Aktīvu jaunieti smaga slimība "iesēdināja" ratiņkrēslā, viņam nepieciešama palīdzība
 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Matīsam ir 17 gadi un viņš novembrī plāno uzsākt mācības Sociālās integrācijas valsts aģentūras skolā, kur apgūs datorzinības. Viņam īpaši padodas angļu valoda un zīmēšana. Brīvajā laikā jaunietis labprāt lasa grāmatas, zīmē, fotografē, spēlē galda spēles, datorspēles, interesējas par automašīnām, dzīvniekiem, vasarā viņam patīk peldēties un makšķerēt, bet zēnam ir vajadzīga palīdzība gandrīz visās gaitās, jo viņš ir smagi slims, raksta ziedot.lv

Sešu gadu vecumā dejošanas nodarbībās Matīsam parādījās stipras kāju muskuļu krampjveida sāpes. Veicot ģenētisko analīzi, tika atklāta miopātija. Slimības izpausmes ir muskuļu distrofija, līdz ar to arī mugurkaula deformācija. Uzsākot mācības skolā, slimības izpausmes apkārtējiem gandrīz nebija pamanāmas. Nelielas grūtības sagādāja kāpšana pa trepēm. Garākās pastaigās dodoties viņš nevarēja tikt citiem līdzi. Slimība progresēja, līdz kamēr 12 gadu vecumā Matīss vairs nevarēja paiet un bija nepieciešams ratiņkrēsls.

Slimība progresē, šobrīd muguras deformācija ir vairāk kā 40%, sēdēt bez balsta vispār nav ieteicams, jo pie vēl lielākas deformācijas tiek saspiesti iekšējie orgāni, kas ir bīstami dzīvībai. Matīsam Latvijā izgatavotas korsetes nav devušas rezultātus, mugura turpina deformēties. Matīss kopā ar vecākiem devās pie speciālista Igaunijā, kurš atzina, ka korsete vairs nederēs stiprās deformācijas dēļ un ieteica muguras balstu. Kvalitatīvs muguras balsts nodrošinātu Matīsa dzīves kvalitāti un iespēju piepildīt nākotnes ieceres, kā arī aizkavētu muguras tālāko deformāciju, kas ir ļoti svarīgs faktors kopējam veselības stāvoklim. Lai lietotu šo muguras balstu vecāki paši iegādāsies speciālus ratus, kuri ir piemēroti muguras balstam.

Matīsa ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ ģimene lūdz līdzcilvēku atbalstu.

Muguras balsta izgatavošana Ortoosimeister Tallinā izmaksā 4389.98 eiro, no kuriem 507.08 eiro jau ir pieejami no 2015.gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to no ziedotājiem tiek lūgts 3882.90 eiro.

Avots: ziedot.lv