietis, taču tik un tā šāda vīrieša rīcība ir ne tikai nepareiza, bet arī ļoti bīstama! Šādi rīkojoties, var apdraudēt gan savu, gan arī citu cilvēku dzīvības.

Likumsargi atgādina, ka atrodot pat tikai vienu nesprāgušu munīcijas vienību, nekavējoties jāziņo par to policijai. Savukārt policisti ierodoties notikuma vietā, norobežos teritoriju un sazināsies ar NBS Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem, kas atbrauks, lai neitralizētu atrastos sprādzienbīstamus priekšmetus.

Nacionālo bruņoto spēku sagatavotie ieteikumi - kā rīkoties, atrodot sprādzienbīstamus priekšmetus:

  1. Tos neaiztikt, nemēģināt izjaukt, lai izpētītu, un nepārvietot.
  2. Vieta, kurā priekšmeti atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē.
  3. Par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā (tālruņa numurs 110), vai zvanot uz tālruņa numuru 112.
  4. Jāsniedz atrastā priekšmeta īss raksturojums.
  5. Jārīkojas saskaņā ar saņemtajām instrukcijām.
  6. Notikuma vietā ieradīsies nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Latvijā

Dažādas izmaiņas, kas stāsies spēkā nākamgad, ietekmēs arī iedzīvotāju uzkrājumus un ieguldījumus. Mazināsies iemaksu lielums pensiju 2. līmenī, kamēr par individuāli veiktajiem uzkrājumiem, piemēram, iemaksām pensiju 3. līmenī un uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, būs iespēja saņemt lielāku nodokļa atmaksu. Plašāk skaidro "Swedbank" Investīciju produktu līnijas vadītājs Rolands Zauls.

Svarīgākais