Iespējams, Zolitūdes traģēdijas krimināllietu pirmā instance beigs skatīt nākamgad
 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Ir liela varbūtība, ka pirmās instances tiesa Zolitūdes traģēdijas krimināllietu beigs skatīt jau nākamgad, sarunā atklāja apsūdzētā Ivara Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Aizstāvis norādīja, ka ir apmierināts ar tiesas darbu, uzsverot, ka process rit uz priekšu raiti. Komentējot lietas sagatavošanu Zvejsalnieks sacīja, ka prokuratūras nolaidības dēļ sagatavošanas posmā bija nelielas aizķeršanās, taču tās nav ietekmējušas lietas izskatīšanas ātrumu. Tai pašā laikā advokāts uzsvēra, ka izskatot šāda mēroga lietu, ir būtisks nevis izskatīšanas ātrums, bet gan izskatīšanas kvalitāte.

Zvejsalnieks arī norādīja uz vairākiem trūkumiem lietas izmeklēšana, īpaši izceļot, viņaprāt, sasteigto ekspertīzi, kā arī to, ka izmeklētāji nepievērsa uzmanību viltotajiem parakstiem uz kopņu rasējumiem.

Jau ziņots, ka pirmā tiesas sēde šajā krimināllietā bija 2015.gada decembrī.

Tiesā tiek izskatīta krimināllieta par 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Šīs personas ir ēkas būvinženieris Ivars Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai - izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija.

Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī "Maxima" darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.