Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Latvijas valsts svētkus šogad svinēs vismaz 33 pasaules valstīs

© F64

Latviešu kopienās ārpus Latvijas par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai šogad svin vairāk kā 74 svētku sarīkojumi vismaz 33 pasaules valstīs, liecina portāla www.latviesi.com apkopotā informācija.

Latvijas dzimšanas dienas svinības notiek Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azarbaidžānā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Čīlē, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Indijā, Islandē, Itālijā, Īrijā, Jaunzēlandē, Kanādā, Krievijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Vācijā, un Zviedrijā.

Gan tuvākās, gan tālākās valstīs svinību organizētāji uzņems goda viesus un māksliniekus no Latvijas. Vācijā, Hamburgā un Latviešu centrā Bērzaine, Freiburgā, viesosies folkloras kopa "Vilki" Edgara Lipora vadībā. Berlīnē muzicēs Ilga Reizniece ar postfolkloras grupu "Iļģi", Minsterē grupa "ImantaDimanta un draugi", savukārt Štutgartē latviešus izklaidēs "Dziedošo ģimeņu" šova laureāti brāļi Puncuļi. Tālajā Austrālijā latviešu kopienās viesosies kādreizējais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers. Pie latviešiem Šveicē viesosies režisors Viesturs Kairišs un filmas "Melānijas hronika" māksliniece Ieva Jurjāne, Dānijas pilsētā Vojens latviešus izklaidēs Jānis Skutelis, Andri Kiviču būs iespējams satikt Briselē, savukārt Luksemburgā latviešiem uzstājās komponists un mūziķis Mārtiņš Brauns un dziedātāja Ieva Sutugova.

Latvijas valsts svētku svinības notiks arī līdz šim latviešu diasporai mazāk zināmās valstīs valstīs. Indijā koncertēs Rīgas Saksofonu kvartets, Azerbaidžānā uzstāsies Sergejs Jēgers, Ēģiptes pilsētā Aleksandrijā visas dienas garumā izrādīs Lailas Pakalniņas filmas, Jaunzēlandē notiks svinīgs Dievkalpojums ar Dievgaldu, Turcijā dziedās burvīgā latviešu dziedātāja Kristīne Prauliņa, savukārt, Čīlē un Islandē latvieši ar ģimenēm kopā sanāks neformālā gaisotnē.

Šogad valsts svētku svinības izceļas ar līdz šim lielāko zināmāko aktivitāti, jo Latvijas dzimšanas dienu atzīmēs vismaz 33 valstīs, kas ir īpaši patīkami tieši Latvijas simtgades priekšvakarā!

Mēs ceram, ka uz Latvijas 100 gadu jubilejas svinībām šis dalībnieku un rīkotāju skaits būs vēl kuplāks, lai latvieši visā pasaulē varētu atzīmēt šo lielo notikumu Latvijas valsts vēsturē!

Aicinām iepazīties ar visiem Latvijas dzimšanas dienai veltītajiem sarīkojumiem ārpus Latvijas un nepieciešamības gadījumā papildināt apkopojumu ar savā kopienā notiekošajiem sarīkojumiem, kas vēl gaidāmi www.latviesi.com/notikumi.

Latviesi.com ir interneta portāls latviešiem visā pasaulē, kas apkopo un izziņo noderīgāko informāciju, kā arī nodrošina komunikācijas platformu latviešiem un latviešu kopienām. Latviesi.com nodrošina arī lielāko latviešu diasporas notikumu kalendāru, organizāciju un kopienu katalogu un pasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu tīklu.

Notikumu kalendāru Latviesi.com nodrošina ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Latvijas valsts simtgades biroja, Valsts kultūrkapitālfonda, Pasaules Brīvo latviešu apvienības, Eiropas Latviešu apvienības un Daugavas Vanagu Vācijā atbalstu.