Likteņdārzs Valsts svētkos aicina uz 18 ugunskuru iedegšanu saulrietā

 
©F64

Latvijas dzimšanas dienā - 18.novembrī - Likteņdārzā no pulksten 15 būs tradicionālā saulrieta sagaidīšanas pasākums un šogad tā laikā pulksten 16 tiks iedegti 18 ugunskuri, Latvijas simtgadi ieskandinot. Līdz 18.novembrim notiek arī atbalsta akcija Likteņdārza draugu alejai "Sasildi Latviju".

Tās laikā iespējams reģistrēt un dāvināt bruģakmeņus, atbalstot Likteņdārza kā dāvanas Latvijai tapšanu. Šogad Likteņdārza draugu alejai ir pievienoti bruģakmeņi ar visu Latvijas prezidentu un viņu dzīvesbiedru vārdiem.

18.novembrī Latvijas dzimšanas diena Likteņdārza amfiteātrī skaistajā vietā pie Daugavas tradicionāli tiks svinēta, visiem kopīgi dziedot Latvijas himnu, klausoties "Kokneses fonds" padomes priekšsēdētāja Viļa Vītola uzrunu, skatoties Jūrmalas tautas deju kolektīvu "Zālīte" un "Vēlreiz" koncertu, baudot Kokneses dzejnieces Ārijas Āres radīto dzejoļu skaistumu, liekot svecītes Latvijas kontūras formā, sagaidot saulrietu ar simbolisko astoņpadsmit ugunskuru iedegšanu.

Īpašs notikums būs Likteņdārza amfiteātra labās puses gājēju tiltiņa atklāšanas pasākums - tas tapis ar Rīgas Rotary kluba - Jurija Šteinbuka iniciatīvu un Latvijas Rotary klubu finansiālu atbalstu. Gājēju tilts ļaus Likteņdārza apmeklētājiem no amfiteātra turpināt dārza apskati uz Skatu terases pusi.

Likteņdārza draugu alejā 18.novembrī būs iespējams apskatīt visus līdz šī gada 24.septembrim reģistrētos bruģakmeņus. Savukārt akcijas "Sasildi Latviju" laikā reģistrētie bruģakmeņi tiks pievienoti draugu alejai 2018. gada pavasarī.

Akcijas "Sasildi Latvija" ietvaros no līdz 18. novembrim ir iespējams reģistrēt sev, draugiem un ģimenei bruģakmeņus kā atbalstu Likteņdārza draugu alejas turpināšanai. Viens bruģakmens ir 15 eiro, reģistrēt var gan ar vārdu, uzvārdu, gan bez uzraksta. Katrs atbalstītājs saņem akcijas organizatoru simbolisku pateicību kā apliecinājumu dalībai Likteņdārza draugu ceļa īstenošanā. Likteņdārza draugu alejā šobrīd ir reģistrēti 23 350 bruģakmeņi un ir iebruģēta piektā daļa no 113 000 plānotajiem bruģakmeņiem.

18.novembra pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi svecītes, būs iespējams sasildīties ar siltu tēju. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija "Kokneses fonds", ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.