Pirmdiena, 20.marts

redeem Irbe, Made

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Puse Latvijas iedzīvotāju Valsts svētku maltītei tērēs līdz 20 eiro

© F64

Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju 18.novembra svētku maltītei plāno atvēlēt līdz 20 eiro, liecina SIA "Maxima Latvija" veiktā aptauja.

Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju 18.novembra svētku maltītei plāno atvēlēt līdz 20 eiro, vēl 35% iecerējuši tērēt 21-40 eiro, savukārt 10% svētku maltītei tērēs 41-60 eiro, bet vēl 5% minēja, ka svētku maltītei tiks atvēlēti vairāk nekā 61 eiro, liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja.

Trīs populārākie ēdieni, ko šajos svētkos iedzīvotāji iecerējuši likt galdā, ir - karbonāde ar kartupeļiem, štovēti kāposti ar desiņām, bet desertā lielākā daļa izvēlēsies torti "Cielaviņa". Savukārt rupjmaize un kartupeļi, aptaujas dalībnieku prāt, ir tie produkti, kas garšo teju katram Latvijas iedzīvotājam.

"Šie latviskie produkti veido arī nozīmīgu daļu pircēju groziņos. Šogad kartupeļu pārdošanas apjomi, salīdzinot ar pagājušo gadu, "Maxima Latvija" veikalos pieauguši par 12%. Savukārt rupjmaizes pārdošanas apjomi palielinājušies par 2%. Kartupeļi, kā arī rupjmaize, tāpat kā vēl vairāki produkti, kā torte "Cielaviņa" un citi, ko iedzīvotāji iecienījuši svētkos, tiks likti klientu groziņos šajā nedēļā arvien biežāk. Taču visbūtiskākais pārdošanas apjomu pieaugums prognozējams sākot no šīs piektdienas, kad liela daļa iedzīvotāju pēc darba dosies uz veikaliem, lai sagādātu visu nepieciešamo svētku brīvdienām," prognozē "Maxima Latvija" Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Biezpiena sieriņi "Kārums", "Laimas" šokolādes konfektes un torte "Cielaviņa" jau vairākus gadus ir aptaujas dalībnieku visiecienītākie Latvijas produkti.

Šogad kopumā viens pircējs "Maxima Latvija" veikalos ir iegādājies teju 29 gabalus biezpiena sieriņu "Kārums". Viens pircējs vidēji šogad jau paspējis sevi palutināt ar gandrīz vienu kilogramu "Laimas" šokolādes konfektēm un vairāk nekā vienu torti "Cielaviņa".

Savukārt internetveikalā e-maxima.lv iedzīvotāji šogad torti "Cielaviņa" iegādājušies par 7% vairāk nekā pagājušajā gadā, "Laimas" šokolādes konfektes - par 86% vairāk, bet biezpiena sieriņu "Kārums" - par 35% vairāk.

F64

"Šonedēļ iedzīvotāji ievērojami vairāk pasūta gan torti "Cielaviņa", gan kartupeļus, gan svaigus, gan štovētos kāpostus. Līdz ar to varam secināt, ka gatavošanās svētku brīvdienām sākusies laicīgi. Jāpiebilst, ka šonedēļ vairāki uzņēmumi pasūtījuši gan "Laimas" šokolādes konfektes, gan zefīrus, lai kopīgi ar kolēģiem ieskandinātu valsts svētkus. Tāpat liela interese ir par sarkanbaltsarkanajām piespraudītēm," novērojumos dalās internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa

Lai gan 18.novembrī ir daudz dažādu pasākumu, arī "Maxima Latvija" aicina svinēt Latvijas dzimšanas dienu. Svētku dienā no plkst.12:00-15:00 pie "Maxima XXX" veikala Rīgā, K.Ulmaņa gatvē 88a, ir aicināts ikviens, lai izbaudītu šo svētku dienu ar dažādiem Latvijas ražotāju gardumiem. Gan bērni vieni paši, gan visa ģimene kopā varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, baudīt Ivo Fomina koncertu, dejot kopā ar tautu deju dejotājiem, kā arī piedalīties dažādos konkursos, lai tiktu pie vērtīgām balvām.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota "Maxima Latvija" mājas lapā laika posmā no 6.novembra līdz 14.novembrim, un tajā kopumā piedalījās 986 respondenti.